Kombi Servis Destek Hattı

Bursa Kombi Servisi Telefon Numarası

Bursa ve çevresinde kombi servisi aramaya artık son! Sizlere sunmuş olduğumuz telefon numarası ve adres bilgisi kapsamında mağdur olmayacaksınız. Çeşitli hizmet uygulamalarından faydalanmak için sitemiz sizlerledir.

Bursa Kombi Servis Hizmetleri

Bursa bölgesinde teknik servis hizmeti aşağıda bulunan ürünlerin tamamına arıza tespit, montaj, onarım ve bakım yapmaktadır. Yapılan bakımın 1 yıl garanti süresi bulunmaktadır. 1 yıl içerisinde tamiri yapılan yerden tekrar arızalanması durumunda ücretsiz servis hizmeti sağlanmaktadır.

 • Servis süreci nasıl işlemektedir?
  • Öncelikle bulunduğunuz konuma gelip gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ücretlendirme belirlenir. Onay almamız durumunda servis işlemi başlamış sayılarak adınıza servis kaydı açılır.
 • Servis ücretleri nelerdir?
  • Servis ücretleri en düşük 60 TL olarak alınmaktadır. Eğer cihazınızda bir arıza yoksa en düşük tutar olarak alınır. Cihazınızın arızasına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Sizlere incelemenin akabinde toplam fiyat bilgisi verilecektir.
 • Servis sonrası arızanın tekrarlanması durumunda süreç nasıl işler?
  • Tarafımızdan yapılan işlemlerdeki hatalarda sorumluluk tamamıyla bize aittir. Kullanıcı hatası olması durumunda ise duruma göre size tekrar bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ürünümün arızası ne zaman giderilir?
  • Gelen servis ekibimiz öncelikle arıza yerinde giderir fakat atölyeye alınan beyaz eşyaların tamir süresi en fazla 1 iş günüdür.
 • Klima Neden Soğutmaz ?
  • CEVAP Klimalar içerisinde bulunan akışkan gaz ile soğutma ve ısıtma işlemini gerçekleştirir. Klima eğer soğutma yapmıyorsa ilk önce uzaktan kumanda üzerindeki mode ayarlarını kontrol edin. Ayarlamalar düzgün ve doğru ise klimanız arızalanmış olabilir. 

   Klima Neden Soğutmaz - Arızaları 

   1- Klimanızın gazının ölçülmesi gerekir. Eğer bağlantı yerlerinden gaz kaçırdıysa rekor ve havşa yenilenmesi gerekir.
   2- Klimanızın dış ünitesinde bulunan kapasitör arızalanmış olabilir.
   3- Dış ünitede bulunan Kompresör ( motor ) arızalanmış olabilir. 
   4- Elektronik kart ölçümleri yapılmalı eğer arıza varsa tamir veya değişimi yapılmalıdır.
 • Buzdolabı Motoru Neden Devreye Girmez ?
  • CEVAP Cihaz blokaj halinde yani iç kısımdaki kanallar komple buz tuttuğu zaman belli bir süre motor devreye girmez. Bu süreç içerisinde cihaz iç kısımdaki buzlanmanın erimesini bekler ve erime sonucunda motor devreye girer. Buzdolabını z eski performansında soğutma yapmıyorsa teknik destek almalısınız.
 • Buzdolabına Neden Elektrik Gelmez ?
  • CEVAP Öncelikle cihazin fişini kontrol edin eğer bir problem yok ise fişi taktığınız prizi kontrol ediniz. Cihaz içerisinde ki elektronik devrelerden kaynaklanan bir arıza veya kısa devre sonucu oluşan bir arıza olabilir. Bu neden ile cihazınıza yetkili servis yada ehil kişiler tarafından müdehale ettiriniz. Cihazınız fişte takılı olmasına rağmen hiç bir çalışma emaresi göstermiyorsa ne olmuş olabilir ? 
   Olası ihtimallerin en büyüğü cihazın elektronik kartında problem olmasıdır. Elektronik kart üzerindeki devreler yanmış olabilir. Eğer yanık kokusu tarzında bir koku alıyorsanız kesinlikle hiç bir müdehale de bulunmayınız. Çünkü elektronik devreler üzerinde bilmeyerek daha büyük problemler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendi can güvenliğinizi de riske atmamalısınız. Buzdolabı Servisi olarak önce tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Buzdolabı Ses Yapıyor Nedeni ?
  • CEVAP Buzdolabı ses yapıyor ise öncelikle ayak dengesi düzgün olmalıdır aksi taktirde vibrasyon şeklinde titremeli ses çıkarır. Buzdolabı bulunduğu yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. No Frost Buzdolaplarında ise bu daha çok çıtırtı şeklinde çıkar. İç kısımda buzlanma meydana geldiği zaman buzdolabı gövdesine temas eden buzlar erirken bu şekilde ses çıkarır. Bu işleme aynı zamanda defrost işlemi denir. 
   Eğer buzdolabınızdan olağan dışı bir gürültü ile ses geliyorsa muhtemelen fan motorununuz arızalıdır.
 • Klima Bakımı Garanti Kapsamına Girer Mi ?
  • CEVAP Hayır girmez. Garanti kapsamı sadece cihazın kullanıcı ve dış etkenler dışında oluşan arızalarını kapsar. 
   Klima bakımı işlemi ücretlidir. Klima Bakım ücreti fiyatlarina Anasayfa - Servis Fiyatlari kısmından ulaşabilirsiniz. 
   Buna benzer tüm sorun ve sorularınız için Klima Servisi olarak hizmetinizdeyiz.
 • Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klima içerisinde bulunan filtreleri kontrol edip temizleyiniz. Periyodik Klima Bakım işlemi yapılmadıysa mutlaka yapılması gerekir. Gaz ölçümü ve eksik gaz miktarının tamamlanması ve klimanın tüm elektronik ölçümlerinin yapılması gerekir. Gaz eksiği olan klima az soğutur. Eğer tesisatta bir problem var ise klima tesisatı kontrol edilir gerekirse yenilenir.
   Klima montajı esnasında eksik bir işlem yapıldıysa buda az soğutmasına neden olur. Klima servisi olarak detaylı bakım öneririz.
 • Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klima keyfi kullanım gerektiren özellikle sıcak bölgelerde zorunlu ihtiyaç olan bir cihazdır. Ortalama 22 ile 24 derece soğutma için yeterli bir ayardır. Fakat aşırı soğuk seven kullanıcılara tavsiyemiz daha düşükte kullanacak iseniz klimanın üfleme alanından uzak durunuz. 
   Ortamın istenilen derecesi klima kumandasında ayarladığınız derecedir. Bu sayede odanızı ve işyerlerinizi istediğiniz dereceye ulaştirabilirsiniz.
 • Bulaşık Makinesi Otomatik Program Nedir ?
  • CEVAP Bulaşıkların kirlilik durumuna binaen cihaz otomatik program seçer ve daha az su ve daha az deterjan kullanımını gerçekleştirir. Bu sayede hem ekonomik tasarruf hemde fazla vakit kaybını önler. Bulaşık Makinesi Servisleri önceden bilgi verdikleri için bu tarz özellikleri kullanıcılara tekrar tekrar hatırlamalıdır. 
   Bulaşık makinesi otomatik program seçeneği ile her an tasarruf edersiniz.
 • Klima Akıllı Kart Montajı Nasil Yapılır ?
  • CEVAP Eğer klimanıza akıllı kart montajı yapılacak ise tamiri mümkün olmayan anakart arızası meydana gelmiştir. Klima Akıllı Kart Montajı elektronik bilgisi gerektiren ve iş güvenliği gereği tehlikeli bir işlemdir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca klimanıza usta teknisyen tarafından müdehale edilmeli ve tüm kablolar bağlantı öncesi kontrol edilerek kısa devre kontrolü yapılmalıdır. Şemaya uygun olarak monte edilen Klima Akıllı Kart Montajı dikkatlice yapılmalıdır.
 • Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter ?
  • CEVAP Klima Gazı sanıldığı gibi kısa sürede bitmez. Çünkü akışkan gaz kendi kendini yok edebilen yada buharlaşan bir yapıya sahip olmadığı için klima iç ünite ile klima motoru arasındaki tesisatda bir kaçak olmadığı sürece bitmez veya eksilmez. Klima bağlantı ekipmanları rekor ve havşa arasında gaz kaçırma daha çok meydana gelir. Bu nedenle rekorların yenilenip havşa tazelenmesi klima gaz doldurma işlemi öncesinde kritik bir rol taşır. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır ve yerinde en yakın klima servisi ile hemen irtibat sağlayın.
 • Kombi Sıcak Suyu Açınca Petekler Isınıyor
  • CEVAP Kombinizin sıcak su kullanımı esnasında peteklerinizde ısınma meydana geliyorsa cihazınızda 3 yollu vana ve 3 yollu vana motoru arızalı olabilir. 3 yollu vana motoru arızalanma nedenleri cihazın uzun süre bakımsız kalması, kombinize petek bakımı yapılması ve petek bakım ilacının sistemde durulanamaması, parçanın miladi ömrünü tamamlamış olması. 
   3 yollu vana değişimi esnasında plakalı eşanjör ve ana eşanjör de kontrol edilmeli. Eğer kireçlenme ve tortu mevcut ise detaylı kireç bakımı yapılmalı. Yedek parça ambalajı yanınızda açılmaktadır ve 1 yıl orjinal yedek parça garantisi mevcuttur. Kombi sıcak suyu açınca petekler ısınıyor sorunu ve çözümü için servis iletişim numaramızdan bize haftanın her günü ulaşabilirsiniz.
 • Kombi E10 Hatası Çözünü
  • CEVAP Eğer Kombinizin ekranınında e10 hatası belirdiyse cihazınızda su basıncı düşmüş olabilir. Su basıncını 1 ile 2 bar arasında doldurup arıza kodu gitmediyse reset atınız.
   Eğer sorun devam ediyorsa su basınç sondası arızalı olabilir. Su basınç sondası cihazin ve tesisatın içerisindeki su basıncını ölçmeye yarayan sensördür. Kombi basınç sondası uç kısmına pislik geldiği zaman algılamaz. 
   Kombi e10 hatası arızası çözümü için bazı bilgileri naklediyoruz. Fakat önce kendi sağlığınızı riske atmamak için kombinizin parçalarını sökmeyin. En Yakın servisten teknik destek alınız. Servisimizce değişen orjinal yedek parçalar 1 yıl garantilidir. Onarım yapılan yedek parçalara ise 3 ay garanti veriyoruz. Arıza nedeni ile adresinize gelindiğinde kombi bakımı ücretsiz yapıyoruz. Unutmayalım ki yılda bir kez periyodik olarak yapılan kombi bakımı hem tasarruf hemde yüksek performans sağlar.
 • Kombi F28 Hatası ?
  • CEVAP Eğer Kombinizde F28 Hata kodu var ise kombiye gaz gelmiyordur. Ocağın alev boyutunu kontrol edin normal seviyedeyse, kombinin yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Eğer bu kontroller sonrasında problem devam ediyorsa sırası ile ihtimalleri belirteceğiz. 

   1-F28 arıza kodu gaz valfi emiş esnasında kapattığı için yapar. Gaz valfi arızalıdır. 
   2-Kombi F28 Hata kodu sebeblerinden biri de anakart'dır.  
   Anakartın tamiri veya değişim işlemi yapılır. Değişimi 2 yıl tamiri 1 yıl garantilidir. Uzman ekiplerimiz ile arıza tespiti çok kolay.
 • Kombi Neden Sesli Çalışıyor ?
  • CEVAP Kombiniz ateşleme yaptıktan sonra gürültülü çalışıyor ise Fan motorunuz arızalı olabilir. Ayrıca inler gibi ince bir ses çıkarıyor ise tıkanıklık olabilir. Takırtı şeklinde bir ses çıkarıyor ise kombi devirdaim pompası arızalıdır. Devirdaim pompası ısıtma sistemine suyu basmaya yarayan pompadır. Kombi çalışırken gürültü çıkarıyor ise servis çağırıp sigortasını kapatın. Her hangi bir tehlikeli durumdan kaçınmanızı tavsiye ederiz.
 • Kombinin Altından Neden Su Damlar ?
  • CEVAP Genleşme tankında hava bitmiştir yada genleşme tankı patlak olduğu için cihaz genleşme yapamaz ve emniyet ventilinden su tahliyesi yapar. Kombi su akıtıyor arızası ile karşı karşıya kaldıysanız, su basıncını 1 ile 1.5 bar arasında olduğunu kontrol edin. Sürekli değişiklik gösterip arıza kodu veriyorsa cihazınızın yetkili servisinden destek alın. Eğer garantisi bitti ise özel bir servisten destek alabilirsiniz. Kombinin altından su damlıyor problemini kısaca bilgilendirme desteği olarak belirttik. En doğru bilgi teknisyen arıza tespiti ile verilir. Ehil olmayan kimselerin kombi tamiri yapmama konusunda uyarınız.
 • Çalışıyor Ama Sıcak Su Gelmiyor ?
  • CEVAP Eğer kombiniz çalışıyor fakat sıcak su gelmiyor ise cihazınız bakımsız olabilir. Kombi fan motoru ve brülör kirli iken ateşleme parçaları düzgün çalışmaz ve kombi ateşleme yapmaz. Kombi bakımını yılda bir defa periyodik olarak yaptirmalisiniz. Kombi çalışıyor ama sıcak su gelmiyor arızası sıcak su sensörü ile de alakalı olabilir. Teknik destek alınız.
 • Kendiliğinden Petekler Isınıyor ?
  • CEVAP Kombiniz eğer kendi kendine kapalı olmasına rağmen petekleri ısıtıyorsa malesef arıza var demektir. 
   Kombi Servisi olarak yaptığımız her işçilik garantilidir. Fakat kendinizi ve mücadele içinde hissetmeyiniz. Çünkü kombi tamiri zor bir meslek olup burada mesleğe yeni başlayan kardeşlerimize bilgilendirme yapacağız. Petek ısınırken kombi sıcak su derecesini minimum seviyeye çıkar ve problem çözümü sağlanır.
 • Kombi Çalışıyor Fakat ısıtmıyor ?
  • CEVAP Kombi çalışıyor fakat suyu yada petekleri ısıtmıyor ise cihazınızın reset tuşuna 5 saniye basılı tutun ve bırakın. Sorun düzelmez ise 3 kez işlemi tekrar edin. Kombi Servis desteği almanız için yetkili servis yada teknik servis hizmeti alınız. Kombi tamiri ehil kimseler tarafından yapılmalıdır.

Kombi Servis Destek Hattı