Baymak Servisi

Baymak servisleri sayfasında Türkiye genelinde hizmet veren yetkili ve teknik servislerin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Baymak Hizmet Ücretleri

Baymak servisi tarafından verilen hizmetlerin fiyatları konusunda önceden bilgi almış olun.

Baymak Servisleri

Baymak servisi için il ve ilçelere göre servis noktaları, telefon ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Baymak Servisi

Sorular / Yorumlar

Henüz hiç kimse bir soru sormamış ve yorumda bulunmamış.

Baymak Servisi Hakkında

Baymak her ne kadar kombi konusunda uzman olsa da klima ve diğer beyaz eşyalarda da bir o kadar iddialı.
Baymak Servisi
 • Servis süreci nasıl işlemektedir?
  • Öncelikle bulunduğunuz konuma gelip gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ücretlendirme belirlenir. Onay almamız durumunda servis işlemi başlamış sayılarak adınıza servis kaydı açılır.
 • Servis ücretleri nelerdir?
  • Servis ücretleri en düşük 60 TL olarak alınmaktadır. Eğer cihazınızda bir arıza yoksa en düşük tutar olarak alınır. Cihazınızın arızasına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Sizlere incelemenin akabinde toplam fiyat bilgisi verilecektir.
 • Servis sonrası arızanın tekrarlanması durumunda süreç nasıl işler?
  • Tarafımızdan yapılan işlemlerdeki hatalarda sorumluluk tamamıyla bize aittir. Kullanıcı hatası olması durumunda ise duruma göre size tekrar bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ürünümün arızası ne zaman giderilir?
  • Gelen servis ekibimiz öncelikle arıza yerinde giderir fakat atölyeye alınan beyaz eşyaların tamir süresi en fazla 1 iş günüdür.
 • Klima Neden Soğutmaz ?
  • CEVAP Klimalar içerisinde bulunan akışkan gaz ile soğutma ve ısıtma işlemini gerçekleştirir. Klima eğer soğutma yapmıyorsa ilk önce uzaktan kumanda üzerindeki mode ayarlarını kontrol edin. Ayarlamalar düzgün ve doğru ise klimanız arızalanmış olabilir. 

   Klima Neden Soğutmaz - Arızaları 

   1- Klimanızın gazının ölçülmesi gerekir. Eğer bağlantı yerlerinden gaz kaçırdıysa rekor ve havşa yenilenmesi gerekir.
   2- Klimanızın dış ünitesinde bulunan kapasitör arızalanmış olabilir.
   3- Dış ünitede bulunan Kompresör ( motor ) arızalanmış olabilir. 
   4- Elektronik kart ölçümleri yapılmalı eğer arıza varsa tamir veya değişimi yapılmalıdır.
 • Buzdolabı Motoru Neden Devreye Girmez ?
  • CEVAP Cihaz blokaj halinde yani iç kısımdaki kanallar komple buz tuttuğu zaman belli bir süre motor devreye girmez. Bu süreç içerisinde cihaz iç kısımdaki buzlanmanın erimesini bekler ve erime sonucunda motor devreye girer. Buzdolabını z eski performansında soğutma yapmıyorsa teknik destek almalısınız.
 • Buzdolabına Neden Elektrik Gelmez ?
  • CEVAP Öncelikle cihazin fişini kontrol edin eğer bir problem yok ise fişi taktığınız prizi kontrol ediniz. Cihaz içerisinde ki elektronik devrelerden kaynaklanan bir arıza veya kısa devre sonucu oluşan bir arıza olabilir. Bu neden ile cihazınıza yetkili servis yada ehil kişiler tarafından müdehale ettiriniz. Cihazınız fişte takılı olmasına rağmen hiç bir çalışma emaresi göstermiyorsa ne olmuş olabilir ? 
   Olası ihtimallerin en büyüğü cihazın elektronik kartında problem olmasıdır. Elektronik kart üzerindeki devreler yanmış olabilir. Eğer yanık kokusu tarzında bir koku alıyorsanız kesinlikle hiç bir müdehale de bulunmayınız. Çünkü elektronik devreler üzerinde bilmeyerek daha büyük problemler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendi can güvenliğinizi de riske atmamalısınız. Buzdolabı Servisi olarak önce tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Buzdolabı Ses Yapıyor Nedeni ?
  • CEVAP Buzdolabı ses yapıyor ise öncelikle ayak dengesi düzgün olmalıdır aksi taktirde vibrasyon şeklinde titremeli ses çıkarır. Buzdolabı bulunduğu yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. No Frost Buzdolaplarında ise bu daha çok çıtırtı şeklinde çıkar. İç kısımda buzlanma meydana geldiği zaman buzdolabı gövdesine temas eden buzlar erirken bu şekilde ses çıkarır. Bu işleme aynı zamanda defrost işlemi denir. 
   Eğer buzdolabınızdan olağan dışı bir gürültü ile ses geliyorsa muhtemelen fan motorununuz arızalıdır.
 • Klima Bakımı Garanti Kapsamına Girer Mi ?
  • CEVAP Hayır girmez. Garanti kapsamı sadece cihazın kullanıcı ve dış etkenler dışında oluşan arızalarını kapsar. 
   Klima bakımı işlemi ücretlidir. Klima Bakım ücreti fiyatlarina Anasayfa - Servis Fiyatlari kısmından ulaşabilirsiniz. 
   Buna benzer tüm sorun ve sorularınız için Klima Servisi olarak hizmetinizdeyiz.
 • Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klima içerisinde bulunan filtreleri kontrol edip temizleyiniz. Periyodik Klima Bakım işlemi yapılmadıysa mutlaka yapılması gerekir. Gaz ölçümü ve eksik gaz miktarının tamamlanması ve klimanın tüm elektronik ölçümlerinin yapılması gerekir. Gaz eksiği olan klima az soğutur. Eğer tesisatta bir problem var ise klima tesisatı kontrol edilir gerekirse yenilenir.
   Klima montajı esnasında eksik bir işlem yapıldıysa buda az soğutmasına neden olur. Klima servisi olarak detaylı bakım öneririz.

   Önemli sıcak yaz günlerinde ısıyı soğutmak için kullandığımız klimaların soğutma problemlerini yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Aslında, klimaların neden soğutmadığının birkaç cevabı var. Klimanın soğutmamasının olası nedenleri şunlardır: Uzaktan kumanda soğumazsa, önce cihazın kontrolünü kontrol etmek uygundur. Uzaktan kumanda hasarlı veya arızalı olabilir ve klimanın soğutma işlevini yerine getirmiyor olabilir. Denetleyicide bir sorun varsa, sorun değiştirilerek değiştirilebilir.

   Klimanın soğumamasının sebeplerinden biri de klima ve gazın yetersiz veya fazla olmasıdır. Klima gazını ölçmek için nanometreler kullanılır. Klima gazı nanometre cinsinden ölçülmelidir. Klimanın soğutulmamasının sebeplerinden biri kompresör arızasıdır. Bu nedenle kompresörün arızalı olmadığını teyit etmek ve herhangi bir anormallik varsa kompresörü değiştirmek gerekir. Klima soğutmuyorsa, iç ve dış ünitelerin fanlarını kontrol etmeniz gerekir. Fanda sorun varsa gerekli işlemleri yapınız. Borularda göçük veya sızıntı varsa klima yok demektir. Dolayısıyla bu durumlarda klima soğutulmayacaktır.

   Klima gaz alıyor, tesisatta sorun var, gaz kaçağı var, lütfen sürekli gaz basıncı uygulayınız. Bu nedenle boru hattı arızalı ise acil müdahale gerekir. Klima kartında sorun olan ekipman soğumayabilir. Bu nedenle, gerekirse kartı kontrol edin, onarın veya değiştirin. Cihazınızdaki fan kondansatörlerini kontrol edin ve bir sorun varsa gerekli işlemi yapın. Klima soğutulmuyorsa servis gerektiren görevlerden biri de klima sinyal kablosunu kontrol etmektir. Sinyal kablosunda sorun varsa kontrolör sinyalini okumayan cihazlar soğumayabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekir.

   Duvar tipi klimanızın neden soğutmadığını bilmiyorsanız, soğutmamasının nedeni muhtemelen yukarıdaki maddelerden biridir. Klimanız soğuk değilse, yardım için bu alanda uzmanlaşmış bir teknik servise arıza kaydı için başvurmanızı öneririz. Servis gelmeden ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Klima soğutulmamışsa ürünü başlatmak için güç düğmesine basın. Oda sıcaklığı kontrol cihazında "soğutma" veya "göz" sembolünü seçin. Ardından klimanın soğutma seviyesini gerektiği gibi ayarlayın. Ardından fan hızını ayarlamak için "FAN" düğmesine basın. Tüm klimalar için fan hızları düşük seviyelerde başlar ve yüksek seviyelerde devam eder. Böylece beklentilerinize göre hayran seviyenize karar verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz ortalama 35 dakika soğumaya başlar.

   Bu adımları uyguladıktan sonra klima soğutmuyorsa, önce klimanın giriş deliklerini kontrol edin. Perdelerdeki veya mobilyalardaki herhangi bir açıklık kapalıysa, girişi açmak için bunları çıkarın. Oda ortamını ısıtacak bir cihaz varsa çıkarılmalıdır. Pencere açıksa, kapattığınızdan emin olun. Son olarak, klima uzaktan kumandasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm bu kontrol ve talimatlardan sonra ünite soğumaz ise en kısa sürede teknik servise başvurunuz. Klima, normal mekanlardan fazla büyüklükteki mekanların soğutulması ve ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir; iç ortam havasını istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutar. Ayrıca klima yazın fazla ısıyı salarak oturma odasını yani iç ortamı soğutur. İçindeki havadaki fazla suyu uzaklaştırır, istenilen hızda içeride hava sirkülasyonu sağlar ve havayı filtreler. Ancak klimalar bazen bu yükümlülüklerini yerine getirememekte ve kontrolden çıkmaktadır. İklimlendirmenin en önemli amaçlarından biri olan soğutma işlevini bazen kullanmıyoruz. Bu durumda, klimada bir arıza veya arıza olduğu anlamına gelir.
 • Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klima keyfi kullanım gerektiren özellikle sıcak bölgelerde zorunlu ihtiyaç olan bir cihazdır. Ortalama 22 ile 24 derece soğutma için yeterli bir ayardır. Fakat aşırı soğuk seven kullanıcılara tavsiyemiz daha düşükte kullanacak iseniz klimanın üfleme alanından uzak durunuz. 
   Ortamın istenilen derecesi klima kumandasında ayarladığınız derecedir. Bu sayede odanızı ve işyerlerinizi istediğiniz dereceye ulaştirabilirsiniz.
 • Bulaşık Makinesi Otomatik Program Nedir ?
  • CEVAP Bulaşıkların kirlilik durumuna binaen cihaz otomatik program seçer ve daha az su ve daha az deterjan kullanımını gerçekleştirir. Bu sayede hem ekonomik tasarruf hemde fazla vakit kaybını önler. Bulaşık Makinesi Servisleri önceden bilgi verdikleri için bu tarz özellikleri kullanıcılara tekrar tekrar hatırlamalıdır. 
   Bulaşık makinesi otomatik program seçeneği ile her an tasarruf edersiniz.
 • Klima Akıllı Kart Montajı Nasil Yapılır ?
  • CEVAP Eğer klimanıza akıllı kart montajı yapılacak ise tamiri mümkün olmayan anakart arızası meydana gelmiştir. Klima Akıllı Kart Montajı elektronik bilgisi gerektiren ve iş güvenliği gereği tehlikeli bir işlemdir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca klimanıza usta teknisyen tarafından müdehale edilmeli ve tüm kablolar bağlantı öncesi kontrol edilerek kısa devre kontrolü yapılmalıdır. Şemaya uygun olarak monte edilen Klima Akıllı Kart Montajı dikkatlice yapılmalıdır.
 • Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter ?
  • CEVAP Klima Gazı sanıldığı gibi kısa sürede bitmez. Çünkü akışkan gaz kendi kendini yok edebilen yada buharlaşan bir yapıya sahip olmadığı için klima iç ünite ile klima motoru arasındaki tesisatda bir kaçak olmadığı sürece bitmez veya eksilmez. Klima bağlantı ekipmanları rekor ve havşa arasında gaz kaçırma daha çok meydana gelir. Bu nedenle rekorların yenilenip havşa tazelenmesi klima gaz doldurma işlemi öncesinde kritik bir rol taşır. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır ve yerinde en yakın klima servisi ile hemen irtibat sağlayın.
 • Bulaşık makinesi neden uzun yıkıyor?
  • CEVAP Yoğun bir yıkama programı seçtiyseniz, program süresi uzayabilir. Makinenizdeki bulaşıklardaki kir ve yağın yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçtiğinizden emin olun. Musluğu açtığınızda su debisi az ise makineniz suyu yavaş çekeceği için program uzayabilir.
 • Çamaşır makinesinin kazanı temizliği nasıl yapılır?
  • CEVAP Kireç ve birikintileri temizlemek için yaygın olarak kullanılan kabartma tozu ve sirke karışımı iyi bir seçim olabilir. Yarım bardak kabartma tozu ve yarım litre beyaz sirkeyi karıştırarak, makinenizin deterjan çekmecesine küvet temizleyicisi olarak ekleyebilir ve makineyi çalıştırabilirsiniz.
 • Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?
  • CEVAP Uzaktan kumandayı TV'nin önündeki sensöre doğrultun ve uzaktan kumandadaki güç düğmesine basın. TV'nin açık olup olmadığını veya LED aydınlatmanın açık olup olmadığını kontrol edin. Aydınlatma LED'i yanıyorsa ancak TV açılmıyorsa, TV'yi sıfırlamayı (yeniden başlatmayı) deneyin.
 • Televizyon neden geç açılıyor?
  • CEVAP En yaygın sorunlardan biri olan geç açılma sorunu her hafta artan saatlerle devam ediyor. Bu sorunun ana nedeni güç kontrol ünitesidir. Bu cihazdaki kapasitörlerin  yaşadığı elektriksel düşüş nedeniyle oluşur.
 • Televizyon ledleri neden bozulur?
  • CEVAP Kapalı alan için onaylanmayan LED'leri sıkıca kapatılmış bir armatür içine yerleştirmeyin. Soğutucudan ısı dağıtılmazsa, lamba zamanından önce bozulabilir. Ayrıca, çevredeki ortamı da unutmayın. Oda ne kadar sıcak olursa, LED aydınlatma o kadar hızlı bozulabilir.

Baymak Hata Kodları ve Anlamları

 • Baymak Kombi E01 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Cihaz ateşleme yapamıyor yada yaptıktan hemen sonra tekrar sönüyor demektir. Eğer baymak kombi E01 hata kodunu veriyorsa cihazın gaz vanalarını kontrol edin, ocakta gaz olup olmadığına bakın. Eğer durum stabil ise resetleme işlemini 3 kez yapın. Resetleme işlemini yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa; anakart başta olmak üzere bazı parçalarda arıza olabilir. 
   Baymak kombinize teknik destek almanızın yanı sıra bilinçli şekilde servis çağırırsanız mağduriyet yaşama riskinizi düşürürsünüz.
 • Baymak Kombi E02 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Cihazınınız eğer bu kodu veriyorsa aşırı ısınma problemi var demektir. Cihazın içerisindeki suyun sirkülasyon edilememesi sonucunda sıcak su cihazın içindeki limit termostat tarafından uyarılır ve baymak kombi e02 hatası oluşur. Sirkülasyon pompası, plaka eşanjör, ana eşanjör tıkanıklığı yada petek tesisatında bir tıkanıklık olabilir. 
   Not: Filtreyi kontrol etmeyi unutmayın.
 • Baymak Kombi E03 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Eğer kombinizin ekranında E03 hata kodu belirdiyse cihazınızda hava akış problemi meydana gelmiştir. Cihazınızın fan motoru kirli olduğundan dolayı, prosestat komut görmez ve arıza kodu verir. 
   Servis önerisi olarak kombinizin periyodik bakıma girmesi gerekebilir. Ayrıca prosestat veya fan motorunuzun degişimi gerekebilir.
   Not: Bazı modellerde baymak kombi e03 hatası aşırı ısınma arızası olarak karşımıza çıkabilir.
 • Baymak Kombi E4 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız sıcak su yani kombi sıcak su sensörü arızasıdır. Çözümü basit olup sensör değişimi yapılır ve baymak kombi E4 hata kodu çözümü gerçekleşir.
 • Baymak Kombi E10 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Baymak kombi E10 hatası düşük su basıncı uyarısıdır. Kombinize yeteri kadar su basıp cihazınızı resetleyin.  Baymak kombi e10 hatası ve diğer arıza kodları en kısa sürede çözümlenen arızalardır. Baymak Servis ile iletişim kurduğunuz zaman uzman kişiler tarafından hizmet alırsınız.
 • Baymak Kombi E01 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Eğer baymak kombi e01 arıza kodu veriyor ise cihazınıza gaz gelmiyor demektir. Gaz vananizi kontrol edip kombinize gaz gelip gelmediğini kontrol edin.
 • Baymak Kombi F37 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Baymak duotech kombilerde f37 arıza kodu su basınç uyarısıdır. Kombinize 1.5 kadar su bastığınız zaman bu uyarı gidecektir.
 • Baymak Kombi F39 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Baymak kombi ve baymak yoğusmali kazanlarında f39 arıza kodu dış ortam sensörü arızalı veya kısa devredir. Baymak kombi servisi ile irtibat kurup kontrol ettiriniz.
 • Baymak Kombi E28 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Baymak kombi E28 hata kodu bacalı kombilerde baca sensor arızasıdır. Baca sensoru değişimi gereklidir.
   Baymak ve diğer markaların hepsi bacalı kombi üretimini durdurmuştur. Gaz dağıtım firmaları da bacalı kombilere uygunluk raporu vermemektedir.
 • Baymak Kombi E50 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Baymak kombi E50 arıza hata kodu star ve brotje modellerinde sıcak su sensoru arızasıdır. Detaylı kontrol sonrasında baymak servisi tarafından değiştirilmelidir. 
   Sıcak su sensoru son derece ekonomik bir parçadır. İşçilik olarak 1 kombi bakım fiyatı belirlenebilir.
 • Baymak Kombi E97 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Baymak E97 arıza kodu luna ve star modellerine düşük veya yüksek voltaj uyarısıdır. Elektornik hattinizi uzman bir elektirikciye kontrol ettiriniz.
 • Baymak Kombi E82 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Baymak lambert attivo cihazlarında görünen hata kodu e82'nin karşılığı, hava akışında sorun olduğu anlamına gelir. Elektronik kart, fan motoru veya hava akışı sürecinde bir sorun olabilir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra aksiyon alınabilir.
 • Baymak Kombi E03 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Aşırı ısınma hatası olarak görünen bu hata kodu, cihazın aşırı ısınmadan dolayı limit sıcaklığının çalıştırıldığını gösterir. Kullanıcı olarak öncelikle cihazın su basıncının 1,5 bar olduğundan emin olunuz. Kazanın altındaki vananın açık olduğunu kontrol edin.

Baymak Kombi Servisi

Baymak Klima Servisi

Baymak Buzdolabı Servisi

Baymak Çamaşır Makinesi Servisi

Baymak Kurutma Makinesi Servisi

Baymak Bulaşık Makinesi Servisi

Baymak Fırın Servisi

Baymak Set Üstü Ocak Servisi

Baymak Derin Dondurucu Servisi

Baymak Şofben Servisi

Baymak Televizyon Servisi

Baymak Davlumbaz Servisi