Bosch Servisi

Kurumsal hizmetin tek adresi, Bosch servisi olmanın gururuyla kombi ve klima ürünlerinde telefonlar ile özellikle hizmetinizdeyiz.

Bosch Hizmet Ücretleri

Bosch servisi tarafından verilen hizmetlerin fiyatları konusunda önceden bilgi almış olun.

Bosch Servisleri

Bosch servisi için il ve ilçelere göre servis noktaları, telefon ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bosch Servisi

Sorular / Yorumlar

Henüz hiç kimse bir soru sormamış ve yorumda bulunmamış.

Bosch Servisi Hakkında

 Marka değeriyle dünyada olduğu kadar ülkemizde de adından söz ettiren Bosch, yetkili servis çerçevesinde sorunlara anında çözüm üretilebilmesi için Bosch servisi hizmetlerini sokmuştur. Bu doğrultuda servis bağlamında hizmeti bizler sağlamaktayız. Özellikle kombi ve klima konusunda gelişmiş ve kendimize ait yöntemlerle mağduriyetlerinizi gidermekteyiz. Bu iki ürün kendine farklı bir pay biçmektedirler. Yaz ve kış ayları açısından baktığımızda en çok sorunla karşılaşılan bu iki nadide ürünün, tamirden tutun bakıma; bakımdan tutun onarım, montajlama, yedek parçaya kadar hizmetlerimiz mevcuttur. Bir de aksesuar ihtiyaçlarınızı karşılamak yegane amaçlarımız içerisinde yer alarak ilerleme kat etmektedir. Hizmetleri çeşitli kapsamlarıyla değerlendirmek için sürekli değişim parolasıyla hareket etmekte olduğumuzu belirtmeden geçmemekteyiz.

 Bosch çatısı altında diğer ürünlerimiz için de aynı hizmetlerimiz geçerlidir. Belirtmeye gerek duymuş olduğumuz bu hizmet, haliyle işinde uzmanlaşmış ve tecrübeleriyle hareket eden teknisyen ekibimiz sayesinde gerçekleşmektedir. Bosch servisi hizmetinin anlayışı sıradan ve olağan olmadığı için gelişimi ve farklılığı kendimize amaç edinmekteyiz. Müşterilerimizin bizlere ulaşabilmesi için çalışmaktayız. Bu doğrultuda en hızlı ve en kolay ulaşım ağını kurmaktayız. Ulaşılır olmak için çeşitli çalışmalar yürüttüğümüzü belirtmek isteriz. Bu çalışmaların kaliteli ve ilkeli olması için çabalamaktayız.

 Müşterilerimizin almış oldukları hizmet, bizler için önem arz etmektedir. Bu arz karşısında başarımızın kilit rolü olarak kaliteyi savunmak gurur verici olmaktadır. Bosch servisi her zaman sizlere en uygun olanı ve de en kısa sürede en kaliteli hizmeti vermek için çabalayacaktır. İrtibat numaralarımızın sitemizde mevcut olduğunu harita eşliğinde rahatlıkla bulabilmektesiniz. Bu rahatlığı sizlere sunmayı borç bilmekteyiz. Sosyal medya platformlarına da sahip olduğumuzu, posta sisteminde de aktif bir rol oynadığımızı belirtmek isteriz.

Bosch servisi hizmetine yakışan ne varsa her daim ve her sorun çerçevesinde hareket etmek için çalışmaktayız. Bu çalışmaların kendine has bir özelliği olduğu kadar müşteri odaklı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Bosch Servisi
 • Servis süreci nasıl işlemektedir?
  • Öncelikle bulunduğunuz konuma gelip gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ücretlendirme belirlenir. Onay almamız durumunda servis işlemi başlamış sayılarak adınıza servis kaydı açılır.
 • Servis ücretleri nelerdir?
  • Servis ücretleri en düşük 60 TL olarak alınmaktadır. Eğer cihazınızda bir arıza yoksa en düşük tutar olarak alınır. Cihazınızın arızasına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Sizlere incelemenin akabinde toplam fiyat bilgisi verilecektir.
 • Servis sonrası arızanın tekrarlanması durumunda süreç nasıl işler?
  • Tarafımızdan yapılan işlemlerdeki hatalarda sorumluluk tamamıyla bize aittir. Kullanıcı hatası olması durumunda ise duruma göre size tekrar bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ürünümün arızası ne zaman giderilir?
  • Gelen servis ekibimiz öncelikle arıza yerinde giderir fakat atölyeye alınan beyaz eşyaların tamir süresi en fazla 1 iş günüdür.
 • Klima Neden Soğutmaz ?
  • CEVAP Klimalar içerisinde bulunan akışkan gaz ile soğutma ve ısıtma işlemini gerçekleştirir. Klima eğer soğutma yapmıyorsa ilk önce uzaktan kumanda üzerindeki mode ayarlarını kontrol edin. Ayarlamalar düzgün ve doğru ise klimanız arızalanmış olabilir. 

   Klima Neden Soğutmaz - Arızaları 

   1- Klimanızın gazının ölçülmesi gerekir. Eğer bağlantı yerlerinden gaz kaçırdıysa rekor ve havşa yenilenmesi gerekir.
   2- Klimanızın dış ünitesinde bulunan kapasitör arızalanmış olabilir.
   3- Dış ünitede bulunan Kompresör ( motor ) arızalanmış olabilir. 
   4- Elektronik kart ölçümleri yapılmalı eğer arıza varsa tamir veya değişimi yapılmalıdır.
 • Buzdolabı Motoru Neden Devreye Girmez ?
  • CEVAP Cihaz blokaj halinde yani iç kısımdaki kanallar komple buz tuttuğu zaman belli bir süre motor devreye girmez. Bu süreç içerisinde cihaz iç kısımdaki buzlanmanın erimesini bekler ve erime sonucunda motor devreye girer. Buzdolabını z eski performansında soğutma yapmıyorsa teknik destek almalısınız.
 • Buzdolabına Neden Elektrik Gelmez ?
  • CEVAP Öncelikle cihazin fişini kontrol edin eğer bir problem yok ise fişi taktığınız prizi kontrol ediniz. Cihaz içerisinde ki elektronik devrelerden kaynaklanan bir arıza veya kısa devre sonucu oluşan bir arıza olabilir. Bu neden ile cihazınıza yetkili servis yada ehil kişiler tarafından müdehale ettiriniz. Cihazınız fişte takılı olmasına rağmen hiç bir çalışma emaresi göstermiyorsa ne olmuş olabilir ? 
   Olası ihtimallerin en büyüğü cihazın elektronik kartında problem olmasıdır. Elektronik kart üzerindeki devreler yanmış olabilir. Eğer yanık kokusu tarzında bir koku alıyorsanız kesinlikle hiç bir müdehale de bulunmayınız. Çünkü elektronik devreler üzerinde bilmeyerek daha büyük problemler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendi can güvenliğinizi de riske atmamalısınız. Buzdolabı Servisi olarak önce tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Buzdolabı Ses Yapıyor Nedeni ?
  • CEVAP Buzdolabı ses yapıyor ise öncelikle ayak dengesi düzgün olmalıdır aksi taktirde vibrasyon şeklinde titremeli ses çıkarır. Buzdolabı bulunduğu yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. No Frost Buzdolaplarında ise bu daha çok çıtırtı şeklinde çıkar. İç kısımda buzlanma meydana geldiği zaman buzdolabı gövdesine temas eden buzlar erirken bu şekilde ses çıkarır. Bu işleme aynı zamanda defrost işlemi denir. 
   Eğer buzdolabınızdan olağan dışı bir gürültü ile ses geliyorsa muhtemelen fan motorununuz arızalıdır.
 • Klima Bakımı Garanti Kapsamına Girer Mi ?
  • CEVAP Hayır girmez. Garanti kapsamı sadece cihazın kullanıcı ve dış etkenler dışında oluşan arızalarını kapsar. 
   Klima bakımı işlemi ücretlidir. Klima Bakım ücreti fiyatlarina Anasayfa - Servis Fiyatlari kısmından ulaşabilirsiniz. 
   Buna benzer tüm sorun ve sorularınız için Klima Servisi olarak hizmetinizdeyiz.
 • Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klima içerisinde bulunan filtreleri kontrol edip temizleyiniz. Periyodik Klima Bakım işlemi yapılmadıysa mutlaka yapılması gerekir. Gaz ölçümü ve eksik gaz miktarının tamamlanması ve klimanın tüm elektronik ölçümlerinin yapılması gerekir. Gaz eksiği olan klima az soğutur. Eğer tesisatta bir problem var ise klima tesisatı kontrol edilir gerekirse yenilenir.
   Klima montajı esnasında eksik bir işlem yapıldıysa buda az soğutmasına neden olur. Klima servisi olarak detaylı bakım öneririz.

   Önemli sıcak yaz günlerinde ısıyı soğutmak için kullandığımız klimaların soğutma problemlerini yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Aslında, klimaların neden soğutmadığının birkaç cevabı var. Klimanın soğutmamasının olası nedenleri şunlardır: Uzaktan kumanda soğumazsa, önce cihazın kontrolünü kontrol etmek uygundur. Uzaktan kumanda hasarlı veya arızalı olabilir ve klimanın soğutma işlevini yerine getirmiyor olabilir. Denetleyicide bir sorun varsa, sorun değiştirilerek değiştirilebilir.

   Klimanın soğumamasının sebeplerinden biri de klima ve gazın yetersiz veya fazla olmasıdır. Klima gazını ölçmek için nanometreler kullanılır. Klima gazı nanometre cinsinden ölçülmelidir. Klimanın soğutulmamasının sebeplerinden biri kompresör arızasıdır. Bu nedenle kompresörün arızalı olmadığını teyit etmek ve herhangi bir anormallik varsa kompresörü değiştirmek gerekir. Klima soğutmuyorsa, iç ve dış ünitelerin fanlarını kontrol etmeniz gerekir. Fanda sorun varsa gerekli işlemleri yapınız. Borularda göçük veya sızıntı varsa klima yok demektir. Dolayısıyla bu durumlarda klima soğutulmayacaktır.

   Klima gaz alıyor, tesisatta sorun var, gaz kaçağı var, lütfen sürekli gaz basıncı uygulayınız. Bu nedenle boru hattı arızalı ise acil müdahale gerekir. Klima kartında sorun olan ekipman soğumayabilir. Bu nedenle, gerekirse kartı kontrol edin, onarın veya değiştirin. Cihazınızdaki fan kondansatörlerini kontrol edin ve bir sorun varsa gerekli işlemi yapın. Klima soğutulmuyorsa servis gerektiren görevlerden biri de klima sinyal kablosunu kontrol etmektir. Sinyal kablosunda sorun varsa kontrolör sinyalini okumayan cihazlar soğumayabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekir.

   Duvar tipi klimanızın neden soğutmadığını bilmiyorsanız, soğutmamasının nedeni muhtemelen yukarıdaki maddelerden biridir. Klimanız soğuk değilse, yardım için bu alanda uzmanlaşmış bir teknik servise arıza kaydı için başvurmanızı öneririz. Servis gelmeden ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Klima soğutulmamışsa ürünü başlatmak için güç düğmesine basın. Oda sıcaklığı kontrol cihazında "soğutma" veya "göz" sembolünü seçin. Ardından klimanın soğutma seviyesini gerektiği gibi ayarlayın. Ardından fan hızını ayarlamak için "FAN" düğmesine basın. Tüm klimalar için fan hızları düşük seviyelerde başlar ve yüksek seviyelerde devam eder. Böylece beklentilerinize göre hayran seviyenize karar verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz ortalama 35 dakika soğumaya başlar.

   Bu adımları uyguladıktan sonra klima soğutmuyorsa, önce klimanın giriş deliklerini kontrol edin. Perdelerdeki veya mobilyalardaki herhangi bir açıklık kapalıysa, girişi açmak için bunları çıkarın. Oda ortamını ısıtacak bir cihaz varsa çıkarılmalıdır. Pencere açıksa, kapattığınızdan emin olun. Son olarak, klima uzaktan kumandasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm bu kontrol ve talimatlardan sonra ünite soğumaz ise en kısa sürede teknik servise başvurunuz. Klima, normal mekanlardan fazla büyüklükteki mekanların soğutulması ve ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir; iç ortam havasını istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutar. Ayrıca klima yazın fazla ısıyı salarak oturma odasını yani iç ortamı soğutur. İçindeki havadaki fazla suyu uzaklaştırır, istenilen hızda içeride hava sirkülasyonu sağlar ve havayı filtreler. Ancak klimalar bazen bu yükümlülüklerini yerine getirememekte ve kontrolden çıkmaktadır. İklimlendirmenin en önemli amaçlarından biri olan soğutma işlevini bazen kullanmıyoruz. Bu durumda, klimada bir arıza veya arıza olduğu anlamına gelir.
 • Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klima keyfi kullanım gerektiren özellikle sıcak bölgelerde zorunlu ihtiyaç olan bir cihazdır. Ortalama 22 ile 24 derece soğutma için yeterli bir ayardır. Fakat aşırı soğuk seven kullanıcılara tavsiyemiz daha düşükte kullanacak iseniz klimanın üfleme alanından uzak durunuz. 
   Ortamın istenilen derecesi klima kumandasında ayarladığınız derecedir. Bu sayede odanızı ve işyerlerinizi istediğiniz dereceye ulaştirabilirsiniz.
 • Bulaşık Makinesi Otomatik Program Nedir ?
  • CEVAP Bulaşıkların kirlilik durumuna binaen cihaz otomatik program seçer ve daha az su ve daha az deterjan kullanımını gerçekleştirir. Bu sayede hem ekonomik tasarruf hemde fazla vakit kaybını önler. Bulaşık Makinesi Servisleri önceden bilgi verdikleri için bu tarz özellikleri kullanıcılara tekrar tekrar hatırlamalıdır. 
   Bulaşık makinesi otomatik program seçeneği ile her an tasarruf edersiniz.
 • Klima Akıllı Kart Montajı Nasil Yapılır ?
  • CEVAP Eğer klimanıza akıllı kart montajı yapılacak ise tamiri mümkün olmayan anakart arızası meydana gelmiştir. Klima Akıllı Kart Montajı elektronik bilgisi gerektiren ve iş güvenliği gereği tehlikeli bir işlemdir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca klimanıza usta teknisyen tarafından müdehale edilmeli ve tüm kablolar bağlantı öncesi kontrol edilerek kısa devre kontrolü yapılmalıdır. Şemaya uygun olarak monte edilen Klima Akıllı Kart Montajı dikkatlice yapılmalıdır.
 • Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter ?
  • CEVAP Klima Gazı sanıldığı gibi kısa sürede bitmez. Çünkü akışkan gaz kendi kendini yok edebilen yada buharlaşan bir yapıya sahip olmadığı için klima iç ünite ile klima motoru arasındaki tesisatda bir kaçak olmadığı sürece bitmez veya eksilmez. Klima bağlantı ekipmanları rekor ve havşa arasında gaz kaçırma daha çok meydana gelir. Bu nedenle rekorların yenilenip havşa tazelenmesi klima gaz doldurma işlemi öncesinde kritik bir rol taşır. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır ve yerinde en yakın klima servisi ile hemen irtibat sağlayın.
 • Bulaşık makinesi neden uzun yıkıyor?
  • CEVAP Yoğun bir yıkama programı seçtiyseniz, program süresi uzayabilir. Makinenizdeki bulaşıklardaki kir ve yağın yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçtiğinizden emin olun. Musluğu açtığınızda su debisi az ise makineniz suyu yavaş çekeceği için program uzayabilir.
 • Çamaşır makinesinin kazanı temizliği nasıl yapılır?
  • CEVAP Kireç ve birikintileri temizlemek için yaygın olarak kullanılan kabartma tozu ve sirke karışımı iyi bir seçim olabilir. Yarım bardak kabartma tozu ve yarım litre beyaz sirkeyi karıştırarak, makinenizin deterjan çekmecesine küvet temizleyicisi olarak ekleyebilir ve makineyi çalıştırabilirsiniz.
 • Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?
  • CEVAP Uzaktan kumandayı TV'nin önündeki sensöre doğrultun ve uzaktan kumandadaki güç düğmesine basın. TV'nin açık olup olmadığını veya LED aydınlatmanın açık olup olmadığını kontrol edin. Aydınlatma LED'i yanıyorsa ancak TV açılmıyorsa, TV'yi sıfırlamayı (yeniden başlatmayı) deneyin.
 • Televizyon neden geç açılıyor?
  • CEVAP En yaygın sorunlardan biri olan geç açılma sorunu her hafta artan saatlerle devam ediyor. Bu sorunun ana nedeni güç kontrol ünitesidir. Bu cihazdaki kapasitörlerin  yaşadığı elektriksel düşüş nedeniyle oluşur.
 • Televizyon ledleri neden bozulur?
  • CEVAP Kapalı alan için onaylanmayan LED'leri sıkıca kapatılmış bir armatür içine yerleştirmeyin. Soğutucudan ısı dağıtılmazsa, lamba zamanından önce bozulabilir. Ayrıca, çevredeki ortamı da unutmayın. Oda ne kadar sıcak olursa, LED aydınlatma o kadar hızlı bozulabilir.

Bosch Hata Kodları ve Anlamları

 • Bosch Kombi CE Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Eğer bosch kombinizde CE uyarı arıza kodu belirdiyse cihazınıza reset atın ve durum düzelmez ise bunu 3 kez tekrarlayın. Bosch Kombi CE arıza kodu anlamı aşırı ısınma uyarısıdır. Sirkülasyon yapılmadığı için kombi aşırı ısınma arızası verir.
 • Bosch Bulaşık Makinesi E18 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Filtrenizin temizlenmesi gerekiyor. Filtreyi kendiniz temizleyemiyorsanız, servisimizden size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. En iyi çözüm filtreyi değiştirmek olsa da filtreyi değiştirmek her zaman sorunu çözmez.
 • Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch çamaşır makinesinin klapesinde görüntülenen E18 kodu, çamaşır makinesinin atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu akorun yanı sıra tamburda su kaldığını pompanın tıkanması veya boşaltma hortumunun bükülebilmesidir.
 • Bosch Çamaşır Makinesi F16 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch çamaşır makinesi F16 hata kodunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? F16 hata kodu, cihazın kapı kilitleme cihazının arızalı olduğunu gösterir. Kapı kilidi arızası hafife alınacak bir hata değildir ve derhal onarılmalıdır.
 • Bosch Çamaşır Makinesi E17 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Cihaz üzerindeki valfin arızalı olduğunu gösterir. Valf, cihazın su almasını sağlayan kısımdır. Vana yerine su tıkanmış olabilir veya cihazın su girişi arızalanabilir. Musluktan su geliyorsa ve hortumda sorun yoksa valfi değiştirmek için Bosch Servis Merkezi ile iletişime geçmeniz gerekecektir.
 • Bosch Çamaşır Makinesi F23 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Çamaşır makinesi F23 hatası, kullanıcıya Aquastop kaçak koruma sisteminin devreye gireceğini bildirir. Bu, damlama tepsisine su girdiği anlamına gelir.
 • Bosch Çamaşır Makinesi E43 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Kapı emniyet anahtarı arızalı olabilir. Bu durumda teknik servis yardımı talep ediniz. Su sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Su borusunun kesintisiz olduğundan ve besleme vanasının açık olduğundan emin olun.
 • Bosch Çamaşır Makinesi F29 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Su bağlantısı veya AquaStop hortum filtresi tıkalı. Su besleme hortumunun filtresini temizleyin. Not: AquaStop güvenlik cihazı bir elektrikli valf içerir ve suya batırılmamalıdır. Su basıncı çok düşük.
 • Bosch Kombi FD Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Sorun nasıl çözülür? Bu durumda, sorunu çözmek için teknik destek aramanıza gerek yoktur. Kombinin yanındaki şalteri kapatıp birkaç saniye sonra tekrar açtığınızda sorun çözülecektir. Herhangi bir gelişme olmazsa, sıfırlama düğmesine bir kez basmayı deneyin.
 • Bosch Kombi A2 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch kombiden A2 hata kodu alıyorsanız cihazınızın baca boyu normalden uzun demektir. Bosch kazan hata kodu A2'de sıvı termostatı ve contaları kontrol etmek gerekir. Kombi baca tesisatında herhangi bir işlem yapmadan A2 hatası alıyorsanız termostatın değişmesi gerekebilir.
 • Bosch Kombi B3 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Kombiniz yoğuşuyor ve yoğuşma tahliyesiyle ilgili bir hata kodu gösteriyor. Yani hata kodu B3. Bir arıza durumunda, önce yoğuşma suyu tahliyesi kontrol edilmelidir. Kondenser borusu tahliye hortumuna bağlı değilse içinde bulunduğu kabı veya varili doldurmuş olabilir.
 • Bosch Kombi E9 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Kombinizde su kalmadığında kombi açılmıyor ve bu hata kodunu alabilirsiniz. Bosch E9 kombi arızalanırsa, manometrenin 1 bar'ın altında olduğunu fark ederseniz, cihazınızdaki basınç düşük demektir ve cihazı boşaltmanız gerekebilir.
 • Bosch Kombi F0 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch kombideki F0 hata kodu, anakartın hasarlı olduğunu gösterir. Cihazın anakartında bir sorun varsa ekranda F0 hata kodu çıkacaktır ve Bosch kombi servisinden yardım almalısınız. Kart arızalıysa değiştirilmelidir.
 • Bosch Kombi A7 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu aksaklık durumunda yapmanız gereken tek uygulama bir sıfırlama uygulamasıdır. Bosch Zwc model kombinin ekranının hemen altında "reset" yazan bir buton görmelisiniz. Düğmeyi uzun süre basılı tuttuğunuzda sıfırlama işlemini tamamlamış olacaksınız.
 • Bosch Kombi H6 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Cihazınızın sensör arızasından (NTC) kaynaklanan hata kodudur. Su sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin. Bu işlemleri yaptıktan sonra sorun devam ederse teknik desteğe başvurmalısınız.
 • Bosch Bulaşık Makinesi E20 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch bulaşık makinesinde görülen hata kodu E20, hatalı bir motoru gösterir. Bosch bulaşık makinenizde E20 hata kodu görüyorsanız size en yakın Bosch servis merkezini aramalı ve yardım almalısınız. Hata E20 genellikle motorun sıkışmış olduğu anlamına gelir.
 • Bosch Çamaşır Makinesi E06 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch çamaşır makinesi kullanıcıları dijital ekranda E06 hata kodunu görürse makinenizin pompası tıkalı demektir. Aslında pompanın tıkalı olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü tıkanmış bir pompa birkaç denemeden sonra tamamen arızalanacaktır. E6 hatası aldıktan sonra cihazı tekrar tekrar çalıştırmayın ve sorunun geçmesini bekleyin.
 • Bosch Bulaşık Makinesi E23 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch bulaşık makinelerinde bulunan E23 hata kodu, makinenin pompasında bir sorun olduğunu gösterir. Bosch makinenizin ekranında E23 hata kodunu gördüğünüzde ilk olarak ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için bulaşık makinesi pompasını temizleme hakkındaki makalemizi okuyun.
 • Bosch Bulaşık Makinesi E19 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Çoğu durumda, aslında, Bosch bulaşık makinesi hatası e19, ısı eşanjöründeki devridaim valfinin arızalandığını gösterir. Ayrıca tahliye vanası olarak da bilinir.
 • Bosch Bulaşık Makinesi E27 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Makineniz düşük voltaj nedeniyle E27 hatası verebilir. Cihaz farklı bir prizde kullanılıyorsa veya priz yetkili bir elektrikçi tarafından kontrol edilmişse sorun çözülmelidir.
 • Bosch Kombi EA Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch hata kodlarının bir parçası olan Bosch kombi ea hatası, kombinizde alev tespit edilememesidir. Kombi kontrol panelinde Bosch kombi ea işaretini gördüğünüzde öncelikle gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Bosch Klima P4 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu durumda iç ünitenin evaporatör sıcaklığının çok yüksek veya çok düşük olması nedeniyle koruma fonksiyonunun etkin bir şekilde çalıştığı söylenebilir. Ünite kapatılmalı, hava filtresi temizlenmelidir. Uygulamadan sonra cihaz yeniden başlatılmalıdır.
 • Bosch Çamaşır Makinesi F43 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch çamaşır makinesi hatası f43, motorun çalışmasına müdahale eden bir şey nedeniyle dönmeyeceğini gösterir. F43 hata kodu ciddidir, bu nedenle bir sorun bulursanız çamaşır makinesini kullanmaya devam etmeyin. Arızaların acil olarak giderilmesi için hemen Bosch teknik servislerini aramalısınız.
 • Bosch Çamaşır Makinesi F17 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch çamaşır makinesi F17 hatasını düzeltmek için: Çamaşır makinesini ve çamaşır makinesi musluğunu kapatın. Giriş hortumunda hala su varsa, bir su kabı hazırlayın. Su besleme hortumunu su besleme kolundan ayırın. Bir ağ takılıysa, kalan kalıntıları dikkatlice çıkarmak için suyla yıkayın. Bosch çamaşır makinesi F17 hatası hala düzelmemiş halde ise Bosch teknik servisini arayı arıza kaydı bırakıp Bosch teknik servisi elemanlarından destek alın.
 • Bosch Buzdolabı E21 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch buzdolaplarında oluşabilecek yaygın hatalardan bir tanesi E21'dir. Bosch buzdolabi E21 hata kodu ekran kontrol modülü ile buz makinesi kontrol modülü arasında bir iletişim hatası olduğunu gösterir. Bosch buzdolabınızda E21 hata kodunu aldığınız zaman, mutlaka profesyonel bir teknik servisi arayıp yardım almalisiniz.
 • Bosch Çamaşır Makinesi E35 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch çamaşır makinesi hatası E35 için, kapılar arasına hiçbir şeyin sıkışmadığından emin olmak için önce menteşeleri kontrol edin. Bosch çamaşır makinesi E35 hatası görüyorsanız çamaşır makinesi kapağında sorun vardır. Çamaşır makinesinin  kapağının kapalı olduğundan ve menteşelerin sağlam olduğundan emin olun.
 • Bosch Çamaşır Makinesi E31 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bosch çamaşır makinesinin E31 hatasında yeterli su vermeme olasılığını inceleyeceğimiz gibi su akış sensörü de arızalı olabilir. Hata kodu E31'de musluk açık olmalıdır. Musluğun kapalı olmadığından ve ana suyun kapalı olmadığından emin olun. Bosch Teknik Servisi'ni arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.
 • Bosch Çamaşır Makinesi F21 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Çamaşır makinenizi kullanılmaz hale getiren can sıkıcı sorunlardan biri de Bosch çamaşır makinelerinde sık görülen hata kodlarından biri olan F21 hata kodudur. Bosch çamaşır makinesinde çalışan F21 hatasının nedeni, çamaşır makinesinin motorundan veya motorun kömüründen kaynaklanmaktadır.

Bosch Kombi Servisi

Bosch Klima Servisi

Bosch Buzdolabı Servisi

Bosch Çamaşır Makinesi Servisi

Bosch Kurutma Makinesi Servisi

Bosch Bulaşık Makinesi Servisi

Bosch Fırın Servisi

Bosch Set Üstü Ocak Servisi

Bosch Derin Dondurucu Servisi

Bosch Şofben Servisi

Bosch Televizyon Servisi

Bosch Davlumbaz Servisi