Bursa Profilo Servisi

Servis Telefon Numarası

Servis Hakkında

Profilo teknik servis kaydınızı oluşturarak Profilo markalı ürünleriniz ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Bursa Profilo Servisi

Bursa Profilo Servisi Harita Konumu

Profilo Bursa Teknik Servis

 • Cihaz arızaları tespit & tamiri işlemi
 • Cihazların yıllık bakımları
 • Cihaz parça değişimi
 • Cihaz keşif, montaj ve demontaj işlemleri

Servis Çalışma Saatleri

GÜN AÇILIŞ KAPANIŞ
Pazartesi 10:00 22:00
Salı 10:00 22:00
Çarşamba 10:00 22:00
Perşembe 10:00 22:00
Cuma 10:00 22:00
Cumartesi 10:00 19:00
Pazar Kapalı Kapalı

Soru Sor / Yorum Yaz

Sorular / Yorumlar

Henüz hiç kimse bir soru sormamış ve yorumda bulunmamış.

Bursa Profilo Servis Hizmetleri

Bursa bölgesinde Profilo teknik servis hizmeti aşağıda bulunan ürünlerin tamamına arıza tespit, montaj, onarım ve bakım yapmaktadır. Yapılan bakımın 1 yıl garanti süresi bulunmaktadır. 1 yıl içerisinde tamiri yapılan yerden tekrar arızalanması durumunda ücretsiz servis hizmeti sağlanmaktadır.

 • Servis süreci nasıl işlemektedir?
  • Öncelikle bulunduğunuz konuma gelip gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ücretlendirme belirlenir. Onay almamız durumunda servis işlemi başlamış sayılarak adınıza servis kaydı açılır.
 • Servis ücretleri nelerdir?
  • Servis ücretleri en düşük 60 TL olarak alınmaktadır. Eğer cihazınızda bir arıza yoksa en düşük tutar olarak alınır. Cihazınızın arızasına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Sizlere incelemenin akabinde toplam fiyat bilgisi verilecektir.
 • Servis sonrası arızanın tekrarlanması durumunda süreç nasıl işler?
  • Tarafımızdan yapılan işlemlerdeki hatalarda sorumluluk tamamıyla bize aittir. Kullanıcı hatası olması durumunda ise duruma göre size tekrar bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ürünümün arızası ne zaman giderilir?
  • Gelen servis ekibimiz öncelikle arıza yerinde giderir fakat atölyeye alınan beyaz eşyaların tamir süresi en fazla 1 iş günüdür.
 • Klima Neden Soğutmaz ?
  • CEVAP Klimalar içerisinde bulunan akışkan gaz ile soğutma ve ısıtma işlemini gerçekleştirir. Klima eğer soğutma yapmıyorsa ilk önce uzaktan kumanda üzerindeki mode ayarlarını kontrol edin. Ayarlamalar düzgün ve doğru ise klimanız arızalanmış olabilir. 

   Klima Neden Soğutmaz - Arızaları 

   1- Klimanızın gazının ölçülmesi gerekir. Eğer bağlantı yerlerinden gaz kaçırdıysa rekor ve havşa yenilenmesi gerekir.
   2- Klimanızın dış ünitesinde bulunan kapasitör arızalanmış olabilir.
   3- Dış ünitede bulunan Kompresör ( motor ) arızalanmış olabilir. 
   4- Elektronik kart ölçümleri yapılmalı eğer arıza varsa tamir veya değişimi yapılmalıdır.
 • Buzdolabı Motoru Neden Devreye Girmez ?
  • CEVAP Cihaz blokaj halinde yani iç kısımdaki kanallar komple buz tuttuğu zaman belli bir süre motor devreye girmez. Bu süreç içerisinde cihaz iç kısımdaki buzlanmanın erimesini bekler ve erime sonucunda motor devreye girer. Buzdolabını z eski performansında soğutma yapmıyorsa teknik destek almalısınız.
 • Buzdolabına Neden Elektrik Gelmez ?
  • CEVAP Öncelikle cihazin fişini kontrol edin eğer bir problem yok ise fişi taktığınız prizi kontrol ediniz. Cihaz içerisinde ki elektronik devrelerden kaynaklanan bir arıza veya kısa devre sonucu oluşan bir arıza olabilir. Bu neden ile cihazınıza yetkili servis yada ehil kişiler tarafından müdehale ettiriniz. Cihazınız fişte takılı olmasına rağmen hiç bir çalışma emaresi göstermiyorsa ne olmuş olabilir ? 
   Olası ihtimallerin en büyüğü cihazın elektronik kartında problem olmasıdır. Elektronik kart üzerindeki devreler yanmış olabilir. Eğer yanık kokusu tarzında bir koku alıyorsanız kesinlikle hiç bir müdehale de bulunmayınız. Çünkü elektronik devreler üzerinde bilmeyerek daha büyük problemler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendi can güvenliğinizi de riske atmamalısınız. Buzdolabı Servisi olarak önce tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Buzdolabı Ses Yapıyor Nedeni ?
  • CEVAP Buzdolabı ses yapıyor ise öncelikle ayak dengesi düzgün olmalıdır aksi taktirde vibrasyon şeklinde titremeli ses çıkarır. Buzdolabı bulunduğu yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. No Frost Buzdolaplarında ise bu daha çok çıtırtı şeklinde çıkar. İç kısımda buzlanma meydana geldiği zaman buzdolabı gövdesine temas eden buzlar erirken bu şekilde ses çıkarır. Bu işleme aynı zamanda defrost işlemi denir. 
   Eğer buzdolabınızdan olağan dışı bir gürültü ile ses geliyorsa muhtemelen fan motorununuz arızalıdır.
 • Klima Bakımı Garanti Kapsamına Girer Mi ?
  • CEVAP Hayır girmez. Garanti kapsamı sadece cihazın kullanıcı ve dış etkenler dışında oluşan arızalarını kapsar. 
   Klima bakımı işlemi ücretlidir. Klima Bakım ücreti fiyatlarina Anasayfa - Servis Fiyatlari kısmından ulaşabilirsiniz. 
   Buna benzer tüm sorun ve sorularınız için Klima Servisi olarak hizmetinizdeyiz.
 • Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klima içerisinde bulunan filtreleri kontrol edip temizleyiniz. Periyodik Klima Bakım işlemi yapılmadıysa mutlaka yapılması gerekir. Gaz ölçümü ve eksik gaz miktarının tamamlanması ve klimanın tüm elektronik ölçümlerinin yapılması gerekir. Gaz eksiği olan klima az soğutur. Eğer tesisatta bir problem var ise klima tesisatı kontrol edilir gerekirse yenilenir.
   Klima montajı esnasında eksik bir işlem yapıldıysa buda az soğutmasına neden olur. Klima servisi olarak detaylı bakım öneririz.

   Önemli sıcak yaz günlerinde ısıyı soğutmak için kullandığımız klimaların soğutma problemlerini yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Aslında, klimaların neden soğutmadığının birkaç cevabı var. Klimanın soğutmamasının olası nedenleri şunlardır: Uzaktan kumanda soğumazsa, önce cihazın kontrolünü kontrol etmek uygundur. Uzaktan kumanda hasarlı veya arızalı olabilir ve klimanın soğutma işlevini yerine getirmiyor olabilir. Denetleyicide bir sorun varsa, sorun değiştirilerek değiştirilebilir.

   Klimanın soğumamasının sebeplerinden biri de klima ve gazın yetersiz veya fazla olmasıdır. Klima gazını ölçmek için nanometreler kullanılır. Klima gazı nanometre cinsinden ölçülmelidir. Klimanın soğutulmamasının sebeplerinden biri kompresör arızasıdır. Bu nedenle kompresörün arızalı olmadığını teyit etmek ve herhangi bir anormallik varsa kompresörü değiştirmek gerekir. Klima soğutmuyorsa, iç ve dış ünitelerin fanlarını kontrol etmeniz gerekir. Fanda sorun varsa gerekli işlemleri yapınız. Borularda göçük veya sızıntı varsa klima yok demektir. Dolayısıyla bu durumlarda klima soğutulmayacaktır.

   Klima gaz alıyor, tesisatta sorun var, gaz kaçağı var, lütfen sürekli gaz basıncı uygulayınız. Bu nedenle boru hattı arızalı ise acil müdahale gerekir. Klima kartında sorun olan ekipman soğumayabilir. Bu nedenle, gerekirse kartı kontrol edin, onarın veya değiştirin. Cihazınızdaki fan kondansatörlerini kontrol edin ve bir sorun varsa gerekli işlemi yapın. Klima soğutulmuyorsa servis gerektiren görevlerden biri de klima sinyal kablosunu kontrol etmektir. Sinyal kablosunda sorun varsa kontrolör sinyalini okumayan cihazlar soğumayabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekir.

   Duvar tipi klimanızın neden soğutmadığını bilmiyorsanız, soğutmamasının nedeni muhtemelen yukarıdaki maddelerden biridir. Klimanız soğuk değilse, yardım için bu alanda uzmanlaşmış bir teknik servise arıza kaydı için başvurmanızı öneririz. Servis gelmeden ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Klima soğutulmamışsa ürünü başlatmak için güç düğmesine basın. Oda sıcaklığı kontrol cihazında "soğutma" veya "göz" sembolünü seçin. Ardından klimanın soğutma seviyesini gerektiği gibi ayarlayın. Ardından fan hızını ayarlamak için "FAN" düğmesine basın. Tüm klimalar için fan hızları düşük seviyelerde başlar ve yüksek seviyelerde devam eder. Böylece beklentilerinize göre hayran seviyenize karar verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz ortalama 35 dakika soğumaya başlar.

   Bu adımları uyguladıktan sonra klima soğutmuyorsa, önce klimanın giriş deliklerini kontrol edin. Perdelerdeki veya mobilyalardaki herhangi bir açıklık kapalıysa, girişi açmak için bunları çıkarın. Oda ortamını ısıtacak bir cihaz varsa çıkarılmalıdır. Pencere açıksa, kapattığınızdan emin olun. Son olarak, klima uzaktan kumandasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm bu kontrol ve talimatlardan sonra ünite soğumaz ise en kısa sürede teknik servise başvurunuz. Klima, normal mekanlardan fazla büyüklükteki mekanların soğutulması ve ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir; iç ortam havasını istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutar. Ayrıca klima yazın fazla ısıyı salarak oturma odasını yani iç ortamı soğutur. İçindeki havadaki fazla suyu uzaklaştırır, istenilen hızda içeride hava sirkülasyonu sağlar ve havayı filtreler. Ancak klimalar bazen bu yükümlülüklerini yerine getirememekte ve kontrolden çıkmaktadır. İklimlendirmenin en önemli amaçlarından biri olan soğutma işlevini bazen kullanmıyoruz. Bu durumda, klimada bir arıza veya arıza olduğu anlamına gelir.
 • Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klima keyfi kullanım gerektiren özellikle sıcak bölgelerde zorunlu ihtiyaç olan bir cihazdır. Ortalama 22 ile 24 derece soğutma için yeterli bir ayardır. Fakat aşırı soğuk seven kullanıcılara tavsiyemiz daha düşükte kullanacak iseniz klimanın üfleme alanından uzak durunuz. 
   Ortamın istenilen derecesi klima kumandasında ayarladığınız derecedir. Bu sayede odanızı ve işyerlerinizi istediğiniz dereceye ulaştirabilirsiniz.
 • Bulaşık Makinesi Otomatik Program Nedir ?
  • CEVAP Bulaşıkların kirlilik durumuna binaen cihaz otomatik program seçer ve daha az su ve daha az deterjan kullanımını gerçekleştirir. Bu sayede hem ekonomik tasarruf hemde fazla vakit kaybını önler. Bulaşık Makinesi Servisleri önceden bilgi verdikleri için bu tarz özellikleri kullanıcılara tekrar tekrar hatırlamalıdır. 
   Bulaşık makinesi otomatik program seçeneği ile her an tasarruf edersiniz.
 • Klima Akıllı Kart Montajı Nasil Yapılır ?
  • CEVAP Eğer klimanıza akıllı kart montajı yapılacak ise tamiri mümkün olmayan anakart arızası meydana gelmiştir. Klima Akıllı Kart Montajı elektronik bilgisi gerektiren ve iş güvenliği gereği tehlikeli bir işlemdir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca klimanıza usta teknisyen tarafından müdehale edilmeli ve tüm kablolar bağlantı öncesi kontrol edilerek kısa devre kontrolü yapılmalıdır. Şemaya uygun olarak monte edilen Klima Akıllı Kart Montajı dikkatlice yapılmalıdır.
 • Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter ?
  • CEVAP Klima Gazı sanıldığı gibi kısa sürede bitmez. Çünkü akışkan gaz kendi kendini yok edebilen yada buharlaşan bir yapıya sahip olmadığı için klima iç ünite ile klima motoru arasındaki tesisatda bir kaçak olmadığı sürece bitmez veya eksilmez. Klima bağlantı ekipmanları rekor ve havşa arasında gaz kaçırma daha çok meydana gelir. Bu nedenle rekorların yenilenip havşa tazelenmesi klima gaz doldurma işlemi öncesinde kritik bir rol taşır. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır ve yerinde en yakın klima servisi ile hemen irtibat sağlayın.
 • Bulaşık makinesi neden uzun yıkıyor?
  • CEVAP Yoğun bir yıkama programı seçtiyseniz, program süresi uzayabilir. Makinenizdeki bulaşıklardaki kir ve yağın yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçtiğinizden emin olun. Musluğu açtığınızda su debisi az ise makineniz suyu yavaş çekeceği için program uzayabilir.
 • Çamaşır makinesinin kazanı temizliği nasıl yapılır?
  • CEVAP Kireç ve birikintileri temizlemek için yaygın olarak kullanılan kabartma tozu ve sirke karışımı iyi bir seçim olabilir. Yarım bardak kabartma tozu ve yarım litre beyaz sirkeyi karıştırarak, makinenizin deterjan çekmecesine küvet temizleyicisi olarak ekleyebilir ve makineyi çalıştırabilirsiniz.
 • Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?
  • CEVAP Uzaktan kumandayı TV'nin önündeki sensöre doğrultun ve uzaktan kumandadaki güç düğmesine basın. TV'nin açık olup olmadığını veya LED aydınlatmanın açık olup olmadığını kontrol edin. Aydınlatma LED'i yanıyorsa ancak TV açılmıyorsa, TV'yi sıfırlamayı (yeniden başlatmayı) deneyin.
 • Televizyon neden geç açılıyor?
  • CEVAP En yaygın sorunlardan biri olan geç açılma sorunu her hafta artan saatlerle devam ediyor. Bu sorunun ana nedeni güç kontrol ünitesidir. Bu cihazdaki kapasitörlerin  yaşadığı elektriksel düşüş nedeniyle oluşur.
 • Televizyon ledleri neden bozulur?
  • CEVAP Kapalı alan için onaylanmayan LED'leri sıkıca kapatılmış bir armatür içine yerleştirmeyin. Soğutucudan ısı dağıtılmazsa, lamba zamanından önce bozulabilir. Ayrıca, çevredeki ortamı da unutmayın. Oda ne kadar sıcak olursa, LED aydınlatma o kadar hızlı bozulabilir.

Profilo Hata Kodları ve Anlamları

 • Profilo Çamaşır Makinesi E32 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Çamaşır makinesinde programın sonunda ışık "bitti" uyarısı ile yanıp sönecektir. Bu bir hata değil. Çamaşırların çamaşır makinesinde eşit dağılmaması durumunda dengesiz yük algılama sistemi sıkma hızını keser.
 • Profilo Çamaşır Makinesi E21 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Pompa hasarlı veya aşınmışsa bu hata kodunu alırsınız. Profilo marka cihaz kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunlardan biri ve büyük ihtimalle kullanıcı hatasından kaynaklanan bir sorundur.
 • Profilo Çamaşır Makinesi E3 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Kapının kapalı olduğunu söylemediği anlamına gelir. Kapının düzgün kapatıldığını kontrol edin. Kapı düzgün kapatılmışsa ve hata devam ediyorsa bunun 2 nedeni daha olabilir.
 • Profilo Çamaşır Makinesi E5 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu hata kodunu görüyorsanız, cihaz çok uzun süredir su çekiyor demektir. ... Profilo çamaşır makinesi, bu hatayla karşılaştığınızda önce makinenin musluk girişlerini kontrol edin. Muslukta bir sorun yoksa basınç düşük olabilir.
 • Profilo Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • İlk olarak, makinenin önündeki filtreyi kontrol edin. Filtre, çamaşır makinesinin ön alt kısmında bulunur. Filtreyi kontrol edin ve suyu yan tahliye hortumundan boşaltın.
 • Profilo Çamaşır Makinesi E56 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Profilo çamaşır makinesi, makineye su dolmadığına dair E5 hatası veriyor. Boşaltma hatası: Profilo çamaşır makinesinin E6 hatası, makinenin suyu tahliye edemediğini gösterir. Filtre ve hortumda tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin.
 • Profilo Klima EC Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu yeni teknoloji sayesinde, iç ünitede bir gaz kaçağı tespit edilirse, ekranda EC görüntülenecek ve uyarı vermek için ışık yanıp sönecektir. Bu işlev yalnızca soğutma modunda kullanılabilir.
 • Profilo Çamaşır Makinesi E2 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Profilo çamaşır makinenizin ekranında E2 hata kodunu görüyorsanız cihazın devir saatinde sinyal yok demektir. Yerleşik triyak kısa devre yapabilir veya motor rölesi arızalı olabilir.
 • Profilo Çamaşır Makinesi CL Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Hata kodu CL, Çocuk Kilidi anlamına gelir. Bu nedenle cihazınız çocuk kilidi modundadır. Bunun için cihazı sıfırlamanız gerekir. Cihazı sıfırlamak için sıfırlama veya iptal düğmesini 5 saniye basılı tutmanız gerekir.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E15 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Hata kodu E15, bulaşık makinenizin içinden aşağıdaki su tankına su sızmasından kaynaklanan bir hatadır. Bu, cihazınızın su sızdırdığı anlamına gelir. Bu durumda bulaşık makineniz E15 hatası verecektir.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E23 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Yapılacak ilk şey, gücü cihazdan çıkarmaktır. Bunun yapılmaması ciddi sonuçlara yol açacaktır. Ardından cihazınızı öne doğru çekin ve su hortumunu arkadan çıkarın. İçinde su olup olmadığını kontrol ettikten sonra yenisiyle değiştirin.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E01 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Profilo bulaşık makinesi kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı E01 hatasını açıklıyoruz. Bu hatanın ana nedeni, makinenin kazanında su birikmesi veya köpük oluşumudur. Küvetler uygun şekilde temizlenmelidir, bu nedenle boşken makineyi ileri doğru çekmek yeterlidir. Bu hatanın asıl sebebinin su ve köpük birikintileri olduğu biliniyor ancak donanımsal hatalar kendini gösterebiliyor ve ne yazık ki cihaza bakmadan kesin bir şey söylemek mümkün değil.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E09 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Profilde bulaşık makinesi E09 hatası Bu kod, akışın ısıtma elemanında bir sorun olduğunu gösterir. E09, ısıtıcının sirkülasyon pompasının içinde olduğu bulaşık makinesi modelinde oluşur. Hatayı düzeltmek için Açık'ı değiştirebilirsiniz, ancak önce herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için cihazı bir multimetre ile teşhis edin.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E11 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Profilo bulaşık makinesi E11 kodu, sıcaklık sensörüne güç gelmediğini veya kontrol modülü ile sıcaklık sensörü arasındaki bağlantının kesildiğini gösteriyor. Bu hata etkileyici bir neden listesi sunduğundan, nedenleri tek tek kontrol etmelisiniz.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E12 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bazı Profilo bulaşık makinesi modelleri, ısıtma ünitesinde leke veya toz birikmesi için bu kodu çok fazla gösterir. E12 kodu yerine "bulaşık makinesini" yeniden başlattıktan sonra E09 kodu uçabilir, ancak her iki durumda da aynı sorunu gösterir.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E3 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • E3 hata kodu, çalıştırılabilir bir program çerçevesinde belirli bir süre içinde suyu tahliye edemediğinde bulaşık makinesini kapatır. Bu durumda, en son "bulaşık makinesi" modelleri, suyun doğal olarak ilk boşaldığı bir sonraki E3 ekranında bir hata görüntüler. Profilo bulaşık makinesi modeli 710 yıl önce piyasaya çıktıysa durum farklı olabilir. Öncelikle cihazda bir hata oluştuktan sonra su toplama işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bu durumda ne yapabilirsiniz? Su besleme cihazındaki suyu kontrol edin. Bulaşık makinesi girişinin önüne takılan emme hortumu ve filtrenin tıkalı olduğundan emin olun. Doldurma valfinin performansını kontrol edin. Su seviye sensörünün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Son olarak bu hatalar nadir olduğu için pompanın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E5 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Profilo bulaşık makinesi E5 hatası. Tank su dolu. Bu hata, bulaşık makinesi gereğinden fazla su döktüğünde ve su seviye sensörü bu işlemi zamanında durduramadığında oluşur. Yani su seviyesi sensöründe bir sorun var ve şunlara ihtiyacınız var: Su seviye sensörü borusunda toz olmadığını kontrol edin. Besleme sensörünün kontaklarının veya kablolarının boşalıp boşalmadığı. Doldurma valfinde sorun mu var? Belki de nedense su tamamen kapatmadan akmaya devam ediyor. Nadiren bu hata, bulaşık makinesinin kontrol ünitesindeki bir arızadan kaynaklanır. Bu durumda, bir uzmana başvurmanız gerekir.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E16 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu koddaki hata, bulaşık makinesi tanka giden su akışını kapatamadığında ortaya çıkar. Çoğu durumda, bu hata, musluk suyundan gelen artıklar giriş vanasına girdiğinde ve kapının kapanmasını engellediğinde ortaya çıkar. Yani bulaşık makinesini kapatsanız bile su her zaman sızdırıyor. E16 hatasını düzeltmek için neye ihtiyacım var? Ana valfi kontrol edin ve temizleyin. Su seviye sensörünü kontrol edin ve deterjanda fazla köpük olmadığından emin olun.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E17 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu kod, bulaşık makinesinde su akışı ile ilgili sorunu gösterir. Bu hata, giriş valfinin aşırı su basıncı nedeniyle kapanması zor olduğu veya asla kapalı olmadığı anlamına gelen yakın ve geleneksel bir konfigürasyondur. Bazen su darbesi nedeniyle benzer bir hata oluşabilir, bu durumda "bulaşık makinesini" yeniden başlatmak ve genellikle çalışmak için hiçbir şey yapmanız gerekmez. Su kaynağındaki basınç her zaman çok yüksekse, insanlarda su kaynağının bir kısmını kapatmanız gerekir. E17 hatası göründüğünde nadir durumlarda, sensör, sağlanması gereken su miktarını ölçer.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E21 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Profilo Bulaşık makinesi E21 hataasi bulaşık makinesi pompasında bir sorun varsa ve suyu boşaltmayı reddederse ekranda görünecektir. Bu hata oluştuğunda, pompa açılır ve kontrolör ve sensörlerle başarılı bir şekilde etkileşime girer, ancak yine de çalışmaz. Bu nedenle çark hareketsiz hale gelir ve dönmez, rotor manşon duvarına takılmalı, temizlenmeli ve yağlanmalıdır.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E25 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu hata esas olarak pompa hortumu veya tahliye hortumu tıkandığında meydana gelir. Yani, emme pompasının kapasitesi kirli suyu dışarı atmak için yeterli değilse, sensör bu hatayı kontrolöre bildirir, bu da E25 hatasını gösterir ve yıkayıcıyı kapatır. Çözüm, musluğu ve tahliye hortumunu tıkanıklıklar için temizlemek ve çarkı kontrol etmektir.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E4 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu, atomizöre verilen suyun basıncını ve akışını kontrol eden sensörlerin amaçlanan işlevini yerine getirmediği anlamına gelir. Normal çalışmıyor veya bir arıza nedeniyle. Bu hata, genellikle sert su veya geçen suyun zayıf akışı nedeniyle atomizer memelerinin tıkanmasına neden olur.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E6 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Su kalitesi sensörü arızalı. Bu, bulaşık makinesindeki ısıtma elemanının yanındaki su kalitesini izleyen özel bir sensördür. Bazı durumlarda, yanmış kontakları değiştirerek ikinci bir hayat verebilirsiniz, ancak vakaların %95'inde bunları değiştirmeniz gerekir.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E14 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bulaşık makinesine giren su miktarını kontrol eden sensör bozulmuştur. Bu sorunu sadece uzmanlar çözebilir. Bu sensörün biz uzman tarafından değiştirilmesi gerekiyor.
 • Profilo Bulaşık Makinesi E27 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bulaşık makinesi doğrudan şebekeye bağlıysa, E27 hatası oluşabilir. Aslında, ağdaki periyodik voltaj düşüşleri, elektronikleri, hatta yeteneklerini ciddi şekilde olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, sık sık Profilo bulaşık makinesi E27 hataları yaşıyorsanız, sisteminizi bir voltaj regülatörüne bağlayın. Problem çözüldü.
Kombi Servisi
Bursa Profilo Kombi Servisi
Klima Servisi
Bursa Profilo Klima Servisi
Buzdolabı Servisi
Bursa Profilo Buzdolabı Servisi
Çamaşır Makinesi Servisi
Bursa Profilo Çamaşır Makinesi Servisi
Kurutma Makinesi Servisi
Bursa Profilo Kurutma Makinesi Servisi
Bulaşık Makinesi Servisi
Bursa Profilo Bulaşık Makinesi Servisi
Fırın Servisi
Bursa Profilo Fırın Servisi
Set Üstü Ocak Servisi
Bursa Profilo Set Üstü Ocak Servisi
Derin Dondurucu Servisi
Bursa Profilo Derin Dondurucu Servisi
Şofben Servisi
Bursa Profilo Şofben Servisi
Televizyon Servisi
Bursa Profilo Televizyon Servisi
Davlumbaz Servisi
Bursa Profilo Davlumbaz Servisi
 • Profilo Bulaşık makinem çalışmasına rağmen su almıyor ve çalışmıyor. Çözümü nedir?
  • Bulaşık makinenizin ışıkları yanmıyorsa büyük ihtimal kullandığınız prize elektrik gelmemektedir ya da fişi tam oturmamıştır. Lütfen öncelikle bunu kontrol edin. Bunu anlamak için prize başka bir cihaz takıp deneyebilirsiniz.

   Cihazınızın ışıkları yanıyorsa öncelikle kapağını açıp tekrar kapatın. Ve mümkünse makinenize reset atın. 

   Bir başka ihtimal de musluğunuzdan su gelmiyor olması olabilir. Lütfen bunu da kontrol edin. Eğer hata hala giderilmediyse en kısa sürede bir servis yetkilisiyle iletişime geçin.

 • Profilo Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor ?
  • CEVAP Bulaşık makinesi su akıtıyor arızası meydana geldiyse ön kapıdaki lastik conta da yırtılma meydana gelmiştir. Conta değişimi yapılır ve sorun giderilir. Eğer fıskiyelerde çatlak yada kırılma mevcut ise kırık olan fıskiye değiştirilir.
 • Profilo Bulaşık Makinem Şarteli Attırıyor ?
  • CEVAP Eğer bulaşık makinesi çalışır iken şartel attırıyor ise fişi çekin ve hemen beyazeşya servis desteği alın. Sizin kullanıcı olarak yapacağınız bir işlem bulunmamaktadır. Bulaşık makinesinin sigortayı attırması durumunda hemen makinenin fişinin takıldığı bir uzman bir elektrikçi tarafından kontrol edilmeye çalışılır. Eğer bu prizde bir teknik sorun mevcut ise kolayca giderilerek, sorun ekonomik şekilde çözüme kavuşturulur. Ancak kasa makinesinin fişinin alındığı ödülde bir arıza arızasının makine parçalarından söz edildiğinden. Program gibi motor araba yıkama, motor elektrik motoru motor gücünde, motor yolundaki arabalar, makine motorunda motor motoru nasıl ilerler. Yapılan kontrollerde hangi parçada arızası olduğu tespit edilense kalıcı hale getirilecek hale getirilecek olan yeni satın alınacaktır.

   Bulaşık makineleri kısa devre açısından sigorta için daha duyarlıdır. Bu nedenle, bulaşık makinesinin elektriğe sahip olduğu uzatma kablosu, makinede uzaktan kumanda olamaz. Bulaşık makinesi doğrudan kaidede mümkün olduğunca monte edilmelidir. Böyle bir durum söz konusu değilse, doğru olması gerekir. Kısa bir devre olup olmadığı olsun, kontrolle kabloya bakarak anlaşılabilir. Şase kısa devre yapmış olabilir mi? Bulaşık makinesinin korunması, "-ve +" öğelerinin açılışta temasa geçilmesi gereken şekilde kontrol edilmelidir. Böylece kutuplar "-ve +" birbirleriyle temas ettiğinde, bu nedenle sigorta anlamına gelir. Temas durumu çözüldüğünde sorun da çözülür.
 • Profilo Bulaşık Makinem Güzel Yikamiyor Çözümü ?
  • CEVAP Eğer kullandığınız bulaşık makinesi deterjanı kalitesiz ve uygunsuz bir deterjan ise doğal olarak temizleme kalitesi de zayıf olacaktır. Öncelikle bulaşık makinenizde kullandığınız deterjanı değiştirin ve sorun devam ederse tekrar web sitemizi ziyaret ediniz.
 • Profilo çamaşır makinesi neden sıkma yapmaz?
  • CEVAP Çamaşır makinesi sıkılmadan önce tamamen boşaltılmalıdır. Bir şey boşalmasını engelliyorsa, dönemez. Tıkanmış bir tahliye hortumu bunun nedeni olabilir.
 • Profilo Bulaşık makinesi suyu neden ısıtmaz?
  • CEVAP Bulaşık makineniz yıkama esnasında suyu ısıtmıyorsa seçmiş olduğunuz program bloke olabilir. Bu durumda seçmiş olduğunuz programı iptal edip yeniden programlayınız. Bulaşıklarınızı sadece bir ön yıkama programı belirleyerek yaparsanız su ısınmaz. Yoğun programlar gibi uzun programları seçip çalıştırmalısınız.
 • Profilo Bulaşık makinesi neden durur?
  • CEVAP Bunun nedeni, bulaşık makinesinin motorundaki su contasının, makine çalışmadığı zaman uzun bir süre sonra kuruyarak motor sıkıştırma contasına neden olması ve makinenin durması nedeniyle ana çamaşır makinesinin çalışmamasıdır. Sonuç olarak, bulaşık makinesi suyu toplayacak ve bekleme moduna geçecektir.
 • Profilo Bulaşık makinesi motoru neden çalışmaz?
  • CEVAP Birincisi, voltajın yüksekten düşüğe gitmesi ve ana motorun dengesini bozmasıdır. Dengesiz ana motor bir süre sonra yanabilir ve kullanılamaz hale gelebilir. İkinci neden, bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesidir. Makine kesintisiz çalışır, lastikler ve ana motoru yanabilir. 

   Hayatımızı kolaylaştıran bulaşık makineleri mutfaktaki en önemli cihazlardan biri haline geldi. Artık tüm kadınların hayatında önemli bir yer tutuyor. Eskiden çok nadir olan bugün neredeyse herkesin evinde. Kadın işi için çok faydalı bir araç, bu yüzden bozulursa ve çalışmıyorsa büyük bir panik yaşıyorsunuz. Bazen bir makine bozulsa bile arıza olarak kabul edilebilir. Bulaşık makinenizin tuz kapağı tam olarak kapatılmamıştır, bu durum tabağa yansıyabilir ve bulaşıklara yıkanmamış, sertleştirilmiş bir görünüm verebilir. Bu durumla karşılaşır iseniz, makinenizin arızalandığını düşünebilirsiniz. Ancak makine oldukça stabil ve tek bir yanlış kullanım var. Bu durumda panik yapmazsınız. Camdaki su lekelerinin nedeni parlatıcıların olmamasıdır. Bu sorun, bir parlatıcı eklenerek çözülür. Bulaşık makinesi su almıyorsa, herhangi bir teknik sorun çıkmadan önce makinenin hortumlarını kontrol etmelisiniz. Hortum gevşeyip düşebilir. Bu gibi durumlarda makine su almıyor ve içeride bir sorun olduğuna inanılıyor. Hortum takılıyken bile su yoksa filtre tıkanmış olabilir. Tıkanma durumunda filtre kontrol edilerek temizlenmelidir. Makine sık çalışmıyorsa, ana yıkama motorunda kağıt sıkışması olabilir. Bu sorun genellikle yalnız yaşayan kişilerin bilgisayarlarında görülmektedir. Bu adamların çok fazla tabağı yok, bu yüzden her zaman makineyi kullanmıyor ve dolana kadar beklemiyorlar. Sık kullanılmayan makinelerde ana yıkama motoru tıkanmış olabilir. Bu durumda makine suyu alır, yıkamadan bekler ve bir süre sonra suyu atar.

   Ana motorla ilgili daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunlardan biri, ana motorun yanmış olma olasılığıdır. Ana motor yanarsa, makine suyu kabul eder ancak yıkayamaz. Sadece suyu beklet. Bunun iki olası nedeni vardır. Birincisi, voltajın bir yüksek voltajdan bir düşük voltaja gitmesi ve ana motorun dengesiz olmasıdır. Dengesiz bir ana motor bir süre sonra yıpranabilir ve kullanılamaz hale gelebilir. İkinci neden, bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesidir. Kesintisiz sürekli çalışan bir makine, yorucu ana motor yanmasına neden olabilir. Başka bir deyişle, bilgisayar kullanımı çok az veya çok olduğunda sorunlar ortaya çıkar. Bu nedenle makine olduğu gibi kullanılır. Ana motordaki kusurların mümkün olduğunca çabuk düzeltilmesi gerekir. Aksi takdirde diğer parçalar zarar görebilir ve makine tamamen kullanılamaz hale gelebilir. Bulaşık makineniz birkaç nedenden dolayı çalışmayabilir. Bu şekilde kullanıcı sistemi kötüye kullanabilir ve bilgisayarın zarar gördüğünü düşünebilir. Bu nedenle yapılacak ilk şey, kullanıcının bilgisayarı doğru kullandığından emin olmaktır. Her şey düzgün çalışsa bile makinenin çalışmasında bir sorun olursa kullanıcının eline geçmez.
 • Profilo Bulaşık makinesi musluk işareti neden yanar?
  • CEVAP Bulaşık makinesi musluğu neden yanıyor? Bu sembol genellikle makine su almadığında görünür. Makineniz su alamadığı için gerekli yıkama işlemini başlatmaz. Su yoksa, büyük olasılıkla makine bozuktur.
 • Profilo Bulaşık makinesi su aldıktan sonra neden yıkamaya geçmez?
  • CEVAP Bulaşık makinesi motorunun hidrolik contaları uzun süre kullanılmazsa bir süre sonra kurur ve motorun sıkışmasına neden olur. Gelen teknisyen arızayı ancak motordaki tıkanıklığı gidererek giderebilir. Ayrıca bulaşık makinenizi sık sık kullanmıyorsanız veya ara sıra kullanıyorsanız ve çamaşır makinesi su nedeniyle yıkama yapmadan bekliyorsa, ana çamaşır makinesinin motoru durmuş olabilir. Bulaşık makinesi motorunun su contası epey bir zaman kullanılmaz ise kurur ve bir süre sonra keçe motoru sıkıştırır. Gelen teknisyen, motor tıkanıklığını düzeltmek zorunda olan kusurları düzeltebilir. Bulaşık makinesinin ana yıkama motoruna yardımcı olan kondastör, kısmen motorun ilk hareketine yardımcı olur. Kondastör kurur veya işlevini kaybederse, ana temizleme motorundan ses gelir ancak çalışmayaz. Sorunu ancak bu parçayı değiştirerek giderebilirsiniz.  Bulaşık makinesi yıkama makineleri, bulaşık yıkamaya yardımcı olmak için daha basit ve daha pratik bir yol olarak son yıllarda giderek daha popüler hale geliyor. Bulaşık makinesi hayatımızın önemli bir parçası  teknik servis merkezine en sık sorulan sorulardan biri bulaşık makinesinin ekonomik program fonksiyonudur. Bu özellik sayesinde adından da anlaşılacağı gibi daha az tüketim ile bulaşık yıkama imkanına sahipsiniz. Bulaşık makinesinin ekonomik özellikleri sayesinde diğer programlardan çok daha az. Ancak, ekonomi programları diğerlerinden daha uzun sürebilir. Bu durumda bulaşık makinesi ekonomi programının neden bu kadar uzun yıkama yaptığı sorusu ortaya çıkabilir. Tüm marka ve modeller ekonomik programlarını değiştirebilirler. Ancak ortalama 2 ile 2 saat arasında olabilir. Doğal olarak, ekonomideki eksiklik bu kadar uzun süre büyümeye devam edecek. Ancak bu, çok basit bir beyaz kağıdın kapsamını genişletebilir. S bu takviyelerden yararlanmak için kullanılır. Bulaşık makineleri marka ve model bazında 40 ile 50 santigrat derece arasındaki sıcaklıklarda suda giydirilerek ekonomik olarak üretilir. Bu yükseklikte diğer programlardaki su değerlerinden daha düşük olacaktır. Bu nedenle, çamaşır makinesi daha iyi yıkama için çamaşırları daha uzun süre yıkayacaktır. Bununla birlikte, prensipte, çamaşır yıkama oyunlarının olgunluğu çoğunlukla elektrik işidir. Bu nedenle çamaşır makinesinin ekonomisi 40-50 su tüketiminin elektrik tüketimine uygundur. Dolayısıyla ekonomik programlar daha uzun sürseler bile daha az güç tüketir. Ancak ekonomik açıdan diğer konular icin iyi bir teknik servisinin desteğine değer. Bu şekilde profesyonel düzeyde çözümler sağlayabiliriz.
 • Profilo Bulaşık makinesi neden su almaz?
  • CEVAP Makinenizin arkasındaki su hortumu bükülmüş olabilir. Ayrıca musluktan su gelmeyebilir veya kapak tam kapanmamış olabilir. Ardından makineyi kapatıp tekrar açın. Program sıfırlanacak.
 • Profilo Bulaşık makinesinde tuz lambası neden yanar?
  • CEVAP Tuz indeksi 12 yıkamadan sonra kaybolacaktır. Depo dolduğunda ışık yanıyorsa tuz algılanmayabilir. Açma kapama düğmesiyle bulaşık makinesini kapatın. Kapak tamamen kapatılmazsa yıkama işlemi sırasında tuz çıkar, bölme boşalır ve gösterge ışığı yanar.
 • Profilo QuadWash nedir?
  • CEVAP QuadWash teknolojisine sahip çamaşır makinesi, aynı anda dört farklı yönde çalışan, daha yüksek temizlik verimliliği sağlayan püskürtme kolu ve buhar fonksiyonu sayesinde kazan parlak diski sayesinde en zor bulaşıkları bile ilk denemede yıkayabiliyor.
 • Profilo Bulaşık makinesi filtresi nasıl temizlenir?
  • CEVAP Filtrenin tartardan temizlenmesi için 50 gr'lık küçük bir kapta limonun eritilmesi ve yedeğinin 68 saat boyunca içine konulması tavsiye edilir. Kir ve kalıntılar kolayca çıkarılır. Bir sonraki adımda, daha önce çıkarılan filtrenin bulunduğu deliği kontrol etmemiz gerekiyor.
 • Profilo Bulaşık makinesi otomatik program nedir?
  • CEVAP Program, kirlilik derecesine göre yıkama süresini ve sıcaklığını otomatik olarak ayarlar. Sonuç olarak, su ve enerji tüketimi mümkün olduğunca düşüktür. Ekranda F görünüyorsa, alıcı bulaşık makinesinin durumunu algılamıştır.
 • Profilo Bulaşık makinesi resetleme nasıl yapılır?
  • CEVAP Öncelikle cihaz boştayken herhangi bir programda çalıştırın. Cihaz çalışmaya başladıktan sonra başlat düğmesine basılı tutun ve elinizi kaldırmadan 3 saniye bekleyin. Ardından cihazın ışıklarının tamamen yandığını ve hepsinin birden söndüğünü göreceksiniz.
 • Profilo Bulaşık makinesi su boşaltmıyor?
  • CEVAP Bulaşık makinenizin kanalizasyonu boşaltmamasının nedeni, bükülmüş veya bükülmüş bir tahliye hortumu olabilir. Kırışıklıklar ve birikintiler su akışını engelleyeceğinden, yiyecek ve diğer artıklar dışarı atılamaz. Bulaşık makinesini kullanırken genel olarak karşılaşılan sorunlardan biri de cihazın suyu tahliye etmemesi sorunudur. Bu probleme sebep olan birçok etken bulaşık makinesinden kirli su akmasını ve bulaşıkların yıkanmasını engeller. Bulaşık makinesinde bu sorunla karşılaşan kişilerin mutlaka teknik servise başvurmaları gerekmektedir. Müdahalenin kendisi daha fazla sıkıntıya sokabilir. Yemekleri yedikten hemen sonra kapağı su dolu bir makine ile karşı koymak oldukça can sıkıcı. Bu noktada, genellikle temizlenmiş filtrenin tasarlanacak ilklerden biri olmasıdır. Basit bir blok, kendinizi temizleyerek suyu tamamen temizleyebilir. Ancak, bir filtre temizliği için kesin olarak bir teknik servisten yardım alınmaldır. Öte yandan, suyun bulaşık makinesinde boşaltılmasında etkili olan pompa motorunun engel veya arızası, aynı zamanda ana nedenlere de aittir.

   Basit bir nedenden veya büyük bir arızadan dolayı kaynaklanabilir. Bu nedenle ilk kontrol edilmesi gereken şey bulaşık makinenizin alt sepetinin altındaki tahliye noktasıdır. Filtreyi çıkarmak ve temizlemek burada çok yardımcı olacaktır. Ayrıca atık su tahliye borusunun tıkanma ihtimali suyun yeterince tahliye edilmemesine neden olur. Yemek artıklarını temizlemeden bulaşıkları bulaşık makinesine koymak, ilk olarak bulaşık makinesinde kirli su kaldığında oluşan filtre ve tahliye borularını kaçınılmaz olarak tıkayacaktır. Bulaşık makinesi teknolojisindeki gelişmeler, dijital program mülkünde birçok yeni modelleme makinesinin bulunmasını sağlar. Bu fonksiyonla bulaşık makinesinin kullanıcısı, sıfırlama yöntemi ile makineyi kendi kendine etkinleştirebilir. Anahtarların menü alanında, bulaşık makinesinin sıfırlama düğmesine 3 saniye basılarak sıfırlanmasını sağlamak mümkündür. Bu yöntem sayesinde, işsiz pompanın motorunun tekrar çalıştığı görülebilir. Bulaşık makinesi, pompa motorunun sıfırlama işleminden sonra bu soruna göre kusurlu olduğundan şüphelenilmeli ve bulaşık makinesinin teknik servisi teknik departmandan çıkarılmalıdır.

   Bulaşık makinelerinin kullanımına dikkat etmemek, filtrelerin ve giderlerin kusurunu mümkün olduğunca hızlı hale getirmesine neden olur. Bulaşık makinesi, su problemiyle karşılaşmadan önce önlemleri almak için önlemler almak için masrafların gizlenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca bulaşık makinesinin en az ayda bir kez bir kez bir çıkış borusu ve filtrenin filtresine sahip doğal bir işlem olarak kolayca temizlenmesini sağlar. Bu şekilde, bulaşıkların lezzetli bir bulaşık makinesinde temizlenmesini ve bulaşık makinesinin bulaşık makinesinin ömrünü uzatmasını sağlamak mümkündür. Filtrenin bulaşıkların makine tarafından yeterince temizlendiği günlerde bloke edildiği ve gerekli önlemlerin alınması gerektiği açık olmalıdır.
 • Profilo Bulaşık makinesi gideri tıkandı ne yapmaliyim?
  • CEVAP Önce bulaşık makinesinin arka kapağı bir tornavida ile çıkarılır, Daha sonra bir tornavida ile boşaltma hortumu sökülür, Bulaşık makinesi boşaltma hortumu yerinden çıkarıldıktan sonra, muslukta içini temizleyin, Temizledikten sonra boşaltma hortumu aşağıdaki işlemleri yaparak yerine takılır. sökme işleminin tersi.
 • Profilo Bulaşık makinası hortumu tıkanıklığı nasıl giderilir?
  • CEVAP Bulaşık makinesinin tahliye hortumunu makineye sabitlemek için kelepçeler kullanılır. Yıkayıcıyı çıkardıktan sonra tahliye hortumunu dışarı çekerek bulaşık makinesinden kolayca çıkarabilirsiniz. Bulaşık makinesi tahliye hortumu çıkarıldıktan sonra çeşmede su tutularak bulaşık makinesi tahliye hortumu temizlenir.
 • Profilo Bulaşık makinesi neden sürekli çalışıyor?
  • CEVAP Bulaşık makinesi program başlatma düğmesine bastıktan sonra pompa sürekli çalışıyorsa ve sürekli çalışmaya devam ediyorsa makinede su sızıntısı sorunu var demektir. Bu durumda pompa motoru ile makinenizi çalıştıracaktır.
 • Profilo Bulaşık makinesi filtresi tıkanırsa ne olur?
  • CEVAP Makinenin altındaki filtre tıkalı olduğu için bulaşık makinesi suyu tahliye edemiyor. Sorun bu filtreden kaynaklanıyorsa, temizlikten sonra makine normal şekilde boşalmaya başlayacaktır.
 • Profilo Bulaşık makinesi neden kirli suyu boşaltmıyor?
  • CEVAP Bulaşık makinenizin atık suyu tahliye etmemesinin nedeni, tahliye hortumunun bükülmüş veya bükülmüş olması olabilir. Bükülmeler ve çatlaklar su akışını engelleyeceğinden yiyecekler ve diğer kalıntılar dışarı atılamaz. Makinenin fişini çekin. Tahliye hortumunda bükülme olmadığından emin olmak için kontrol edin.
 • Profilo Bulaşık makinesinde bulaşıklarda oluşan lekeler nasıl geçer?
  • CEVAP Bulaşık makineleri elde yıkama zahmetini ortadan kaldırıp işimizi kolaylaştırsa da, zaman zaman bize ufak tefek problemler çıkartıyorlar. Bu çıkarttığı bazı problemlerin en başında gelenlerden bir tanesi de su izleri. Maalesef hemen hemen çoğu bulaşık makinesi bulaşıkları yıkadıktan sonra su lekesi bırakıyor. Ama bazı ufak önmlemler alarak bu bulaşıklarınız yıkandıktan sonra su lekesi problemini ortadan kaldırmak mümkün. Oluşmuş olan bu su lekeleri basit bir yöntem ile de çıkarabilirsiniz.

   Makinede yıkanan bulaşıklarda su lekesi oluşmasının en büyük nedeni yanlış ürün kullanımıdır. Kullanılan deterjandan, makineye gereğinden fazla bulaşık doldurmaktan bulaşıkların makineye yanlış bir şekilde dizilmesi gibi pek çok sebep bu tarz lekelerin oluşumuna etki eder. Bu sebeple bu lekelerin bir daha çıkmaması için öncelikle bulaşık makinesini dikkatli ve düzgün bir biçimde kullanılması lazım.

   Yapılacak bazı basit hamlelerle bu kalıntıların önüne geçebilir ve aynı zamanda makinemizin de ömrünü uzatabiliriz. Bu hamleler aynı zamanda bu lekelerin daha sonra çıkartılmasında kullanılacak su ve temizlik malzemesinden de, emekten de tasarruf etmemizi sağlayacaktır.

   Bulaşıkların seçimi, eğer ki bulaşıklarınızı sürekli bulaşık makinesinde yıkıyor iseniz kullanılan bulaşıkların seçimlerini de iyi yapmalıyız. Bulaşık makinesinde suyun bulaşıklarda bıraktığı izler genellikle yıkama işleminden sonra suyun süzülememesinden dolayı kaynaklandığı için, içindeki suyun kolay süzülebileceği, alçak ve geniş türde bardak, tabak vb. şeylerin bilinçli kullanılması gerekir. Bulaşık makinesinde yıkama işlemi bittikten sonra basit bir şekilde süzülmesini sağlayarak bulaşıklardaki izin oluşumunu engelleyebilirsiniz.

   Doğru deterjan seçimi, bulaşık makinelerinde yıkama işlemi sonrasında oluşan bu tarz lekelerin ortaya çıkmasında en büyük nedenlerden bir tanesi de ucuz olması sebebiyle satın alınıp bulaşık makinenizde kullandığınız kalitesiz bulaşık makinesi deterjanlarıdır. Fiyatı diğer kalitesiz deterjanlara göre biraz daha pahalı olan kaliteli deterjanlar kullanırsanız bulaşıklarınızda bu tarz lekeler görmezsiniz, bulaşıklarınızın yıkama ve durulama işlemlerini kolaylaştıracak, aynı anda ise makinenizin içini temizleyecek kimyasallar barındıran bu deterjanlardan kullanmanız çok doğru olur. Bu yüzden de biraz daha pahalısını alıp daha kaliteli bulaşık deterjanı kullanırsanız bulaşık makineniz hem daha uzun ömürlü olur hem de bulaşıklarınızın lekesiz olur.

   Bulaşıklarımızda yemek veya katılaşmış içecek kalıntılar var ise bulaşık makinesine atmadan önce çeşmeden bir su tutup kaba kirlerini almalısınız. Kaba kirlerini almazsanız bulaşıklarınız makinede düzgün bir şekilde temizlenmez ve o kaba pislikler makinenizin tıkanmasına sebep olabilir.

   Parlatıcı Kullanımı etki eder mi? Bulaşık makineleri için üretilen özel parlatıcıların kullanımı da bu sorunu genellikle çözmektedir. Makine tuzu ve makine parlatıcılar leke konusunda sizlere çözüm üretecek olsalar da, bu maddeler fazlasıyla kimyasallar içerdiği için genellikle kullanılması doğru bulunmuyor. Bu maddeler yerine ise alternatif amaçlı normal sirke kullanırsanız da aynı etkiyi alacaksınız.


   Makinenin zamanında bakımı da bu sorunun çözülmesine yardımcı olur. Bakımları düzenli yapılmayan makineler temizlenemez, bulaşıklar lekelenir. Öncelikle kireçlenmeye neden olan kireçli su, rezistans bakımını yapmazsanız mutlaka iz bırakacaktır.


   Makinelerimizin bakımı zamanında düzenli olarak yapılsa dahi ancak bazen musluk suyu lekelerinin doğası gereği bu lekeler oluşabilmektedir. Bu nedenle makinede kireç yapıcı ve deterjan kullanılması bu sorunların önüne geçilmesine yardımcı olacaktır.

   Bulaşıkların Kurutulması
   Bulaşıkları yıkadıktan sonra suyun boşalıp kurumasını beklemek de çok önemlidir. Suyu boşaltmayan ve bulaşık makinesinde açılıp makinede kuruyana kadar bekleyen bu lekeler oluşur. Bu nedenlerle, makine programlamayı bitirdikten birkaç dakika sonra kapağı açıp bulaşıkları çıkarmak avantajlıdır.
 • Profilo Buzdolabım sesli çalışıyor? Bunu sebebi nedir?
  • Buzdolabı çalışırken ses çıkarması belirli bir seviyeye kadar normal karşılanmaktadır. Ancak cihazınızın bulunduğu ortamın ısısının değişmesi sonucunda daha çok ya da daha az gürültü ile çalışması mümküdür. Fakat rahatsız edici düzeyde bir cızırtı ya da gürültülü bir çalışma söz konusu ise, cihazınızın bulunduğu zeminde bir problem olabilir. Buzdolabınız eğer düz bir zeminde değilse ya da zayıf bir zemindeyse gürültü yaparak çalışabilir.
 • Profilo Buzdolabı içinde arka duvarında su damlacıkları neden oluşuyor?
  • Günümüzde pek çok buzdolabının otomatik buz çözme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğe sahip cihazlarda arka duvarında su damlacıklarının görülmesi normal bir durumdur. Nofrost, yani buzlanma önleyici özellikli cihazlarda bulunan nem, soğutma bölmesinin arka kısmına çarparak donar. Sonrasında tekrar çözülerek eritilir. Su damlası oluşmasının sebebi de budur.
 • Profilo Buzdolabı Altı Soğutmuyor Su akıtıyor ?
  • CEVAP Buzdolabının dondurucu özelliğinin yanı sıra sistemsel bazı özellikleri de vardır. Eğer dolap kendi içerisindeki kanallara kadar buzlanma yaptıysa blokaj olmuş demektir. Cihazın fişi çekilerek 2 gün kapakları açık şekilde bekletilmeli. İçerisindeki kanalların blokajı çözüldükten sonra tekrar fişi takılarak test edilir. Kanallarda ki buzlanma eridikçe alt kısımdan su akmaya başlar. Sorun çözülmediyse tekrar soğutmama problemi ve su akıtma problemi var ise en hızlı şekilde teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz. Buzudolabının alt bölmesi soğutmuyor arızasında akıllara ilk gelen İhtimallerden bir tanesi olan Buz Dolabınızın Kapağının Açık Kalma İhtimalidir ?
   Buzdolabı kapaklarınızdan herhangi bir tanesi tahmini olarak 3-5 saatlik bir süre ile açık kalmış ise eğer siz Farkında olmadan dolap kendi kendine bloklama yapmış olabilir.

   Bloklama fanın üflemediği durumda hava kanallarının buzlanarak tıkanması sonucunda oluşan Soğuk hava dolaşımının tıkanmasıdır, hava kanalları tıkantığında haliyle alt bölmeye soğukluk gelmeyecektir

   Buz dolabınızın Kapı Ve Gövde Arasında Bulunan tuşlar Vardır Bu Butonlar Kapıyı Açtığınızda Dolabın İçerisindeki Aydınatma Sistemini Devreye Sokarken, Fan Sisteminide Devreden Çıkardır.

   Eğer buzdolabınızın kapağı açık ise fan devre dışı kalır. Kapak açık kaldığı için buzdolabınızın soğutma için harcadığı enerji boşa gider, Buzdolabınızın derecesi -20'ye ulaşmaz Ve otomatik olarak atma yapmaz ise motor devre dışı kalmadığı için sürekli soğutur, buz yapar ve buz hava kanallarını tıkar. Bu sayede hava dolaşımı engellenir ve dolap bloklama yapar, bu sebepten dolayı buzdolabının alt bölmesine soğukluk geçmez.

   Eğer buzdolabının kapaklarından birisinin açık kaldığından emin isek bu durumda bu durumda yapmanız gereken şey dolabınızın kapılarını açıp içini komple boşaltıp 48 saat boyunca buzdolabınızın kapıları açık olarak beklemeniz gerekiyor.

   Bu işlemi yaparken eğer kış mevsiminde isek hava soğuksa ve dolabın olduğu odada petek vs. yok ise odayı normal oda ısı derecesine getirmeniz gerekiyor çünkü kış mevsiminde soğuk havalarda eğer buzdolabının bulunduğu oda soğuk ise buzdolabının içerisindeki buzların erimesi bir haftadan daha uzun sürebiliyor.

   Kırk sekiz saat çok uzun bir süre gibi geldiyse ve yirmi dört saat bekletsek olmaz mı diyorsanız veya buzdolabınızda hiç buz göremediyseniz:

   Buzdolabının içerisindeki hava kanalları, buzdolabının yalıtımı yüksek olan bölümlerin içerisindedir ve göz ile asla göremezsiniz, buzdolabının yalıtımının yüksek olduğu bölgedeki yalıtımlar güçlü olduğu için buzlar kesinlikle kolay kolay erimez. Bu sebeple standart oda ısısında en az 48 saat bekletmeniz gerekir. Ancak işinde uzman bir teknisyen tarafından dolabın İç kısmı sökülür ve hava kanalları açılarak dışardan sıcak uygulanarak bir iki saatte eritilebilir.

   Buzdolabının içerisindeki buzlanma ve bu da çok ustalık bilgi ve tecrübe isteyen bir işlemdir hem dolabın içi komple yerinden çıkartılır hemde dışardan uygulanan sıcak anında çok profosyonel bir şekilde yapılmalıdır aksi taktirde plastik kısım sıcaklık sebebiyle eriyebilir yamulabilir ve işinde uzman olmayan teknik servis elemanlarının yapabileceğiniz bir işlem Değildir. Mutlaka işi bilen uzman ve profosyonel bir teknisyen tarafından kontrollü bir şekilde sökülmesi gerekir.

   Kısaca buzdolabı kapağının açık kaldığından eminseniz fişi çekerek kapılarını açarak 48 Saat standart oda ısısında bekletin.

   Nadirende olsa bu durumda dolabın altından sular gelebilir erime durumunda eriyen buzlar buzdolabının altına doğru erir. Diğer bir ihtimal olarak buhar kabından taşabilir.

   Buzdolabının rezistanslarının erittiği atık su kanalları sayesinde dışarı atılır.
   Eğer dolabınızın atık su kanalı tıkanmış ise. İçinde kalan su bloklama yapar ve hava kanallarının bu sularla dolmasına ve suların donarak hava kanallarını tıkamasına sebep olur ise ve bu çok sıklıkla denk gelinen bir durumdur.
   Su kanallarının temizliğini sadece işinde uzman bir profosyonel teknisyen yapabilir, Uygun aletlerle buzdolabının içinin sökülmesi ve kanal temizliğinin yapılması gerekmektedir. Ama buzdolabınızın içerisi buz ile dolu ise gelen teknisyen buzların erimesi için dolabın fişini çekerek aradan kırk sekiz saat geçtikten sonra tekrar geleceğini söyleyebilir.
 • Profilo Buzdolabı Ünlem İşareti Nasıl Gider ?
  • CEVAP Buzdolabı Ünlem İşareti ne demek ? 
   Buzdolabının bulunduğu ortam ısısı ve cihazın gövde ısısı artması sonucunda ünlem işareti uyarısı verir. Cihazın ön tarafında bulunan tuşlar ile bu işareti kaldırabilirsiniz. Eğer buzdolabı ünlem işareti yanı sıra soğutma da yapmıyorsa en kısa süre içerisinde teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Profilo Buzdolabı Kapak Kapanmıyorsa Ne Yapmalı ?
  • CEVAP Eğer Buzdolabınızın kapak lastiği tutmuyorsa, kapağı elinizle bastırarak kapatın. Sert bi baskı uygulayarak kapağı sabit tutun. ( koli bantı kullanabilirsiniz ) 
   Kaynar suyu lastiğin üzerine haşlarcasına dökün. İşlemi bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bu süreçte kapak sabit olmalı ki lastikler düzgün şekil alabilsinler. 
   Eğer uyguladığımız bu işlem kesin sonuç getirmediyse teknik servis iletişim telefon numarasını arayıp kayıt oluşturabilirsiniz.
 • Profilo Buzdolabı Kapı Yönü Nasıl Değişir ?
  • CEVAP Bir çok buzdolabı kapısı yön değişimine uygun olarak üretilmiştir. Öncelikle pim ve menteşeler sökülüp diğer tarafa takılır. Eğer aparat gerekiyor ise aparat tedarik edilir. Diğer taraftan kullanım mümkün ise diğer tarafa aktarımı sağlanır. Alt ve üst kapılar denge seviyesine göre ayarlanır ve buzdolabı kapı yönü değişimi tamamlanmış olur. Buzdolabı Kapı Yönü Değişimi ücreti 200 TL ile 300 TL arasında cihaza ve modele göre farklılık gösterebilir.
 • Profilo Buzdolabı Termostat Arızası ?
  • CEVAP Buzdolabı içerisindeki derece ve ısı değerlerini ölçmeye yarayan parçadır. Buzdolabının dondurucu kısmında bulunan termostat arıza yaptığında cihaz içerisini komple soğutur ve kanallar buz tutar. Bu sayede alt tarafa soğuk hava gönderemez. Bu şekilde termostat arızası anlaşılır. Termostat değişmeden önce en az 24 saat fiş çekilip buzdolabının kapakları açık bırakılarak erimeye bırakılır. Buzdolabı Termostat Arızası çözümü olarak termostat değişimi yapılır.
 • Profilo Buzdolabınız Duman Çıkardı Ve Sigorta Attiriyor İse ?
  • CEVAP Eğer buzdolabınız da duman ve yanik kokusu geldi ise hemen Beyazeşya servis desteği alın. Çünkü buzdolabınız da kısa devre olmuş veya yanmış parça olabilir. Teknik destek alırken buzdolabı konusunda yeterlilik belgeleri olan usta ile çalışınız. Buzdolabının fişini çekip servisi bekleyiniz.
 • Profilo Sebzelik Kısmında Sürekli Su Birikiyor ?
  • CEVAP Buzdolabınız sebzelik kısmında sürekli su damlıyor ise nedeni ısıtıcı problemidir. Cihazınızın fişini 32 saat süre ike çekip kapakları açık bekletin. 32 saat sonra fişi tekrar takip çalıştırın. Hem alt kısım soğuyor hemde sebzelik kısmında su oluşmuyorsa problem giderilmiş demektir.
 • Profilo Buzdolabı tatil modu nedir?
  • CEVAP Özellikle bazı buzdolaplarında yiyecekleri minimum sıcaklıkta tutan bir bekleme modu vardır. Bu mod, buzdolabınızı minimum sıcaklıkta tutar ve buzdolabında bıraktığınızda yiyeceklerinizi bulmanızı sağlar. Ayrıca kompresör bu modda kalıcı olarak etkinleştirilmediğinden enerji tasarrufu da sağlarsınız.
 • Profilo Buzdolabı Focus cool nedir?
  • CEVAP Odak Soğutma Fonksiyon Düğmesi: Soğutucuyu otomatik olarak hızlı bir şekilde soğutmak için. Hızlı dondurma işlevi düğmesi: hızlı dondurma işlevini kullanmak istediğinizde kullanılır.
 • Profilo buzdolabı alarm ışığı neden yanar?
  • CEVAP Sıcaklık çok yüksek olduğu için alarm verir. Seviyesi normal seviyeye ulaştığında sorun çözülecektir. Sorun malzemeden kaynaklanmıyorsa, kapağı açtığınızda gördüğünüz fanın dönüp dönmediğini kontrol ediniz. Fan soğutmadan stop modunda olduğu için sıcaklık yükseldi ve alarm kesildi.
 • Profilo Buzdolabında kırmızı ünlem işareti ne demek?
  • CEVAP Buzdolabının ekranında kırmızı bir ünlem işareti yanıp sönüyorsa, sıcaklıkta bir sorun olduğunu gösterir. Buzdolabı arızalı ünlem işareti yanıp sönmeye başladığında, buzdolabının içindeki sıcaklık artmış demektir. Dondurucunun sıcaklığını birkaç derece düşürebilirsiniz.
 • Profilo Buzdolabı Manuel kış ayarı kaç olmalı?
  • CEVAP Ülkemizdeki hava şartlarına göre +4 -18 derece civarını ideal olarak kabul ediyoruz. Yani buzdolabının dondurucu bölümü -18 iken soğutma bölümü +4 olmalıdır.
 • Profilo No Frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır?
  • CEVAP Buzdolabınızın kapısını açtığınızda yanda veya arkasında bir termostat düğmesi (sıcaklık düzenleyici) ve çevresinde derece göstergeleri göreceksiniz. Orta ısıyı tercih ediyorsanız düğmeyi 4 dereceye çevirin; En soğuk yeri seviyorsanız, 2 santigrat dereceye ayarlayın.
 • Profilo Defrost rezistansı nedir?
  • CEVAP Endüstriyel mutfak parçalarında, soğuk odalarda evaporatör gibi alanlarda kullanılır. Sadece defrost sırasında devreye girer ve evaporatör yüzeyinde biriken buzu eritir. Kabinin normal çalışması sırasında sadece iletken görevi görür.
 • Profilo Buzdolabı sensörü nedir?
  • CEVAP Sıcaklık arttıkça direnci düşürme özelliğine sahiptir. Buzdolabı üzerindeki sensörlerin görevi bulundukları alanın sıcaklığını tespit edip elektronik kontrol paneline iletmektir. Dondurucudaki sıcaklığı algılar ve mikroişlemciye iletir.
 • Profilo Buzdolabına nasıl reset atılır?
  • CEVAP   “Dondurucu” ve “Ref” düğmelerine aynı anda 8 saniye boyunca basın; sıfırlama işlemi çalışmalıdır. Buzdolabı Ekranı Sıfırlama Yöntemi 5 – “dondurma” ve “tatil” düğmelerini 8 ila 10 saniye basılı tutun, ekran sıfırlanır.
 • Profilo Çamaşır makinesi reset nasıl yapılır?
  • CEVAP Profilo çamaşır makinesi açılır ve açılırken başlat düğmesini basılı tutun ve üç veya dört saniye bekleyin. Cihazdan gelen bir ses ile işlemin bittiğini anlayabilirsiniz. Programı yeniden başlatın ve tekrar çalıştırın.
 • Profilo Buzdolabı kaç derece olmalıdır?
  • CEVAP Buzdolabı için ideal soğutma sıcaklığı yazın 25 derece, kışın 58 derece arasında olmalıdır. Bakteri oluşumu düşük seviyelere yavaşlar ve korunmuş gıdalar daha sağlıklıdır.
 • Profilo No Frost Buzdolabı neden alarm verir?
  • CEVAP Buzdolabını açın ve kaldırabileceğinden daha fazla malzeme olup olmadığını kontrol edin. Çok fazla öğe eklediyseniz, bunları çıkartın . Sıcaklık çok yüksek olduğu için alarm verir. Fan soğutmadan durma modunda olduğu için sıcaklık yükseldi ve alarm çaldı.
 • Profilo Buzdolabı ışığı neden yanmaz?
  • CEVAP Akla gelen ilk sebep, ampulün patlamış veya yanmış olma ihtimalidir ve bu sorunun çözümü çok basittir. Ampulü hemen buzdolabından çıkarın ve ampulü aynı değerde olan bir elektrikçiye değiştirtin. Muhtemelen bu, "buzdolabı ışığı yanmıyor" sorununuzu çözecektir. Sorun çözülmez ise bizi arayarak bir arıza kaydı oluşturun teknik ekibimiz gelip arızanızı çözsünler.
 • Profilo Buzdolabı çalışıyor ama Soğutmuyorsa arıza nedir?
  • CEVAP Kompresör arızalı olabilir. Buzdolabınızın arkasındaki evaporatörün üstü karla kaplı olabilir. Buzdolabınızın içindekiler yanmış olabilir. Zamanlayıcılı buzdolaplarında zamanlayıcı sorunları olabilir.

   Buzdolabında buzdolabı olmaması sorunu yaygın bir sorundur. Buzdolabı ilk gün soğuğu zamanla kaybedebilir. Buzdolabı, yiyeceklere zarar vermediği için evdeki önemli eşyalardan biridir. Buzdolabında kısa sürede bozulan yiyeceklerin soğukluğunu kaybetmesi muhtemeldir. Buzdolabında soğutma olmaması sorununun birçok nedeni vardır.

   Buzdolabı soğutmazsa, buzdolabı kokusu ve sesi duyulmayabilir. Soğutma problemlerinin birçok nedeni vardır. Nedeni muhtemelen elektrik devresinde, buzdolabı kapısında veya buzdolabının tesisat sisteminde bir arızadır. Buzdolabının soğumaması sorunu teknik servis tarafından çözülse dahi kendi başınıza bir ön kontrol yaparak çözülebilir. Cihaz arızaları tespit tamiri işlemi, cihazların yıllık bakımları, cihaz parça değişimi için bizi arayınız. Birebir orijinal yedek parça ve makul fiyatta teknik servisi hizmeti.

   Çoğumuz buzdolabının hayat kurtaran bir cihaz olduğu konusunda hemfikiriz. Buzdolabı, yiyecekleri her gün taze tutmanın yanı sıra, belirli yiyecekleri birkaç ay sonra dondurma imkanı da sunuyor. Ancak bir ev aleti olduğu için bazı markaları sevseniz de sevmeseniz de buzdolabının aralıklı olarak arızalanması kaçınılmazdır. Buzdolabı kullanıcıları için en sık sorulan sorulardan biri, buzdolaplarının neden soğumadığıdır. Bazen cihazın alt kısmı soğutulmaz, bazı durumlarda ise dondurucu soğutulmaz. Buzdolabı hiç soğutulmuyorsa veya yeterince soğutulmuyorsa, bunun birkaç olası nedeni vardır.

   Buzdolabının soğutulmasında bir sorun varsa tamamen boşaltın. Kabinin fişini çekin ve 4 saat bekletin. Buzdolabının kapısı açık olmalıdır. 4 saat sonra buzdolabını prize takın ve soğumuş mu kontrol edin. Buzdolabının çalışması sırasında kapıları ve lastik kaplamaları kontrol etmek gerekir. Buzdolabı lastikleri artarsa dışarıdan hava alıyor demektir. Bu, soğumayı yavaşlatır ve yiyeceklerin bozulmasını hızlandırır. Kabini kapatmadan önce kabin ve lastik arasına bir parça kağıt yerleştirin. Kağıt sadece elinizdeyse lastiği değiştirelim. Buzdolabında soğutma sorunu üst fan için çok önemlidir. Buzdolabının üst kısmındaki tavayı kesin ve ortadaki düğmeye basın. Eğer duyamıyorsanız, fanı arızalıdır. Bu durumda, lütfen bir teknik servisi arayıp arıza kaydı bırakın.

   Buzdolabı soğutma sorunlarına neden olan sorunlardan biri de tıkanmış bir buzdolabının filtresidir. Kompresör arızası, arka evaporatörün üstüne kar yağması bir evde yanan bir sorundur, zamanlayıcı çalışmıyor veya doğru zamanda durup buzdolabında tamir edilmelidir. Ayrıca gaz borularındaki gaz sızıntıları ve diğer boruların tıkanması da soğutmayı engeller. Bu durumda, lütfen teknik desteğe başvurun.

   Tüm buzdolapları uzun süreli kullanım için düzenli bakım gerektirir. Bakımı ve temizliği yapılmayan buzdolapları kısa vadede sorunlara neden olabilir. Bu nedenle buzdolabının bakımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Buzdolabının bir bölümünde buz varsa, buzu çıkarmanız gerekir. Buzdolabındaki buzu bir kesici aletle ovalamayın. Özel plastik buzdolapları için çözdürme veya çözdürme temizliğini tercih etmelisiniz. Buzdolabının içine sıvı girerse, arıza yapabilir. Bu nedenle, iç temiz ve kuru tutulmalıdır.

   İnce buz tabakaları da büyük sorunlara neden olabilir. Oluşan buzu çıkarmazsanız, buz dolabının sıcaklık kontrolörünü zamanla aktif hale getirebilirsiniz. Sıcaklık kontrol cihazı alıcısı alev alırsa, buzdolabı sıcaklığı algılanmayacaktır. Bu soğutma sorunlarına neden olur. Buzdolabının sıcak olup olmadığını bilmiyorum. Bu nedenle buzdolabındaki yiyecekler hızla bozulmaya başlar. Bu nedenle buz bölümü düzenli olarak kontrol edilmelidir. İnce tabakalarda dahi hızlı temizlenmeye özen gösterilmelidir. En yaygın arızalı evaporatör fanı dondurucudadır. Buzdolabının arkasındaki kapağı çıkarın ve fan yapısı buzdolabının aradığınız parçasıdır. Kondenser tavası, buzdolabının alt kısmında bulunur. Arka kapak açıldığında devasa bir pervane ortaya çıkıyor.

   Elektrikli alet ile karşı karşıyasınız. Hatalar önce size sonra buzdolabına zarar verebilir. Bu nedenle buzdolabı onarımları bir uzmana danışılmalıdır. Örneğin atık su kanal temizliği bir teknisyen tarafından yapılmalıdır. Birçok buzdolabı markası teknik servis, sorunu kısa sürede çözmektedir. Buzdolabı soğutmuyorsa, yukarıdaki adımlarda yer alan adımlardan birinin gerçekleştirildiğinden emin olabilirsiniz. Bazı problemler gerçekte gördüğünüzden daha kolay olabilir. Ancak, bazı konular daha karmaşık ve teknik olabilir. Fanı veya soğutucu motorunu değiştirirken, her bağlantı uygun şekilde ayrılmalı ve bağlanmalıdır.
 • Profilo Buzdolabı Soğutmuyorsa ne yapmak lazım?
  • CEVAP Buzdolabında soğutma sorununuz varsa, tamamen boşaltın. Dolabın fişini çekin ve 4 saat orada bırakın. Buzdolabının kapısı açık olmalıdır. 4 saat sonra buzdolabının fişini prize takınız ve soğumuş mu kontrol ediniz. Buzdolabı çalışırken kapak ve lastikleri kontrol edilmelidir.

   Buzdolabı daha önce olduğu gibi artık soğutulmuyorsa, bir çözüm bulmadan önce sorunun nedenini bulmak iyi bir fikirdir. Öncelikle dondurucu kısmındaki fanın çalıştığından emin olmanız gerekir. Burada her şey yolunda giderse, 2. adımdaki kompresöre bakın. Buzdolabının sesinden kompresörün çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz. Garip sesler duymuyorsanız, buzdolabının arka panelini çıkarmanız ve siyah bowling topu benzeri titreşimleri kontrol etmeniz gerekir. Boru hattında yeterli miktarda soğutucu gaz olduğundan emin olmak da gereklidir. Tüm bunlara ek olarak tüm buzdolaplarında, dondurucu ile zemin arasındaki hava akışını sağlayan bir bölüm bulunur. Soğuk havanın buzdolabında serbestçe dolaşabilmesi için bu bölümün her zaman açık olması çok önemlidir. Bir kontrol yaparak, bu soruna dikkat edebilir, buzdolabının arızası ve çözümü hakkında ayrıntılı bir araştırma yapabilirsiniz. Bu nedenle araştırmanıza başlamadan önce bilmeniz gereken bir konudur. Örneğin evinizin elektrik şebekesinde ani bir dalgalanma olması durumunda buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar aşırı akımdan korunmak için motorlarını durdurabilir. Bu durumda motor kilitli olduğu için motor sürekli bir açıklığa sahiptir. Bu adımda yapılacak ilk şey, motor sıcaklığını kontrol etmek ve sıcaksa buzdolabının fişini çekmektir. Düştüğünde, buzdolabını bir süre takip etmek ve tekrar ısınıp ısınmadığını görmek için fişi prize takmanız ve tekrar açmanız gerekir. Bazı durumlarda, buzdolabının alt kısmında seks olabilir. Bu, radyatörün artık çalışmadığı anlamına gelir, bu nedenle kusurun nedenini mümkün olduğunca çabuk bulmanız ve düzeltmeniz gerekir. Nofrost buzdolabının neden soğutmadığını sormanın birkaç olası nedeni vardır. Bu gibi durumlarda, esas olarak kapı çevresinde yoğunlaşan bir arızadan kaynaklandığı için buzdolabı kapı contasını kontrol edin. Soğuk havanın buzdolabında ideal bir şekilde saklanması için oldukça önemli olan contanın bükülmesini veya deformasyonunu gözlemleyerek evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken saç kurutma makinesini eğik contanın üzerine kapatıp contayı ısıtmak. Belli bir seviyeden sonra iyileşme görebilir ve conta istenilen şekle geldiğinde buzdolabının kapağını kapatabilirsiniz. Bunun dışında buzdolabınızın alt ve üst kısmında yaşayabileceğiniz soğutma sorunları ve bunların nasıl düzeltileceği ile ilgili makalenin devamını okumaya devam edebilirsiniz. Buzdolabının alt kısmı soğuk değilse, motor değiştirilirken çok fazla gaz olması nedeniyle olabilir. Bu tür sorunların çözümü sizin değil, buzdolabını alan markanın hizmetidir. Bir motor arızası durumuna kendiniz müdahale etmeye çalışırsanız, tehlikeli durumlara yol açabileceğinden tüm eylemlerden kaçınmanız önerilir. Ayrıca elektrikli süpürge tamamen temizlenmediğinde ve kompresör veya buzdolabı kapısı uzun süre açık kaldığında oluşabilecek tıkanmalara da neden olur. En yaygın buzdolabı arızalarından biri, ancak sorunun bir başka nedeni de makinenin defrost direncinin zarar görmesidir. Bu gibi durumlarda evaporatörden gelen buzun erimesini engeller ve kabin tabanından soğuk havanın dolaşmasını engeller.
 • Profilo Buzdolabının ışığı yanıyor ama soğutmuyor neden?
  • CEVAP Buzdolabının kapağını açtığınızda ışık yanıyor ancak soğuk değilse, buzdolabınızda elektrik var ama bileşen arızası nedeniyle çalışamıyor demektir. Bu durumda buzdolabının motorunu, soğutma kanallarını ve fanını kontrol etmek gerekir.
 • Profilo Buzdolabının Buzlugu neden Sogutmaz?
  • CEVAP Buzdolabınızda eriyen buz, su kanalını tıkamış olabilir ve orada kalan su tıkanmış olabilir ve hava kanalları suyla dolacaktır, bu nedenle su kanallarında buzlanma oluşacaktır ve buzdolabınızın bozulduğuna dair bir hata alabilirsiniz. alttan soğutmuyor ama üstten de soğutmuyor. Diğer bir neden, hasarlı bir iç ünite fan motorudur.
 • Profilo Buzdolabı gazı bittiği nasıl anlaşılır?
  • CEVAP Her şeyden önce, buzdolabınızın prize takılı olduğu prizi kontrol etmeniz gerekir. O zaman buzdolabının soğutucusunu düşünmelisiniz. Motor çalışıyor ancak soğumuyorsa, gazı bitmiş olabilir. Motor çalışmıyor ve soğuyorsa, buzdolabı motorunun arızalanması olasıdır.
 • Profilo Buzdolabı neden çok buz yapar?
  • CEVAP Birçok yeni buzdolaplarının arızlarının çözülmesine gerek duyulmaz, bu yüzden buzdolabınız çalışır vaziyette ise buz oluşumu ve buzlanmadan uzak tutmakta pek sorun yaşamazsınız. Buzdolabının kapağını asla açık bırakmayın sürekli kapalı tutun. Ayrıca, sıcak havayı dışarıda tutmak için kapıların ve iç contaların sıkıca kapatıldığından emin olmak isteyebilirsiniz. Ayrıca buzdolabının içini ve dışını temizler ve içerideki havanın düzgün bir şekilde akabilmesi için temiz tutar. Buzdolabında veya derin dondurucuda buz birikmeye başladığında, iyice ezin veya çözün.

   Buzdolabı ve dondurucu kapılarını sürekli açmayın. Açık bir buzdolabında veya derin dondurucuda nem ve donmalara neden olabilir. Ne yiyeceğinize ve ne koyacağınıza karar verirken hangi ürünleri çıkaracağınızı düşünürken buzdolabının veya derin dondurucunun kapısını açmayın. Bunun aksine, hepsini bir kerede çıkarabilmeniz için gerekenlerin basit, el ele bir listesini yapacağım. Bir seferde sadece bir kapı açılabilir. Lütfen 1 dakika içinde mümkün olan en kısa sürede kapıyı kapatın. Buzdolabı kapağı otomatik olarak kapanırken ön ayakları kaldırın. Buzdolaplarının ve derin dondurucuların kapıları açılma eğilimindeyse veya yiyeceklere girerken ve çıkarken kapılar tamamen açıksa, ekipmandaki nem kolayca yükselebilir ve buzlanma olasılığı vardır. Lütfen başkalarından buzdolabını duvardan yaklaşık 0,30 m uzağa almanıza yardım etmelerini isteyin. Partnerinizin, önden 60 cm açıkta kalacak şekilde buzdolabının üst kısmını duvara doğru geriye doğru kaydırmasına izin verin. Buzdolabını bu pozisyonda tutarken dolabın ayağını saat yönünün tersine çevirin. Bacaklarını ise biraz gevşetin ve biraz daha uzun yapın. Bu, yerçekiminin kapıyı kapatmasına neden olur.

   Buzdolabı ve dondurucu kapı menteşeleri dağılır ve hava sızdırmazlığı azalır. Bu, ekipmanda artan neme ve buz oluşumu potansiyeline yol açabilir. Menteşe kapağının veya vidaların sallandığını fark ederseniz, vidaları sıkmak için bir tornavida kullanarak saat yönünde çevirin. Dönmeyi durdurana kadar irise devam edin.Kalıntıları yok etmek için tüm kapakların içindeki contayı silin. Yiyecek artıkları veya buz kristalleri ile kaplanmışsa, buzdolabı ve dondurucu kapı contaları düzgün kapanmaz. Nemli bir bez ve nötr bir mutfak temizleyici kullanarak aynı anda cümleler oluşturun. Konuları hızlıca okuyun. Ayrıca, contanın yerinde olduğundan emin olmak için buzdolabı yük çerçevesini temizleyin. Fazla suyu kuru bir havluyla silin ve kapağı kapatın.

   Hasarlı bir buzdolabı kapağının contasını veya lastiği yenileyerek değiştirin. Buzdolabının ve dondurucu kapılarının iç tarafında yumuşak bir lastik conta bulun. Bunlara buzdolabı çıkartmaları denir. Hasarlıysa değiştirin ve cihaz kapağının tamamen kapalı olduğundan emin olun. Yeni bir conta sipariş etmek için buzdolabı üreticisine başvurun. Aldıktan sonra, cihazın fişini çekin ve tüm bozulabilir öğeleri buzdolabına aktarın. Hasarlı contayı çıkarın ve yeni contayı yerine vidalayın.
   Buz kristallerini suda çözün ve bez ile temizleyin. Bir temizlik bezini veya süngerini suya batırın. Nemli bir bezle doğrudan buz birikintileri veya buzlanma üzerine yerleştirin. Eritmek için buza hafifçe basın. Kumaş soğumaya başladığında hafif ılık suda ıslatın ve tekrar buzun üzerine uygulayın. Bu işleme buzlar tamamen eriyene kadar devam edin. Normalinden fazla ser olan buzları çıkartmak için sert bir fırça kullanın. Sıcak su buzu eritmekte sorun yaşıyorsanız, katı buzu çizmek için orta veya sert kıllı bir fırça kullanın veya buzu dayanıklı bir tahta kaşıkla kırın. Buzu çıkardıktan sonra düşen buz kristallerini görmek için eriyebilecek bir lavaboya bırakın.
 • Profilo Buzdolabının alt kısmı soğutmuyor neden?
  • CEVAP Öncelikle buzdolabının üstü soğumazken altı da soğumazsa ilk akla gelen ihtimal aralarındaki akşam besleme bağlantısının dondan dolayı tıkanmış olmasıdır. Bu nedenle amaç buzdolabının fişini çekmek, vanaları tamamen açmak ve en az 48 saat beklemektir.
 • Profilo Derin dondurucu neden alarm veriyor?
  • CEVAP Buzdolabını açın ve tutabileceğinden daha fazla malzeme olup olmadığını kontrol edin. Çok fazla öğe eklediyseniz, bunları silin. Sıcaklık çok yüksek olduğu için alarm veriyor. Ayrıca buzdolabı kapağında herhangi bir sızıntı varsa bunların çıkarılması gerekir.
 • Profilo Buzdolabı kapı butonu ne işe yarar?
  • CEVAP Kapı açma düğmesini bulun. Kapı açma düğmesinin işlevi, kapı kapatıldığında iç lambaları kapatmak ve dahili fan motorunu etkinleştirmektir. Kapı açıldığında iç aydınlatma yanar ve dahili fan motoru durur.
 • Profilo No Frost Buzdolabı neden kar yapar?
  • CEVAP Antifriz özelliği olmayan buzdolaplarında bu sorun genellikle üst veya alt kapakların açık olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca buzdolabının dondurucu bölümü çok doluysa ve hava kanallarının önü tıkalıysa, dondurucu bölmesinin bazı bölümlerinde buzlanma meydana gelebilir.
 • Profilo Buzdolabı güneşten etkilenir mi?
  • CEVAP Buzdolabı, doğrudan güneş ışığına maruz kalan yerlere, fırınların ve kalorifer radyatörlerinin yanına yerleştirilmemelidir. Nofrost buzdolabının enerji tüketimi, diğer buzdolaplarının iki katıdır. Yüksek verimlilik daha az enerji tüketir.
 • Profilo Buzdolabı termostatı nasıl çalışır?
  • CEVAP Termostatın doğrudan amacı, tüketici tarafından ayarlanan sıcaklığı korumaktır. Kompresyonlu soğutucularda termostat kompresör motorunu açar ve kapatır, ısıtıcılı soğutucularda ise ısıtıcıyı kapatır.
 • Profilo Buzdolabı neden su akıtır?
  • CEVAP Sıcak yiyecekleri buzdolabına koymamalısınız. Ürünün yerleştirildiği ortam ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Aksi takdirde buzdolabınız ter ve su sızıntısı sorunları yaşayacaktır. Arka duvarda kar ve buz görünüyorsa mutlaka suyun buzunu çözmelisiniz.
 • Profilo Buzdolabının içi neden ıslanır?
  • CEVAP İç terleme genellikle nemin filtrelenmesinden kaynaklanır, belki de kapıdaki elastikin kuruması ve buzdolabına sıcak hava girmesine izin vermesi nedeniyle. Özellikle donma ihtimali olmayan bir buzdolabında kapının aşırı açılması da terlemeyi artırır.
 • Profilo Buzdolabının içi neden buz tutar?
  • CEVAP Buzdolabınızın iç yapısında bulunan nem, soğutma bölmesinin arkasına ulaşır ve donar. Böyle bir durumda buzdolabında otomatik olarak devreye giren defrost fonksiyonu ile yeniden eritilmesi garanti edilir. Buzdolabınızda bu fonksiyon etkinleştirildiğinde buz eriyecektir.
 • Profilo Buzdolabı gazı kaç senede biter?
  • CEVAP Gaz asla içeri girmediği ve asla dışarı çıkmadığı için, çevrimsel olduğu için gazın bitmesi imkansızdır. Bitirmek için tek şans, uzun yıllar boyunca görülebilecek bir olay olan bir gaz kaçağıdır. Ne kadar sıkı olursa olsun gaz kaçakları her zaman olur ama son 10 yılda oldu.
 • Profilo Buzdolabı gazı yanıcı mı?
  • CEVAP Yanıcı değildir, patlayıcı değildir, toksik değildir ve sistemde herhangi bir kimyasal dönüşüme uğramaz
 • Profilo Buzdolabında Fuzzy ne demek?
  • CEVAP EcoFuzzy işlevi, buzdolabı kapısı uzun süre açılmadığında ve çalışma parametreleri değiştirilmediğinde otomatik olarak enerji tasarrufu moduna geçer. Bu şekilde önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilir.
 • Profilo Buzdolabının ışığı neden yanıp söner?
  • CEVAP Buzdolabı ışığı yanıp sönüyorsa, Buzdolabı veya Dondurucu bölümünün yeterli sıcaklık seviyesinde olmadığını gösterir. Kapağın hareket ettirilmesi ve kullanılması veya kapağın sık açılıp kapanması sonucunda elektrik kesintisi meydana gelebilir. Bu tarz sorunların bie profosyonel teknik servis ekibinin tarafından çözülmesi gerekir.
 • Profilo Çamaşır makinesi su almıyor. Sebebi ne olabilir?
  • Lütfen makinenizin yükleme kapağının kapalı konumda olup olmadığını kontrol ediniz. Bir diğer ihtimal de bağlı olduğu musluk ya kapalıdır ya da su kesik olabilir.
    
 • Profilo Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor
  • CEVAP Eğer çamaşır makineniz sıkma işlemini yapmıyorsa içerisinde bulunan çamaşırlar fazla veya aşırı karışık olabilir. Eğer çamaşır makinenizde dengesiz yük çamaşır mevcut değilse ve problem devam ediyorsa detaylı inceleme için teknik servis desteği almanızı tavsiye ederiz. Çamaşır makineniz de meydana gelen arıza önemli bir parça ile normale dönmektedir. Çamaşır makinesinde bulunan kazan takımı eğer sıkma esnasında aşırı derecede gürültü çıkarıyorsa kazan bilya ve rulmanları, amortisör takımları değiştirilmelidir.  
 • Profilo Çamaşır Makinesi Işıkları Yanmıyor ?
  • CEVAP Çamaşır makinesinin ışıkları yanmıyor ise sebebi elektronik kart arızasıdır. Kart arızası meydana geldiği zaman makine çalışmaz ve hiç bir komuta tepki vermez. Kart tamiri veya değişimi yapılmalıdır. Sebebleri ise voltaj dengesizliği, diğer parçalarda kısa devre veya sıvı teması sonucu olur. Kart tamiri yapıldığında 6 ay garanti verilir. Değişimi olursa 1 yıl garantili işlem yapılmaktadır.
   Çamaşır makinesi servisi ve Beyazeşya Servisi desteği almanız çözüm olacaktır.
 • Profilo Çamaşır Makinesi Yürüyor ?
  • CEVAP Çamaşır makinenizin ayakları dengesiz yada durduğu zemin düz olmadığı için makineniz sıkma esnasında öne veya yana doğru hareket eder. 
   Makinenizi su terazisi ile düz bir zeminde ayarlayın. 
   Eğer düz zeminde çamaşır makinesi yürüyor ise servis desteği almalisiniz. Amortisör veya rulman bilya arızalı olabilir. Eğer cihazınız aşırı ses yapıyor ise bu şekilde kullanmanız daha fazla zarar verebilir.
 • Profilo Çamaşır Makinesi Anahtar İşareti ?
  • CEVAP Eğer çamaşır makineniz anahtar simgesini gösteriyor ise cihazınız çocuk kilidinde olabilir. Çocuk kilidi modu kullanım esnasında çocukların cihazın düğmelerine basmalarını engelleyen bir işlevdir. Genelde bir çok çamaşır makinesinde iki tuşa aynı anda basarak aktif ve iptal etme özelliği vardır. Çamaşır Makinesi Anahtar Işareti çözümü için cihazın ön panelinde gösterilen çocuk kilidi tuşlarına aynı anda basarak aktif veya devredışı bırakabilirsiniz.
 • Profilo Çamaşır Makinesi Isıtmıyor ?
  • CEVAP Çamaşır makineniz yıkama esnasında ısıtma yapmıyor ise rezidans arızası meydana gelmiştir. Rezidans cihazın suyu ısırmasına yarayan parçadır. Eğer rezidans sağlam ise anakart arızalıdır. Anakart Tamiri veya değişimi yapılmalıdır. Rezidans arızalı ise değişim sonrası sorun giderilmiş olur. Makinenizin ısıtma yaptığını kapaktaki cam kısmına elinizde dokunarak anlayabilirsiniz.
   Her bir işlem içinde ehil değilseniz kesinlikle makinenizin üst kapağını dahil açmayınız. Verdiğimiz bilgiler müşteri bilgilendirme amaçlıdır.
 • Profilo Işıkları Yanmıyor İse Çözümü Nedir ?
  • CEVAP Eğer çamaşır makinenizin ışıkları yanmıyor ise sebebi kart arızasıdır. Yüksek voltaj veya düşük seviyede voltaj gelmesi sonucu anakart arızası meydana gelir. 
   Bu işleme anakart yanması da denir. Beyazeşya Servisi tarafından verilen tüm önerilere dikkat etmeli ve yerine getirilmelidir.
 • Profilo Çamaşır makinesine elektrik gelmiyor neden?
  • CEVAP Genel olarak bir çamaşır makinesinin çalışabilmesi için elektrik panosuna en az 220 voltluk bir akım verilmesi gerekir. Giriş akımı düşükse, makine çalışmayacaktır. Nedeni akım, fiş, güç kablosu ile ilgili bir sorun olabilir.
 • Profilo Çamaşır makinesi su boşaltmıyor neden?
  • CEVAP Atık su borusunun tıkalı olup olmadığını veya boruda yabancı bir nesne olup olmadığını kontrol edin. Çamaşır makinesinin suyu boşaltmamasının nedeni tıkanmış veya bükülmüş bir borusu olabilir.
 • Profilo Çamaşır Makinesinin Kartı Neden Bozulur?
  • CEVAP Bu arıza akım dalgalanmalarından kaynaklanır, topraklamadan dolayı çok nemli ortamlarda oksitlenebilir. Yangın, patlama, voltaj, makinenin herhangi bir yerinde arıza nedeniyle kartlar zarar görebilir.
 • Profilo Çamaşır makinesi neden durur?
  • CEVAP Arızalar, çamaşır makinesinin çalışırken aniden durması; Kapı anahtarı arızası, Kapı kilit sorunu, Bu parçaların arızalanması, çamaşır makinenizin çalışma esnasında aniden durmasına ve programın bloke olmasına neden olacaktır.
 • Profilo Çamaşır makinesinin suyu Isıtmadığı nasıl anlaşılır?
  • CEVAP Makinenin ilk yarım saatinde kapağın sıcaklığını kontrol etmenizi öneririz. Bu süre zarfında kapı hala soğuksa bir sorun var demektir! Yıkama işleminin baştan sona geçtiği, ancak suyun ısınmadığı zamanlar vardır. Bu durumda çamaşırların boyanmadığını veya kötü koktuğunu fark edebilirsiniz.
 • Profilo Çamaşır makinesi neden soğuk yıkar?
  • CEVAP Çamaşır makinesinin soğumamasının başlıca sebepleri arasında kırık rezistanslar, hatalı program ekipmanları sayılabilir. Bu teknik parçanın arızalanması, çamaşır makinesinin soğuk suyla yıkama işlevini yerine getirmesini engeller.
 • Profilo Çamaşır makinesi suyu neden çok ısıtır?
  • CEVAP Termostat arızalıysa, ısıtma elemanı kapanmaz veya açılmaz, su çok sıcak olur veya hiç sıcak olmaz. Termostat değiştirilmelidir. Hasarlı bir kontrol kartı da aşırı ısınmanın yaygın bir nedenidir.
 • Profilo Çamaşır makinesi su Isıtmıyorsa ne yapmalı?
  • CEVAP Termostat ve termostat kablosunu inceleyerek bir sorun olup olmadığını anlamak mümkündür. Röle kontaklarında kapanma hatası olursa su daha fazla ısınmayacaktır. Bu kişiler doğrulanmalıdır. Hatanın nedeni bu ise, onarılmalı veya yenisi ile değiştirilmelidir. 

   Eski model çamaşır makineleri, yıkama sırasında semptomların süresiz olarak sürmesini gerektirir. Hatta bazı modern çamaşır makinelerinde bile çamaşır makineleri döngünün ortasında birbirine yapışarak hata kodu oluşturmayan ve yıkamayı sonsuza kadar süren bir arızaya neden olabilir. Bunun aynısından veya daha ciddi bir arıza var ise lütfen bir çamaşır makinesi teknik servisine başvurun.

   Kimyasal ve mekanik etkilerin sadece kaliteli temizlik açısından değil, sıcaklık açısından da önemli olduğunu herkes bilir. Oldukça zorlu lekeleri soğuk suda yıkamak neredeyse imkansızdır. Bu durumda, makineniz suyu ısıtmadigi durumda, etkili temizliği unutabilirsiniz. Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyorsa ne yapmalıyım? Ne yazık ki, çoğu zaman çamaşır makinesinin suyu ısıtmadığı durumlar vardır. En yaygın neden, musluk suyunun kalitesinin iyi olmamasıdır. Böyle bir felaket olursa acele edin. Ne olacağını birlikte anlamaya çalışalım.

   Su gerçekten sıcak mı? Genelde çamaşırları yıkayıp kuruttuktan sonra getiriyoruz ve genellikle soğuk olması gerekiyor! Bu nedenle, yıkama sıcaklığının indeksi yoktur. Su önceden ısıtılmamışsa son model makine başladıktan 10-15 dakika sonra programı durdurur ve ekranda hata verir. Her şey açık. Daha eski modeller "soğuk" bir durumda yıkama döngüleri yapabilir. Su ısıtıcısının cam kapağa hafif bir dokunuş olduğunu anlayın: ısınma da hissedilir, genellikle programın başlangıcından itibaren 15-20 dakika zaman alabilir.

   Modun ve sıcaklığın doğru olduğundan emin olun. Narin ve ince kumaşlar ve yün gibi birçok mod, 30 derece gibi düşük bir sıcaklıkta yıkanır. Sıcaklığı birçok makinede ayrı ayrı da ayarlayabilirsiniz. Kontrolör düşük bir değerde mi? Bu durumda, istediğiniz modu ve sıcaklığı seçmeniz yeterlidir. Yüzeyde her şey yolunda giderse program doğru seçilecektir ancak ısınma olmayacağı için arızalanacaktır. Bu aşamada, makineyi "kendi kendine teşhis" işlemini kesebilecek ve tam olarak ne olduğunu size bildirebilecek bir onarım teknisyenine bırakmanız tavsiye edilir.
 • Profilo Çamaşır makinesi suyu ne zaman ısıtır?
  • CEVAP 60 santigrat derecede 15-20 dakika yıkandıktan sonra, vücudun üst göz kapağının önemli ölçüde ısındığını hissedin. Ön ve stand için uygundur.
 • Profilo Çamaşır makinesi motoru neden ısınır?
  • CEVAP Elektrik şebekesinden beslendiğinde, normalde çamaşır makinesinin çatalını ısıtır. İşaret terminalleri ve güç kablosu arasındaki zayıf temas nedeniyle ısınma meydana gelir.
 • Profilo Çamaşır makinesi rezistansı nasıl temizlenir?
  • CEVAP Bir litre su ile iki bardak beyaz sirkeyi karıştırıp makine tamburuna ve deterjan çekmecesine ekleyin ve makinenizi çalıştırın. Yüksek ısıda ve kısa programda yıkadıktan sonra makinenizdeki kireçlenmelerin azaldığını ve kötü koku gelse bile yok olduğunu görebilirsiniz.
 • Profilo Camasir makinesi çamaşırları neden temiz yıkamaz?
  • CEVAP Makine tamburunu doldurursanız çamaşırlarınız düzgün yıkanmaz. Giysiler serbestçe hareket edemez ve deterjan lekelere etki edemez. Çamaşır makinesindeki su temiz değilse çamaşırlar yıkanmaz.
 • Profilo Çamaşır makinesi neden sıcak su almaz?
  • CEVAP Çamaşır makineniz sıcak su musluğundan sıcak su almıyorsa yanlış yıkama programını veya yanlış yıkama modunu seçmiş olabilirsiniz. Makinenizin arka kısmında bulunan musluğa bağlı olan sıcak ve soğuk su muslukları ters çevrilebilir. Bu durumda musluğu kapatın ve hortumları değiştirin.
 • Profilo Çamaşır makinesinden yanık kokusu neden gelir?
  • CEVAP Yıkayıcı kablonun dirence giden zayıf ve gerilmiş olması nedeniyle kablo genleşmesi kablo yanık kokusuna neden olabilir.
 • Profilo Çamaşır makinesi tako ne ise yarar?
  • CEVAP Devir sayısını hesaplamak için takometre, yani takometre gereklidir. Ayrıca üretilen voltajı da ölçer. Bunlar doğru hesaplanması gereken çok önemli göstergelerdir. Bu ayarları kontrol etmek, tüm modları ve programları düzgün çalıştırarak makinenizi iyi durumda tutmanıza olanak tanır.
 • Profilo Çamaşır makinesi kolay ütüleme nedir?
  • CEVAP Kolay ütüleme işlevine sahip çamaşır makinesi, kurutma işlemi sırasında çamaşırları çok fazla bükmez ve daha sonra ütülenmesi kolaydır. Bu özellik kullanılarak yıkanan ürünler, kırışıklık ve kırışma maliyeti olmadan ütülenebilir.
 • Profilo Çamaşır makinesi dengesiz yük kontrolü nedir?
  • CEVAP Çamaşırların makine tamburu içinde eşit dağılımını sağlayarak sıkma işleminin verimini artıran bir sistemdir. Yıkama programına ve çamaşır cinsine bağlı olarak makine, çamaşır miktarına en uygun deterjan dozajını dijital ekranda gösterecektir.
 • Profilo Çamaşır makinesi neden dönmüyor?
  • CEVAP Çamaşır makinenizin tahliye hortumu yanlış hizalanmışsa veya yanlış ayarlanmışsa tamburunuz dönmeyecektir. Tahliye hortumunun yüksekliği makinenin kendi yüksekliğine yakın olmalıdır, bunlardan daha düşük veya daha yüksek ise çamaşır makinesinin tamburu dönmeyecektir.

   Öncelikle, çamaşır makinesi kapağının düzgün kapatıldığından emin olmanız gerekir. Çamaşır makinesi kapağı düzgün kapanmıyorsa, çamaşır makinesi çalışmıyor ve tambur dönmüyor. Kapağı kapatırken bir tık sesi duyarsanız, kapak düzgün kapatılmıştır.

   Program devam ederken çamaşır makinesi kazanının dönmemesi oldukça normal olabilir. Yünlü çamaşırları tercih edilen programa göre yıkarken veya çok köpük algılandığında olduğu gibi küvetin hareketinin kısıtlandığı veya tamamen durduğu durumlar vardır. Bu tarz durumlar gayet normaldir.

   Kazan kayışı motor ve kazan arasındaki bağlantıdır, o olmadan kazan dönmez. Bu kayış özellikle sürekli çalışan eski makinelerde aşınma ve yıpranma nedeniyle kopabilir. Kayışın koptuğu tespit edilirse, çamaşır makinesinin fişini çekin, kapağını açın ve kazanı elinizle döndürün. Sürtünme çok az ise veya hiç yoksa problem tambur kayışındadır ve işinde uzman, profosyonel bir teknik servis elemanı tarafından tamir edilmelidir.

   Çamaşır makinenizin tamburunun dönmemesine neden olabilecek bir diğer bileşen de karbon fırçasıdır. Tambur suyla karşılaştığında veya yüksek devirde dönmezse, tambur fırçaları aşınabilir ve işinde profosyonel ve uzman bir teknik servis elemanı çağrılmalı ve sorun giderilmelidir.

   Çamaşır makinesini aldığınız zaman yanında verilen kullanma kılavuzunu okuyunuz. Bu kılavuz makineyi nasıl kullanacağınız hakkında bilgi vermektedir. Makineye kullanma kılavuzunda belirtenden daha fazla ağırlık doldurursanız çamaşır makinesi kazanında bir dengesiz yük durumu olur. Böyle bir sıkıntıya rastlamamak için kontrol etmek için makinenizi kazanın içi boş iken çalıştırın. Eğer makinenizin içi boşken normal çalışıyor ise ağırlığa dikkat edip ve ağırlığı eşit dağıtarak doldurup çalıştırın. Yanlış bir yüklemede hata verebilir makineniz.

   Çamaşır makinenizin tahliye hortumunda yaşanacak herhangi bir sıkıntılı durum veya arızalanmalarda kazanın dönmesine engel olacaktır. Tahliye hortumunun ayarı doğru yapılmamış olabilir ya da bir şekilde yerinden çıkmış olabilir. İlk olarak makinenizin arkasında olan tahliye hortumunu kontrol edin. Tahliye hortumunu kolaylıkla bulacağınız yerde olup genellikle gri renkte ve tırtıklı şeklinde olup makinenin arka tarafında bulunur. Tahliye hortumunun yerden en az 40 cm en çok 100 cm yukarda olması gerekmektedir. Tahliye hortumunuz bu ölçülerin dışında ise çamaşır makinenizin kazanı dönmeyecektir.

   Çamaşır makinenizde yanlış ayarladığınız bir programda kazanınızın dönmemesine yol açabilir. En başta makinenizde bulunan Başla-Beklet-İptal düğmesine 3 saniye basılı tutup programı resetleyip makineyi kapatın. Açma/Kapama düğmelerini kullanarak makinenizi açıp ve istenilen sıcaklık ve sıkma ayarını yapıp makine Başla tuşuyla başlatın.

   Bir diğer yöntem ise filtre temizliğidir. Filtre temizliği yapmak için öncelikle makinenin fişini çekin ve su akma durumunu göz önünde bulundurarak filtrenin olduğu yere bir tane bez koyun. Makinenin ön tarafında bulunan filtre kapağını sola çevirerek açın ve filtreyi temizleyin. Filtrenizi bu şekilde temizledikten sonra kapağı sıkıca kapatın ve sonra makineyi çalıştırıp doğru program seçimini yapın.

   Diğer bir durum ise kayış arızasıdır. Kayış arızası nedeniyle makinenizin kazanı dönmüyor olabilir. Açıkçası genellikle makine kayışları sık sık arıza göstermez ama kayışın kopması ve yerinden çıkma gibi iki tane ihtimal vardır. Kayışların kopmasına veya ayrılmasına neden olan problemler, kazan içinde sıkışan nesnelerden kaynaklanabilir. Aşırı yüklenme nedeniyle kasnağın içinde oluşacak salınım nedeniyle motor kayışının fırlaması olasıdır. Kazan yataklarının bozulması da konveyörün kaymasına neden olabilir.

   Kazanınızın temiz olması son derece önemli bir unsurdur. Bunun için her ay bir sefer makinenizi içi boş iken çalıştırın. Daha iyi sonuç için makinenin iki numaralı gözüne kireç çözücü koyun. Program bittikten sonra yükleme kapağını aralı bırakıp makinenin içinin kurumasını sağlayın.
 • Profilo Çamaşır makinesi suyu aldıktan sonra neden çalışmaz?
  • CEVAP Manyetik motorlu makinelerde, motorun direkt olarak yanması veya hareketli kondansatörün arızalanması, çamaşır makinenizin suyla dolduğunda bile çalışmamasına neden olacaktır. Diğer bir sebep ise çamaşır makinesi motoruna komut gönderen elektronik kartın zarar görmesidir.
 • Profilo Çamaşır makinesinin kömürünün bittiği nasıl anlaşılır?
  • CEVAP Kullanıcı, çamaşır makinesi kömürünün bittiğini doğrudan anlayamaz. Çamaşır makinesi, yıkama işlevini yerine getirmeyen bir çamaşır makinesi durumuyla karşılaştı. Böyle bir durumda Küçükyalı Arçelik Servisi profesyonel teknisyenlerinden yardım talep etmelidir.
 • Profilo Filtre Değişim Süresi Ne Kadar ?
  • CEVAP Eğer davlumbaziniz çekmiyor veya yemek kokularını gidermiyor ise davlumbaz filtreniz dolmuş veya özelliğini yitirmiş olabilir. Bu neden ile filtre değişimi yapmalısınız. 
   Teknik servis ile irtibat kurup filtre sipariş edilir ve geldikten sonra yenisi ile değiştirilir.
 • Profilo Dondurucudan fokurdamaya benzer ses geliyor, sebebi nedir?
  • Derin dondurunuzdan ara ara gelen fıkırtı, şırıltı ve tınlama benzeri sesler, sistemin soğutma işlemini yaparken çıkardığı standart seslerdir. Bu sesler herhangi bir arıza olduğundan dolayı değil, cihazınız soğutma yaparken çıkardığı seslerdir. Nadiren de olsa derin dondurucunuzun iyi yerleştirilmemiş olmasından dolayı bu sesler ortaya çıkabilir. Lütfen cihazınızı bitişik ünite, duvar ve diğer elektronik cihazların yakınında kullanmayınız.

 • Profilo Derin dondurucumun dışı ısınıyor. Sebebi ne olabilir?
  • Derin dondurucular soğutma işlemini uygularken gaz akışı boruları arasında sıcak gaz kullanmaktadır. Dolayısyla cihazınızın ön kısmı ve arkada bulunan tellerde ısınma olması gayet normaldir.

 • Profilo Derin Dondurucu Kapak Lastiği Tutmuyor .
  • CEVAP Eğer derin dondurucunuzun kapağı tutmuyorsa kapak lastiği değişimi gerekir. Derin Dondurucu ve buzdolabı cihazlarında kapak lastiği sıcak ve soğuk temasından yada dış etkenlerden dolayı özelliğini yitirebilir. Bir çok marka kapak lastiği konusunda arge yapıyor fakat kaliteli ürünlerdeki lastik ömrü ortama 20 yıldır. En kısa süre ıçerisinde teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Profilo Derin dondurucu Karlanması nasıl giderilir?
  • CEVAP Ürünün fişini çekin ve kapıyı açık bırakın ve buzun erimesini bekleyin. Bir bezle kuruladıktan sonra ürünü fişe takabilir, istediğiniz sıcaklığa soğutabilir ve yiyeceği tekrar yerine koyabilirsiniz.
 • Profilo Derin dondurucunun yeşil ışığı neden yanmaz?
  • CEVAP Öncelikle dondurucunuzda herhangi bir yiyecek varsa bozulma olup olmadığını kontrol etmeniz ve başka bir yere koymanız gerekir. Ürüne güç verilmemiş olabilir. Güç açıksa ancak yeşil düğme yanmıyorsa servisimiz ürününüzü kontrol etmelidir. Işıklar zarar görebilir
 • Profilo Derin dondurucuda şoklama nasıl yapılır?
  • CEVAP Doğrudan donmuş halden kullanılır. Bezelyelerin iç kısmı kabuklarından ayrılarak yıkanır. İsteğe göre poşetlendikten sonra direkt olarak dondurucuya atılır. 2 dakika şok olabilirsiniz
 • Profilo Derin dondurucu neden karlama yapar?
  • CEVAP Havada su buharı vardır ve dondurucu kapısı açıldığında bu dondurucuya doldurulan hava önce sıvıya dönüşür, sonra sıvı donar ve donmaya neden olur. Eski dolap kapağından kaçan nemli hava, içinde yoğuştukça sıvı hale gelir ve dondurma işlemi, dondurma işlemi boyunca devam eder.
 • Profilo Derin dondurucu karlanma yapar mi?
  • CEVAP Dondurucunuzda kar olması normaldir. Kapının yakınında kar kapanıyorsa, dondurucu kapınızın tamamen kapalı olduğundan emin olun. Ayrıca, dondurucuyu aşırı doldurmamaya dikkat edin.
 • Profilo Derin dondurucu neden çalışmaz?
  • CEVAP Dondurucudaki soğutma sorunları, kondenser fanının arızalanmasından kaynaklanmış olabilir. Bahsettiğimiz bu dondurucudaki fan herhangi bir nedenle çalışmıyorsa, dondurucu verimsizdir ve soğutamaz.
 • Profilo Derin dondurucu kapağı açık kalırsa ne olur?
  • CEVAP Dondurucunuzu tatildeyken veya uzun süre kullanılmadığında suyu boşaltın ve kuru bir havluyla kurulayın ve dondurucu kapağını açık bırakın. Kapalı olması durumunda içeride nem oluşacağından leke vb. oluşumu meydana gelebilir.
 • Profilo Derin Dondurucu sarı ışık ne işe yarar?
  • CEVAP Derin Dondurma Turuncu veya Sarı Işık Hızlı Dondurma Bu fonksiyon sadece dondurucu çalışma modunda mevcuttur! Bu düğmeye bastığınızda turuncu bir ışık yanar ve cihazın hızlı dondurma moduna girdiğini gösterir. Bu moddan çıkmak için düğmeye tekrar bastığınızda turuncu ışık sönecektir.
 • Profilo Buzdolabı fan motoru çalışmazsa ne olur?
  • CEVAP Bu tip arızalarda buzdolabınızdan fan sesi gelmez. Fan motoru yandığında bazı buzdolapları otomatik olarak kapanır. Buzdolabı fan motoru yandığında, yani artık kullanılamaz, buzdolabı soğutma işini tamamen durdurur. Buzdolabınızda kötü bir koku var.
 • Profilo Ankastre Fırın Alt Pişirmiyor ?
  • CEVAP Bir çok ankastre fırınlarda cihazın alt ve üst tarafında rezidans bulunur. Her ürün gibi rezidansında belli bir çalışma ömrü vardır. Eğer yemeklerin altta kalan kısımlarında geç pişirme yada pişirememe problemi var ise altta bulunan rezidans arızalanmış olabilir. Yada fırın gibi cihazların beyin görevini yapan komütatör arızalanmış olabilir. En doğru tespiti yapmak için teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle fırın gibi yüksek elektrik bulunan cihazların ehil olmayan kimseler tarafından kurcalanmaması gerekir. Teknik servis arıza tespitine göre yol izleyebilirsiniz.
 • Profilo Fırın Duman Çıkardı Çalışmıyor ?
  • CEVAP Eğer fırınınız duman çıkarıp sonra durduysa kesinlikle müdehale etmeyin en kısa sürede servis çağırın. 
   Ayrıca detaylı bir şekilde arıza tespiti yapılmalıdır. Çünkü kısa devre sonucu daha büyük problemler ortaya çıkabilir. Fırın komütatör yada rezidans yanmış olabilir.
 • Profilo Yiyecekleri Yakıyor ?
  • CEVAP Fırınınız yiyeceklerinizi kısa süre içerisinde yakıyor ise termostat arızalı olabilir. Termostat fırın sıcaklığını istediğiniz seviyede tutmaya yarayan parçadır. Termostat değişimi işlemi aynı gün içinde yapılır ve markaya göre ekseri 1 yıl garantilidir.
 • Profilo Klima Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı
  • CEVAP Aşırı toz veya kir yada kimyasal madde bulunan ortamlarda sık sık klima bakımına ihtiyaç duyulur. Normal periyotlarda ise 6 ayda bir kez periyodik olarak klima bakımı yapılmalıdır. Düzenli olarak bakıma giren klimaların diğerlerine nazaran çok daha az arıza yaptığı uzman kişiler tarafından gözlemlenmiştir. 
   Sizlerde klima bakımınızı servisimiz güvencesi ile yaptırın. Ayrıca covid 19 salgınına binaen iç ünite dezenfekte işlemi yapıyoruz.
 • Profilo Klimaya Gaz Nasıl Basılır ?
  • CEVAP Öncelikle hiç kimse ehil olmadan kendi klimasina gaz basmasın, çünkü herkes birşeyleri öğrenmeye kapmaya ve sonrasında sessiz kalmaya çalışıyor. Klimaya Gaz Nasıl Basılır ? 
   Bizde bu durumdan muzdarip mesleğe yeni başlamış klimacı kardeşlerimiz için detaylı anlatım yaptık. 
   Eğer klima gaz kaçırmış işe öncelikle gaz kaçağı tespit edilip kaçak giderilmeli. 
   Sonrasında ise klimanın havşa bağlantıları yeni rekor kullanarak tazelenmelidir. Sonrasında ise vakum bağlanarak sistem temizlenmelidir.  Sistem temizliği 24.000 Btu cihzarda ortalama 1 saat yapılmalıdır. Sonrasında ise usulüne uygun olarak gaz dolumu yapılır. Belli bir miktar gaz kaçırmış klimaya gaz dolumu yaparken ilave değil gazın tamamı boşaltılıp tekrar gaz dolumu yapılmalıdır. Bu sayede performans daha güzel olur.
 • Profilo Klima Kumanda İle Neden Çalışmaz ?
  • CEVAP Kumandanızın pillerini kontrol edin eğer pil akması yada paslanma mevcut ise pilleri değiştirip deneyin. 
   Eğer klima kumandası satın almak istiyorsanız müşteri temsilcimiz yada whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz. 
   Kumandayı değişirip tekrar klima kumanda ile çalışmıyor ise klimanın alıcı ekran kartında arıza vardır. Bir çok modelin kartı tamir olmuyor. Bizlerde klima servisi olarak akıllı kart öneririz. Klima akıllı kart fiyatları için 0850 302 5808 hemen arayın.
 • Profilo Salon Tipi Klima Soğutmuyor ?
  • CEVAP Salon tipi klima ile split klima çalışma prensipleri aynıdır.  Klimanız gaz kaçırmış olabilir. Gaz dolumu yapılmalıdır. Klimanızın motoru arızalı olabilir. Salon tipi klima soğutmuyor arızası çözümlemesi en doğru şekilde teknisyen kontrolünde yapılır.
 • Profilo Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?
  • CEVAP Bir çok enfeksiyon hastalığına neden olabilir. Klima içerisinde ki zararlı bakteriler nemli ortam ve üfleme sayesinde ortama yayılabilirler. Başta lejyon hastalığı olmak şartıyla bir hastalığa sebeb olabilir. Klimanin yılda bir defa (minimum) periyodik bakıma girmesi gerekiyor. Elektrik sarfiyatı gibi faydaları da vardır.
 • Profilo Klima İç Ünite Su Akıtıyor ?
  • CEVAP Eğer klima dengesi yani terazide değilse su akıtması normaldir. İç üniteden bakır boruların soğuk ve sıcak çarpışması sonucu nem yapması dolayısı ile de su akıtır. 
   İç Ünite içerisinde bulunan tavanın gider kısmı tıkandığı zaman tavadaki suyu tahliye edemez ve klima iç ünite su akıtıyor problemi ortaya çıkar. Aşırı sıcak ve soğuk nedeniyle cihazın tavasında veya gövdesinde delik meydana geldiği zaman da klima iç ünite su akıtıyor arızası meydana gelir. 
   Çözüm olarak en hızlı şekilde teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Profilo Salon Tipi Klima Dış Ünite Çalışmıyor ?
  • CEVAP Salon tipi klimalar diğer klimalara nazaran daha farklı bir sisteme sahiptirler. Tüm klimaların çalışma prensipleri aynı olsa da salon tipi cihazlar sanayii elektriği ile çalışır. Yeni modelleri ise inverter 220 volt ile çalışır. 
   Eğer dış ünite devreye girmiyor ise ilk ihtimal kontaktör arızasıdır. Kontaktör kompresöre elektrik gönderip kesmeye yarayan parçadır. Eğer kontaktör sağlam ise cihazın kompresör kabloları kontrol edilir ve klima motorunun terlikleri kontrol edilir. Sırasıyla kompresör ve dış ünite kartının voltaj ölçümleri yapılır. Bazı modeller de alçak basınç sensörü olduğu için Salon tipi klima dış ünite devreye girmez. Gaz ölçümü yapılır eksik var ise tamamlanır. 
   En net çözüm ise klima servisi tarafından arıza tespiti yapılmasıdır.
 • Profilo Kaset Tipi Klima Soğutmuyor ?
  • CEVAP Kaset Tipi klimanız soğutmuyor ise gazını kaçırmış olabilir. Gaz takviyesi yapılır gaz kaçağı onarımı yapılmalı. Klima bakımı gerekiyorsa serpantin bölgeleri solvent ile temizlenmeli. Klima bakımı garanti içerisine girmez. 
   Eğer dış ünite aşırı tozlu ise, dış ünite fanı yeterli soğutmayı yapamaz ve cihazın motoru termik açar. 
   Klima gaz kaçırmış ise gaz dolumu öncesinde mutlaka vakum ile sistem temizlenmelidir. Kaset Tipi Klima Soğutmuyor arıza çözümü için teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Profilo 18.000 Btu Klima Sogutmuyor ?
  • CEVAP Eğer 18.000 Btu klimanız soğutma yapmıyor ise dış ünite devreye girmiyor demektir. Klima dış ünite içerisinde bulunan Kompresör basınç ile cihazın soğutma ve ısıtma yapmasını sağlar. Eğer klima kompresörü yanmış ise soğutma yapmaz. Klima servisi tarafından klima motor değişim işlemi yaptırmalısınız. Klima kompresör değişimi ücretini Servis Fiyatları kısmından marka ve modele göre öğrenebilirsiniz.
 • Profilo Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klimanız iyi soğutmuyor ise filtreleri kirli olduğundan dolayı klima soğutma işlemini iyi yapmayabilir.
   Klima bakımı ve filtre temizliği hem sağlığınız hemde klima performansı için önemlidir. Filtre temizliğini mümkün ise her hafta 2 defa yapmalısınız. Klima bakımı ise yılda 1 defa minimum yapılmalıdır. Klima iyi soğutmuyor ise çözümü bu şekildedir.
 • Profilo De Montaj Montaj İşlemi Nasıl Yapılmalı ?
  • CEVAP Klima yer değişikliği yani demontaj montaj işlemi için hızlı ve çözüm odaklı ekipler ile aynı gün içerisinde yapılmalıdır. Klima de montaj montaj işlemi klimanın gazını kaçırmadan yapıldığı taktirde sizi ek masraftan kurtarır. Klima yer değişikli işlemi dikkatli ve ince detaylara dikkat edilmemesi durumunda klimanızın ömrünü kısaltır. Her hangi bir klimacı tarafından yapılan yer değişikliği sorun yaratabilir. Mesleki yeterlilik belgesi olan ve vergi mükellefti olan firmalara klima de montaj montaj işlemini yaptırmanız muhatap açısından önemlidir.
 • Profilo Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ?
  • CEVAP Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise cihazınız bir arıza yada soğutma derecesi uyarısı veriyordur. Kırmızı ışığın yanıp sönmesi ve kaç kez yanıp söndüğü her biri farklı anlamda olduğu için önemlidir. Eğer klima ışık yanıp sönüyor iken soğutmaya devam ediyorsa arıza için değil derece uyarısı için ikaz veriyor demektir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olucaktir. 
   Bunun yanı sıra klimaya gelen voltaj ve klima bakımı yapılması da gerekir.
 • Profilo Klima çalışıyor ama soğutmuyor ise ?
  • CEVAP Klimanızda teknik bir arıza meydana gelmiş demektir. Gaz kaçırmış, kapasitörü arızalanmış veya motoru yanmış olabilir. Gaz ölçümü yapılmalı ve kapasitör kontrol edilmeli. Herşey normal ise kompresör uçları ölçülmeli ve arızalı parça değiştirilmeli. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır.
 • Profilo Klima Montaji İçin Süreç?
  • CEVAP Eğer klima montaj işlemi için öğleden önce kayıt oluşturduğunuz zaman aynı gün içerisinde klima montaj işlemi yapılır. Klima servisimiz güvencesi ile klima montaj işçiliğinde 1 yıl garantili işlem yapıyoruz.
 • Profilo Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klimanızı mevsim normallerine göre aşırı sıcaklarda 22 ile 24 derece arasında kullanabilirsiniz. Eğer klimanız ortam sıcaklığına uyum sağlayabiliyor ise bu derece tavsiyesi normaldir. Fakat klima servisi tarafından cihazınızın performans kontrollerini ve klima servis bakımını mutlaka yaptırın.
 • Profilo Kaset Tipi Klima Ne Kadar Gaz Alır ?
  • CEVAP Kaset Tipi Klimalar 9.000 Btu dan başlayarak 60.000 Btu kapasiteye kadar seçenek sunmaktadır. Kaset Tipi Klimalar ortalama 4 ile 14 kg arasında soğutucu gaz almaktadır. Bu gazlardan bir kısmı R410 gaz diğer kısmı ise 407 gaz seçeceğine uyumludur.
 • Profilo Klima Gaz Dolum Süresi Ne.Kadar ?
  • CEVAP Bir klimaya ortalama gaz basma süresi 30 dk' dir. Klima servis tarafından yapılan bu işlemler. Acil müdehale gerektirir. Klimanızı doğru şekilde müdehale edilmesi için uzman klima servis desteği almanız en doğrusu olucaktir.
 • Profilo Soğuk Hava Az Veriyor Neden ?
  • CEVAP Eğer klimanız aşırı sıcak havalarda yeterli seviyede soğuk hava üflemiyor ise cihazınız bakımsız yada gaz kaçırmış demektir.  Klimalar gaz kaçırdığı zaman soğutma yapmaz yada az bir miktar soğuk hava üfler. Bu nedenle klima bakımı yılda bir defa yapılmalıdır. Ayrıca klima servis desteğini en kısa zamanda almanız gerekir.
 • Profilo Klima soğutmuyor neden olabilir?
  • CEVAP Klimadaki çok az veya çok fazla gaz, klimanın soğumamasına neden olabilir. Klima gazı manometre ile ölçülür. Seviye düşükse klimaya gaz pompalanır, seviye yüksekse fazla gaz dışarı alınır. Ezilme meydana gelirse, boru hattı sızarak klimanın gazı azaltarak soğumasına neden olur. 

   Önemli sıcak yaz günlerinde ısıyı soğutmak için kullandığımız klimaların soğutma problemlerini yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Aslında, klimaların neden soğutmadığının birkaç cevabı var. Klimanın soğutmamasının olası nedenleri şunlardır: Uzaktan kumanda soğumazsa, önce cihazın kontrolünü kontrol etmek uygundur. Uzaktan kumanda hasarlı veya arızalı olabilir ve klimanın soğutma işlevini yerine getirmiyor olabilir. Denetleyicide bir sorun varsa, sorun değiştirilerek değiştirilebilir.

   Klimanın soğumamasının sebeplerinden biri de klima ve gazın yetersiz veya fazla olmasıdır. Klima gazını ölçmek için nanometreler kullanılır. Klima gazı nanometre cinsinden ölçülmelidir. Klimanın soğutulmamasının sebeplerinden biri kompresör arızasıdır. Bu nedenle kompresörün arızalı olmadığını teyit etmek ve herhangi bir anormallik varsa kompresörü değiştirmek gerekir. Klima soğutmuyorsa, iç ve dış ünitelerin fanlarını kontrol etmeniz gerekir. Fanda sorun varsa gerekli işlemleri yapınız. Borularda göçük veya sızıntı varsa klima yok demektir. Dolayısıyla bu durumlarda klima soğutulmayacaktır.

   Klima gaz alıyor, tesisatta sorun var, gaz kaçağı var, lütfen sürekli gaz basıncı uygulayınız. Bu nedenle boru hattı arızalı ise acil müdahale gerekir. Klima kartında sorun olan ekipman soğumayabilir. Bu nedenle, gerekirse kartı kontrol edin, onarın veya değiştirin. Cihazınızdaki fan kondansatörlerini kontrol edin ve bir sorun varsa gerekli işlemi yapın. Klima soğutulmuyorsa servis gerektiren görevlerden biri de klima sinyal kablosunu kontrol etmektir. Sinyal kablosunda sorun varsa kontrolör sinyalini okumayan cihazlar soğumayabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekir.

   Duvar tipi klimanızın neden soğutmadığını bilmiyorsanız, soğutmamasının nedeni muhtemelen yukarıdaki maddelerden biridir. Klimanız soğuk değilse, yardım için bu alanda uzmanlaşmış bir teknik servise arıza kaydı için başvurmanızı öneririz. Servis gelmeden ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Klima soğutulmamışsa ürünü başlatmak için güç düğmesine basın. Oda sıcaklığı kontrol cihazında "soğutma" veya "göz" sembolünü seçin. Ardından klimanın soğutma seviyesini gerektiği gibi ayarlayın. Ardından fan hızını ayarlamak için "FAN" düğmesine basın. Tüm klimalar için fan hızları düşük seviyelerde başlar ve yüksek seviyelerde devam eder. Böylece beklentilerinize göre hayran seviyenize karar verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz ortalama 35 dakika soğumaya başlar. Bu adımları uyguladıktan sonra klima soğutmuyorsa, önce klimanın giriş deliklerini kontrol edin. Perdelerdeki veya mobilyalardaki herhangi bir açıklık kapalıysa, girişi açmak için bunları çıkarın. Oda ortamını ısıtacak bir cihaz varsa çıkarılmalıdır. Pencere açıksa, kapattığınızdan emin olun. Son olarak, klima uzaktan kumandasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm bu kontrol ve talimatlardan sonra ünite soğumaz ise en kısa sürede teknik servise başvurunuz. Klima, normal mekanlardan fazla büyüklükteki mekanların soğutulması ve ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir; iç ortam havasını istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutar. Ayrıca klima yazın fazla ısıyı salarak oturma odasını yani iç ortamı soğutur. İçindeki havadaki fazla suyu uzaklaştırır, istenilen hızda içeride hava sirkülasyonu sağlar ve havayı filtreler. Ancak klimalar bazen bu yükümlülüklerini yerine getirememekte ve kontrolden çıkmaktadır. İklimlendirmenin en önemli amaçlarından biri olan soğutma işlevini bazen kullanmıyoruz. Bu durumda, klimada bir arıza veya arıza olduğu anlamına gelir.
 • Profilo Klima soğutmuyor neden olabilir?
  • CEVAP Klimadaki çok az veya çok fazla gaz, klimanın soğumamasına neden olabilir. Klima gazı manometre ile ölçülür. Seviye düşükse klimaya gaz pompalanır, seviye yüksekse fazla gaz dışarı alınır. Ezilme meydana gelirse, boru hattı sızarak klimanın gazı azaltarak soğumasına neden olur.
 • Profilo Klima soğuk üflemiyor neden?
  • CEVAP Soğutma döngüsü sırasında ayar her zaman daha düşük olmalıdır. Klimanız düşük devirden dolayı soğutmayabilir. Klimaya giden hava girişlerinin açık olduğundan emin olun Klima çalışırken hava girişlerinin açık olması önemlidir. Aksi takdirde beklenen ısıtma ve soğutma performansını gösteremez. 

   Klimanın hava girişini kontrol edin. Hava girişi perde veya mobilya sarılı ise bu parçaları çıkartın ve klimanın hava girişini açın. İç ortamı ısıtan tüm ekipmanları çıkarın. Odadaki tüm pencereleri ve kapıları kapatın. Güneş ışığının odaya girmesini önlemek için kalın bir perde çekin. Fan hızını buna göre ayarlayın. Fan hızı düşükse, klima soğutmayabilir. Klima iç ünitesinin filtresini kontrol edin.

   İç ünitenin filtresi tıkalı. Su altındaki tüm gözenekleri temizlemek için filtre vidalarını yavaşça gevşetin. kuru. Kuruduğunda yeniden bağlanmayı deneyin. Klima ortamı soğutmuyorsa klimada sorun vardır. Bu durumda net bir teşhis ve sorun giderme için servisi aramak gerekir. Yukarıdaki uygulamayı çalıştırarak sonucu alamıyorsanız hiçbir şey yapmamanız ve servisi aramanız gerekmektedir. Eğer sorunu kontrol ve anında hatayı düzeltmek önerilir, böylece, bu durumda ortaya çıkabilir birçok problem vardır. İlk olarak, klimanın kontrolünü kontrol edin. Kontrolör bozuk veya arızalı olabilir. Kontrolör başarısız olursa, değiştirin. Ardından soğutucuyu kontrol edin. Klima gazı yetersiz veya aşırı ise soğuk hissetmeyebilir. Soğutucu bir manometre ile ölçülür. Klima gazı gönderirken hava sıkıntısı varsa ek gaz alınız. Klimanın kompresörünü kontrol edin. Kompresör arızalanırsa, sorunu çözmek için kompresörü değiştirin. Boru hattı onaylandı. Boru hattı ezilir veya sızdırılırsa, klima gazı giderecek ve üşüme olmayacaktır. Klima gaz beslemesi her zaman gaz basıncı altındadır, bu da tesisatta ve gaz sızıntılarında sorunlara neden olur. bu pahalı Boru hattında bir sorun varsa, ekip onu değiştirecektir.

   İç ve dış mekan ekipmanlarının fanlarını kontrol eder. Fanın bir sorunu varsa, gerekli işlemleri ve uygulamaları çalıştırmak için kullanıcıdan izin alın. Klima kartını kontrol edin. kart, onarım ile ilgili bir sorun ya da varsa değiştirin. Fan kondansatörünü kontrol edin. Herhangi bir sorun olması durumunda kullanıcının onayı ile gerekli aksiyonları alıyoruz. Son olarak, klimanın sinyal kablosunu kontrol edin. Sinyal kablosunda sorun varsa kumandadan gelen sinyali okumadığı için cihaz soğutmuyor olabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekebilir. Bu uygulama sadece profesyonel bir servis ekibi tarafından yazılmalıdır. Klimalardan kaynaklanan bu arızalar ciddiye alınmakta ve profesyonel yardım alınması gerekmektedir.
 • Profilo Klima neden yazın sıcak üfler?
  • CEVAP Arızasının nedenlerinden biri de klimadaki gaz eksikliğinden kaynaklanmaktadır, sıcak klima da normalden daha fazla gazdan kaynaklanabilir. Klimanın sıcak üflemesinin sebeplerinden biri de klimanın dış ünitesindeki kondenserin hasar görmüş olmasıdır.
 • Profilo Ev klima gazı bittiği nasıl anlarız?
  • CEVAP Klimanın gazının bittiğini anlamak için klima çalışırken klima dış ünitesindeki ince borunun durumunu kontrol edin. Boru hattındaki bir tıkanıklık nedeniyle de olabilir.
 • Profilo Klima dış ünite neden devreye girmiyor?
  • CEVAP İç ünite çalışırken dış ünitenin açılmaması gibi sorunlar genellikle sinyal alıcısının ve klimanın sinyal sisteminin arızalanmasından kaynaklanır. Hatayı düzeltmek için klima kumandasının mı yoksa klima ana kartının mı hasarlı olduğunu kontrol etmek gerekir.
 • Profilo Ev klima gaz kontrolü nasıl yapılır?
  • CEVAP Gaz giriş ağzını tornavida ile iterseniz içeride gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında açığa çıkan gazlar insan sağlığına zararlı olduğundan eldiven giyilerek, cilde ve göze temas ettirilmeden yapılmalıdır.
 • Profilo Ev klima Gazı Neden Biter?
  • CEVAP Klima gazının bitmesi veya azalması, klima borusu kaçakları, klima gaz kaçakları, klima dış ünitesinin kompresör tahliye borusunda sızıntı veya çatlama olabilir.
 • Profilo Klima dış ünite fanı neden çalışmaz?
  • CEVAP Ünitenin yönü yanlış olabilir, ön camın alınması gerekir, Motor soketinde sorun olabilir, rölenin takılması veya değiştirilmesi gerekir, Araç üstü fan rölesinde sorun olabilir, röle gerekebilir değiştirilmesi gerekiyor, Buz çözme anahtarında bir sorun olabilir, anahtarın değiştirilmesi gerekebilir.
 • Profilo Klima çalışırken neden duruyor?
  • CEVAP Klimanın bir süre çalışıp sonra durmasının iki olası nedeni vardır. İlk neden, klimanın iç ünitesinin filtresinin ve serpantininin temizlenmesinden kaynaklanmaktadır. Kirli klima filtresi, ünitenin çevredeki ısıyı emmesini engeller. Ünite ısıyı ememez ise güvenlik fonksiyonu devreye girer ve kompresörü durdurur.
 • Profilo Klima fan modu ne işe yarar?
  • CEVAP FAN modu: Sıcaklığı ayarlamadan ortama hava akışı sağlayabilen bir mod. Başka bir deyişle, klimayı bir vantilatör gibi kullanın. Fan hızını ihtiyaçlarınıza göre (otomatik, zayıf, orta, yüksek fan) seçebilirsiniz.
 • Profilo Klima nasıl daha az elektrik harcar?
  • CEVAP Klimayı doğru konuma yerleştirin. Etkin bir şekilde çalışabilmesi için doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalı ve pencerelerden uzak tutulmalıdır. Diğer bir nokta ise, püskürtülen soğuk havanın ulaşmaması için klimanın göz hizasından yukarı monte edilmesi gerektiğidir. Böylece klima daha az hava üfler ve daha az güç tüketir.
 • Profilo Kombi Sıcak Suyu Açınca Petekler Isınıyor
  • CEVAP Kombinizin sıcak su kullanımı esnasında peteklerinizde ısınma meydana geliyorsa cihazınızda 3 yollu vana ve 3 yollu vana motoru arızalı olabilir. 3 yollu vana motoru arızalanma nedenleri cihazın uzun süre bakımsız kalması, kombinize petek bakımı yapılması ve petek bakım ilacının sistemde durulanamaması, parçanın miladi ömrünü tamamlamış olması. 
   3 yollu vana değişimi esnasında plakalı eşanjör ve ana eşanjör de kontrol edilmeli. Eğer kireçlenme ve tortu mevcut ise detaylı kireç bakımı yapılmalı. Yedek parça ambalajı yanınızda açılmaktadır ve 1 yıl orjinal yedek parça garantisi mevcuttur. Kombi sıcak suyu açınca petekler ısınıyor sorunu ve çözümü için servis iletişim numaramızdan bize haftanın her günü ulaşabilirsiniz.
 • Profilo Kombi E10 Hatası Çözünü
  • CEVAP Eğer Kombinizin ekranınında e10 hatası belirdiyse cihazınızda su basıncı düşmüş olabilir. Su basıncını 1 ile 2 bar arasında doldurup arıza kodu gitmediyse reset atınız.
   Eğer sorun devam ediyorsa su basınç sondası arızalı olabilir. Su basınç sondası cihazin ve tesisatın içerisindeki su basıncını ölçmeye yarayan sensördür. Kombi basınç sondası uç kısmına pislik geldiği zaman algılamaz. 
   Kombi e10 hatası arızası çözümü için bazı bilgileri naklediyoruz. Fakat önce kendi sağlığınızı riske atmamak için kombinizin parçalarını sökmeyin. En Yakın servisten teknik destek alınız. Servisimizce değişen orjinal yedek parçalar 1 yıl garantilidir. Onarım yapılan yedek parçalara ise 3 ay garanti veriyoruz. Arıza nedeni ile adresinize gelindiğinde kombi bakımı ücretsiz yapıyoruz. Unutmayalım ki yılda bir kez periyodik olarak yapılan kombi bakımı hem tasarruf hemde yüksek performans sağlar.
 • Profilo Kombi F28 Hatası ?
  • CEVAP Eğer Kombinizde F28 Hata kodu var ise kombiye gaz gelmiyordur. Ocağın alev boyutunu kontrol edin normal seviyedeyse, kombinin yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Eğer bu kontroller sonrasında problem devam ediyorsa sırası ile ihtimalleri belirteceğiz. 

   1-F28 arıza kodu gaz valfi emiş esnasında kapattığı için yapar. Gaz valfi arızalıdır. 
   2-Kombi F28 Hata kodu sebeblerinden biri de anakart'dır.  
   Anakartın tamiri veya değişim işlemi yapılır. Değişimi 2 yıl tamiri 1 yıl garantilidir. Uzman ekiplerimiz ile arıza tespiti çok kolay.
 • Profilo Kombi Neden Sesli Çalışıyor ?
  • CEVAP Kombiniz ateşleme yaptıktan sonra gürültülü çalışıyor ise Fan motorunuz arızalı olabilir. Ayrıca inler gibi ince bir ses çıkarıyor ise tıkanıklık olabilir. Takırtı şeklinde bir ses çıkarıyor ise kombi devirdaim pompası arızalıdır. Devirdaim pompası ısıtma sistemine suyu basmaya yarayan pompadır. Kombi çalışırken gürültü çıkarıyor ise servis çağırıp sigortasını kapatın. Her hangi bir tehlikeli durumdan kaçınmanızı tavsiye ederiz.
 • Profilo Kombinin Altından Neden Su Damlar ?
  • CEVAP Genleşme tankında hava bitmiştir yada genleşme tankı patlak olduğu için cihaz genleşme yapamaz ve emniyet ventilinden su tahliyesi yapar. Kombi su akıtıyor arızası ile karşı karşıya kaldıysanız, su basıncını 1 ile 1.5 bar arasında olduğunu kontrol edin. Sürekli değişiklik gösterip arıza kodu veriyorsa cihazınızın yetkili servisinden destek alın. Eğer garantisi bitti ise özel bir servisten destek alabilirsiniz. Kombinin altından su damlıyor problemini kısaca bilgilendirme desteği olarak belirttik. En doğru bilgi teknisyen arıza tespiti ile verilir. Ehil olmayan kimselerin kombi tamiri yapmama konusunda uyarınız.
 • Profilo Çalışıyor Ama Sıcak Su Gelmiyor ?
  • CEVAP Eğer kombiniz çalışıyor fakat sıcak su gelmiyor ise cihazınız bakımsız olabilir. Kombi fan motoru ve brülör kirli iken ateşleme parçaları düzgün çalışmaz ve kombi ateşleme yapmaz. Kombi bakımını yılda bir defa periyodik olarak yaptirmalisiniz. Kombi çalışıyor ama sıcak su gelmiyor arızası sıcak su sensörü ile de alakalı olabilir. Teknik destek alınız.
 • Profilo Kendiliğinden Petekler Isınıyor ?
  • CEVAP Kombiniz eğer kendi kendine kapalı olmasına rağmen petekleri ısıtıyorsa malesef arıza var demektir. 
   Kombi Servisi olarak yaptığımız her işçilik garantilidir. Fakat kendinizi ve mücadele içinde hissetmeyiniz. Çünkü kombi tamiri zor bir meslek olup burada mesleğe yeni başlayan kardeşlerimize bilgilendirme yapacağız. Petek ısınırken kombi sıcak su derecesini minimum seviyeye çıkar ve problem çözümü sağlanır.
 • Profilo Kombi Çalışıyor Fakat ısıtmıyor ?
  • CEVAP Kombi peteğinizi ısıtmıyorsa kombinin bakımı ve petek temizliği olmaz ise çoğu zaman kesintiye uğrar. Kış geldiğinde kombiyi çalıştırmak için ısınmanız gerekir Bazen kombiler asla ısıtmazlar. Sanırım birçok insan bu durumla karşı karşıya. Bu, büyük olasılıkla kombinizle ilgili bir sorundan veya düzenli bakımı ihmal eden kurulumundaki sorunlardan kaynaklanmaktadır.Genel olarak, yanıcı tesisat sorunları, kazan arızası sorunlarından daha ucuzdur. Havayı bir tornavida yardımı ile çıkarmak da sorunu çözebilir ve sorun çok basit olabilir. Ancak bazen sorun çok karmaşık olabilir, bu nedenle kombi servisini aramak ideal çözümdür.

   Kombi sirkülasyon pompası bulunmaktadır. Bu pompaların amacı suyu güçlü bir şekilde pompalamaktır. Bu pompada bir sorun çıkarsa, su istenen ayarda cikis yapmazsa peteklere ulaşamadığı için ısınmayacaktır. Tipik olarak, bu kombilerin 1,2 ve 3 seviyesi vardır. Kombi fabrikadan en yüksek seviyede gelir. Sirkülasyon pompası hakkında bazı önemli bilgiler vermemiz gerekiyor. Örneğin bu pompa sayesinde kazan 60 dereceye ayarlanırsa sıcaklık bu süreye ulaştığında sirkülasyon pompası kapatılır. Sıcaklık bu aralığın altına düştüğünde tekrar devreye girecektir. Böylece kazan suyunda hafif bir sıcaklık artışı ile ortam sıcaklığı korunur.

   Böylelikle kombi sürekli çalışmak zorunda kalmıyor, kademeli olarak devreye giriyor. Aynı şekilde uzmanların kombiyi kapatmamak gerektiği demelerinin de önemi ortaya çıkmış oluyor. Siz kombiyi kapattığınızda sistem sürekli olarak sıcaklığı 60 dereceye çıkarmak için enerji harcayacağından maliyet artıyor. Ama kombi kapatmayıp düşük derecelerde çalıştırılmaya devam ederse, enerji azalacağından maliyette azalacaktır. Peteklerin ısınmaması ile ilgili bir diğer konu da giriş ve çıkış filtrelerinde olası bozulmalardır. Kombi musluk suyu kullandığı için bu suyun içerdiği kireç ve kir zamanla biriken filtrenin tıkanmasına neden olacaktır. Bu tür bir arıza, tüm çekirdeklerin ısıtılmadığı gerçeğinden anlaşılabilir. Kombi gene hata kodu veriyor ise. Kullanıcılar, kireç ve tozdan arınmış olduklarından emin olmak için düzenli bakıma dikkat etmelidir. Rutin kombi bakımında yapılan görevlerden biri de bu filtrelerin kontrol edilmesidir. Düzenli bakım ile bu sorun oluşmaz.

   Kombinin su basıncı yaklaşık 1,5 bar olmalıdır. 1 barın altına düşer ise kombi çalışmaz ve tutuşmayabilir. Bunun birkaç olası nedeni vardır. Sistemin suya ihtiyacı var. Tekrardan yüksek su basıncı, kombiden su sızıntısı sorunlarına neden olabilir. Bu durumda kombi güvenliği için basıncı azaltın suyu bunu yapmak için ise suyu boşaltmanız gerekir. Bu durumu yaşarsanız petek yeterince ısınmayacaktır. O halde bazı sıhhi tesisat problemlerine bakalım. Tesisat kombiden çıkan suyu ısıtmıyorsa bunun nedenleri borunun yanlış kullanılması, borunun delinmesi veya çatlaması, yanlış kaynak yapılması veya tıkanması olabilir. Bunu düzeltmek için bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir. Peteğin üst kısmı sıcak değilse petekte biraz hava kalmış olabilir. Evde, bir tornavida var ise havayı kolayca dahil edebilirsiniz. Isıtıcı göbeğinin yan tarafında, havayı doldurmak için kullanılabilen purjör adı verilen kelebek benzeri bir yapı bulunur. Bir tornavida yardımıyla havayı çıkarmak için döndürebilirsiniz. Peteğin içindeki havanın bittiğini anlamak için petekten su gelmesi lazım. Bu işlem yaklaşık 10 ila 15 saniye sürer. Bu işe yaramazsa, petek üzerindeki toz çamura dönüşebilir ve tıkanabilir. Bu durumda peteğin temizlenmesi gerekir ki bu evde yapılması oldukça zor bir iştir.
   Kombi Servisi, makineyi sisteme bağlar ve petek üzerindeki çamuru temizlemek için kimyasal temizleyiciler kullanır. Yaklaşık 1 saatte temizlik tamamlanır ve petek üzerinde hiçbir kimyasal kalmaz.
 • Profilo Kombi devirdaim pompası bozulursa ne olur?
  • CEVAP Isıtma sisteminin çalışmaması ile ilgili bir sorun olduğunda, kombiden su gelmesi durumunda, kombi yüksek olmasına rağmen petekler ısınmıyorsa sirkülasyon pompasının arızalı olduğu söylenebilir. sıcaklık, sıcak su yoksa, kombi çalışırken ve donarken ses yapıyorsa.
 • Profilo sirkülasyon pompası havası nasıl alınır?
  • CEVAP Kombide hava varsa ne yapacağınızı merak ediyorsanız işlem çok basit. Peteğin yanindaki purjör vanası , bir havalandırma anahtarı veya düz tornavida ile saat yönünün tersine çevrilir. Sıcak su gelene kadar işleme devam edin. Su çıkmaya başladığında, petekteki tüm havanın kaçtığı anlamına gelir.
 • Profilo Kimbinin su basıncı nasıl düşürülür?
  • CEVAP Yüksek basınç tahliyesi, yani çok fazla su oldugunda basınç düşmesi için en uygun yöntem petekten hava almaktır. Bunun nedeni, suyun ısıtma havasından değil hava alma bölümünden gelmesidir.
 • Profilo Kombi nasıl resetlenir?
  • CEVAP Bazı modellerde şimşek veya R harfi ile işaretlenmiş düğmeler yoktur. Bu modellerde sıfırlama işlemi bir açma/kapama düğmesi ile birleştirilmiştir. Yani cihazınız hata durumundayken ve açıldığında, güç düğmesini yaklaşık 5 saniye basılı tutmanız gerekir. Bu işlemden sonra cihazınız tekrar çalışmaya başlayacaktır.
 • Profilo Kombi su basıncı nasıl yükseltilir?
  • CEVAP Çubuğun yanında krank gibi bir şey göreceksiniz. Genellikle mavi veya kırmızıdır. Yavaşça açın. Bu noktada bar saatinde basıncın arttığını göreceksini. 1-2 arası idealdir
 • Profilo Kombi suyu neden ısıtmaz?
  • CEVAP Bu genellikle hava çok soğuk olduğunda, suyun donma noktasına yakın olduğunda olur. Aslında donma noktasına yakın olan musluk suyu ısınmadan önce kombideki sirkülasyonunu tamamlar.
 • Profilo Şofben Işığı Yanıyor Ama Isıtmıyor ?
  • CEVAP Şofbeniniz de bu şekilde bir arıza meydana geldiyse öncelikle cihazınızın doğru konumda olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer çalışma konumu doğru ise ilk olarak su akış sensörü arızalı olabilir.  Su akış sensörü musluğu açtığınızda şofben anakartına sinyal gönderir ve cihazın ateşlemesini sağlar. Eğer fan motoru çalışmıyor ise anakart yada fan motoru arızalıdır. Fan motoru çalışıyor cihaz ateşleme yapmıyor ise prosestat arızalı olabilir. Eğer cihazınız ateşleme yapmıyor ise gaz valfi başta olmak üzere başka bir arıza da olabilir. En doğru cevap teknisyen arıza tespitidir.
 • Profilo Sıcak Su Soğuyor İse ?
  • CEVAP Eğer Şofbeniniz suyu ısıtırken soğutma yapıyor ise eşanjör kireçli olabilir. Eşanjör detaylı bakım yapılır ve sorun giderilir. Yada Şofbeniniz bacası yerinden çıkmış olabilir. Hava akış sistemi nedeni ile şofben suyu soğutma arızası verebilir. Bacasını kontrol edin eğer bir problem yok ise gaz valfi ve türbin kontrol edilmelidir.
 • Profilo Televizyon Ses Var Görüntü Yok Nedeni ?
  • CEVAP Ses var görüntü yok arızası meydana geldiyse telefonunuzun flaşını açın ve Televizyonunuzun ekranına tutun, ekranda çok az bir görüntü var ise bar led arızası meydana gelmiştir. Led televizyonlarda sık sık karşılaştığımız bu arızanın çözümü led değişimidir. Eğer led değişimi yerine tamir işlemi yapılırsa sorun çözülmüş diyemeyiz. Bir süre sonra tekrar ses var görüntü yok arızası meydana gelir. Kesin çözüm için bar led takım olarak değiştirilmeli, bu şekilde 1 yıl garantili işlem yapıyoruz. 
   Televizyonunuzun led değişimi sonrasında maksimum 1 gün atölyede testte kalması durumunda cihazınızın tüm genel kontrollerini ve yazılım güncellemelerini yapıyoruz. 
   Servisimiz orjinal led değişimi yapmaktadır.
 • Profilo Televizyon Birden Kapandı Açılmıyor ?
  • CEVAP Televizyonunuzda muhtemelen anakart arızalıdır. Bir çok modelde anakart odaklı bir arızadır. Fakat besleme devresinden de yapabilir. Çünkü televizyonların.bir çok voltaj devre sistemi besleme kartı üzerinde bulunmaktadır. 
   Tv Kapandı Açılmıyor ise düşük ihtimalle de olsa panel arızası olabilir. Eğer panel arızası var ise panel tamir yöntemleri denenmelidir.  
   Besleme kartı üzerinde bulunan elektronik parçalar yüksek akım veya kirlerden dolayı arızalanabilir. 
   Anakart Tamiri konusunda tecrübemize ve yedek parça stogumuz sayesinde bir çok arızayı aynı gün içerisinde sorununuzu gideriyor ve garanti formunuzu veriyoruz. 
   Tüm Anakart Tamiri, Besleme kart tamiri, panel tamiri islemlerine ekseri 6 ay garanti veriyoruz.
   Eğer televizyonun.tamiri uzun sürmesi yada bazı yedek parçaların temin süreci 1 ay kadar sürmektedir. Bu nedenle mağdur olmamanız için yedek televizyon bırakıyoruz.
 • Profilo Televizyon Ekranında Siyah Lekeler Var ?
  • CEVAP Eğer led tv kullanıyor iseniz ve televizyonunuzun ekranında küçük piksel lekeleri oluştuysa panel değişimi yada tamiri mümkün olabilir. En kısa sürede televizyon servisi ile irtibat kurmanızı ve servis desteği almanız en doğrusu olucaktir.

Profilo Servisi Hakkında

Dayanıklı ürün üretimleri ile tüm dünyada geniş satış ağına sahip olan Profilo ürünleri arasından ihtiyacınıza hitap eden model tercihini yaparak satın alabilirsiniz. Profilo markasının ürün modelleri arasından seçim yaparak kullanıma yer verebilirsiniz. Ürün modelinin kullanımı sırasında yaşanabilecek olan arızaların yanı sıra kullanıcı hatasına bağlı olarak yaşanan arızaların çözümlenmesinde de kaliteli ve garantili hizmetten yararlanarak ürün kullanımına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bursa Profilo servis kaydı oluşturmak için firmamız müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bursa Profilo telefon numarası ile müşteri temsilcimiz ile irtibatta geçerek yaşadığınız sorunu aktarabilirsiniz. Kısa sürede adresinize ulaşım sağlayacak olan personelimiz üçün arızasının kaynağını belirleyerek çözüm için gerekli olan işlemlere yer verir.

Ürünün arızanın giderilmesi sonrasında ise bir yıllık servis garantisi de sunulmaktadır. Firmamız tarafından sunulan tüm arıza onarım hizmetleri bir yıllık servis garantisi ile verilir. Bursa Profilo servis hizmeti alımınız sonrasında bir yıl içinde ürün modelinizde aynı arızanın yaşanması durumunda firmamızdan ücretsiz olarak servis desteği talep edebilirsiniz.