Klima Servis Destek Hattı

Sincan Klima Servisi Telefon Numarası

Sincan’da klima servisleri ararken en iyi sonuçta çıkmanın gururuyla sizlere sesleniyoruz. Sonuçları en iyi şekilde tasarlamanın getirisini en güncel ortamda değerli müşterilerimize sunmayı biliyoruz.

Ankara Sincan Klima Servis Hizmetleri

Ankara / Sincan bölgesinde teknik servis hizmeti aşağıda bulunan ürünlerin tamamına arıza tespit, montaj, onarım ve bakım yapmaktadır. Yapılan bakımın 1 yıl garanti süresi bulunmaktadır. 1 yıl içerisinde tamiri yapılan yerden tekrar arızalanması durumunda ücretsiz servis hizmeti sağlanmaktadır.

 • Servis süreci nasıl işlemektedir?
  • Öncelikle bulunduğunuz konuma gelip gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ücretlendirme belirlenir. Onay almamız durumunda servis işlemi başlamış sayılarak adınıza servis kaydı açılır.
 • Servis ücretleri nelerdir?
  • Servis ücretleri en düşük 60 TL olarak alınmaktadır. Eğer cihazınızda bir arıza yoksa en düşük tutar olarak alınır. Cihazınızın arızasına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Sizlere incelemenin akabinde toplam fiyat bilgisi verilecektir.
 • Servis sonrası arızanın tekrarlanması durumunda süreç nasıl işler?
  • Tarafımızdan yapılan işlemlerdeki hatalarda sorumluluk tamamıyla bize aittir. Kullanıcı hatası olması durumunda ise duruma göre size tekrar bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ürünümün arızası ne zaman giderilir?
  • Gelen servis ekibimiz öncelikle arıza yerinde giderir fakat atölyeye alınan beyaz eşyaların tamir süresi en fazla 1 iş günüdür.
 • Klima Neden Soğutmaz ?
  • CEVAP Klimalar içerisinde bulunan akışkan gaz ile soğutma ve ısıtma işlemini gerçekleştirir. Klima eğer soğutma yapmıyorsa ilk önce uzaktan kumanda üzerindeki mode ayarlarını kontrol edin. Ayarlamalar düzgün ve doğru ise klimanız arızalanmış olabilir. 

   Klima Neden Soğutmaz - Arızaları 

   1- Klimanızın gazının ölçülmesi gerekir. Eğer bağlantı yerlerinden gaz kaçırdıysa rekor ve havşa yenilenmesi gerekir.
   2- Klimanızın dış ünitesinde bulunan kapasitör arızalanmış olabilir.
   3- Dış ünitede bulunan Kompresör ( motor ) arızalanmış olabilir. 
   4- Elektronik kart ölçümleri yapılmalı eğer arıza varsa tamir veya değişimi yapılmalıdır.
 • Buzdolabı Motoru Neden Devreye Girmez ?
  • CEVAP Cihaz blokaj halinde yani iç kısımdaki kanallar komple buz tuttuğu zaman belli bir süre motor devreye girmez. Bu süreç içerisinde cihaz iç kısımdaki buzlanmanın erimesini bekler ve erime sonucunda motor devreye girer. Buzdolabını z eski performansında soğutma yapmıyorsa teknik destek almalısınız.
 • Buzdolabına Neden Elektrik Gelmez ?
  • CEVAP Öncelikle cihazin fişini kontrol edin eğer bir problem yok ise fişi taktığınız prizi kontrol ediniz. Cihaz içerisinde ki elektronik devrelerden kaynaklanan bir arıza veya kısa devre sonucu oluşan bir arıza olabilir. Bu neden ile cihazınıza yetkili servis yada ehil kişiler tarafından müdehale ettiriniz. Cihazınız fişte takılı olmasına rağmen hiç bir çalışma emaresi göstermiyorsa ne olmuş olabilir ? 
   Olası ihtimallerin en büyüğü cihazın elektronik kartında problem olmasıdır. Elektronik kart üzerindeki devreler yanmış olabilir. Eğer yanık kokusu tarzında bir koku alıyorsanız kesinlikle hiç bir müdehale de bulunmayınız. Çünkü elektronik devreler üzerinde bilmeyerek daha büyük problemler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendi can güvenliğinizi de riske atmamalısınız. Buzdolabı Servisi olarak önce tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Buzdolabı Ses Yapıyor Nedeni ?
  • CEVAP Buzdolabı ses yapıyor ise öncelikle ayak dengesi düzgün olmalıdır aksi taktirde vibrasyon şeklinde titremeli ses çıkarır. Buzdolabı bulunduğu yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. No Frost Buzdolaplarında ise bu daha çok çıtırtı şeklinde çıkar. İç kısımda buzlanma meydana geldiği zaman buzdolabı gövdesine temas eden buzlar erirken bu şekilde ses çıkarır. Bu işleme aynı zamanda defrost işlemi denir. 
   Eğer buzdolabınızdan olağan dışı bir gürültü ile ses geliyorsa muhtemelen fan motorununuz arızalıdır.
 • Klima Bakımı Garanti Kapsamına Girer Mi ?
  • CEVAP Hayır girmez. Garanti kapsamı sadece cihazın kullanıcı ve dış etkenler dışında oluşan arızalarını kapsar. 
   Klima bakımı işlemi ücretlidir. Klima Bakım ücreti fiyatlarina Anasayfa - Servis Fiyatlari kısmından ulaşabilirsiniz. 
   Buna benzer tüm sorun ve sorularınız için Klima Servisi olarak hizmetinizdeyiz.
 • Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klima içerisinde bulunan filtreleri kontrol edip temizleyiniz. Periyodik Klima Bakım işlemi yapılmadıysa mutlaka yapılması gerekir. Gaz ölçümü ve eksik gaz miktarının tamamlanması ve klimanın tüm elektronik ölçümlerinin yapılması gerekir. Gaz eksiği olan klima az soğutur. Eğer tesisatta bir problem var ise klima tesisatı kontrol edilir gerekirse yenilenir.
   Klima montajı esnasında eksik bir işlem yapıldıysa buda az soğutmasına neden olur. Klima servisi olarak detaylı bakım öneririz.

   Önemli sıcak yaz günlerinde ısıyı soğutmak için kullandığımız klimaların soğutma problemlerini yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Aslında, klimaların neden soğutmadığının birkaç cevabı var. Klimanın soğutmamasının olası nedenleri şunlardır: Uzaktan kumanda soğumazsa, önce cihazın kontrolünü kontrol etmek uygundur. Uzaktan kumanda hasarlı veya arızalı olabilir ve klimanın soğutma işlevini yerine getirmiyor olabilir. Denetleyicide bir sorun varsa, sorun değiştirilerek değiştirilebilir.

   Klimanın soğumamasının sebeplerinden biri de klima ve gazın yetersiz veya fazla olmasıdır. Klima gazını ölçmek için nanometreler kullanılır. Klima gazı nanometre cinsinden ölçülmelidir. Klimanın soğutulmamasının sebeplerinden biri kompresör arızasıdır. Bu nedenle kompresörün arızalı olmadığını teyit etmek ve herhangi bir anormallik varsa kompresörü değiştirmek gerekir. Klima soğutmuyorsa, iç ve dış ünitelerin fanlarını kontrol etmeniz gerekir. Fanda sorun varsa gerekli işlemleri yapınız. Borularda göçük veya sızıntı varsa klima yok demektir. Dolayısıyla bu durumlarda klima soğutulmayacaktır.

   Klima gaz alıyor, tesisatta sorun var, gaz kaçağı var, lütfen sürekli gaz basıncı uygulayınız. Bu nedenle boru hattı arızalı ise acil müdahale gerekir. Klima kartında sorun olan ekipman soğumayabilir. Bu nedenle, gerekirse kartı kontrol edin, onarın veya değiştirin. Cihazınızdaki fan kondansatörlerini kontrol edin ve bir sorun varsa gerekli işlemi yapın. Klima soğutulmuyorsa servis gerektiren görevlerden biri de klima sinyal kablosunu kontrol etmektir. Sinyal kablosunda sorun varsa kontrolör sinyalini okumayan cihazlar soğumayabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekir.

   Duvar tipi klimanızın neden soğutmadığını bilmiyorsanız, soğutmamasının nedeni muhtemelen yukarıdaki maddelerden biridir. Klimanız soğuk değilse, yardım için bu alanda uzmanlaşmış bir teknik servise arıza kaydı için başvurmanızı öneririz. Servis gelmeden ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Klima soğutulmamışsa ürünü başlatmak için güç düğmesine basın. Oda sıcaklığı kontrol cihazında "soğutma" veya "göz" sembolünü seçin. Ardından klimanın soğutma seviyesini gerektiği gibi ayarlayın. Ardından fan hızını ayarlamak için "FAN" düğmesine basın. Tüm klimalar için fan hızları düşük seviyelerde başlar ve yüksek seviyelerde devam eder. Böylece beklentilerinize göre hayran seviyenize karar verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz ortalama 35 dakika soğumaya başlar.

   Bu adımları uyguladıktan sonra klima soğutmuyorsa, önce klimanın giriş deliklerini kontrol edin. Perdelerdeki veya mobilyalardaki herhangi bir açıklık kapalıysa, girişi açmak için bunları çıkarın. Oda ortamını ısıtacak bir cihaz varsa çıkarılmalıdır. Pencere açıksa, kapattığınızdan emin olun. Son olarak, klima uzaktan kumandasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm bu kontrol ve talimatlardan sonra ünite soğumaz ise en kısa sürede teknik servise başvurunuz. Klima, normal mekanlardan fazla büyüklükteki mekanların soğutulması ve ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir; iç ortam havasını istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutar. Ayrıca klima yazın fazla ısıyı salarak oturma odasını yani iç ortamı soğutur. İçindeki havadaki fazla suyu uzaklaştırır, istenilen hızda içeride hava sirkülasyonu sağlar ve havayı filtreler. Ancak klimalar bazen bu yükümlülüklerini yerine getirememekte ve kontrolden çıkmaktadır. İklimlendirmenin en önemli amaçlarından biri olan soğutma işlevini bazen kullanmıyoruz. Bu durumda, klimada bir arıza veya arıza olduğu anlamına gelir.
 • Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klima keyfi kullanım gerektiren özellikle sıcak bölgelerde zorunlu ihtiyaç olan bir cihazdır. Ortalama 22 ile 24 derece soğutma için yeterli bir ayardır. Fakat aşırı soğuk seven kullanıcılara tavsiyemiz daha düşükte kullanacak iseniz klimanın üfleme alanından uzak durunuz. 
   Ortamın istenilen derecesi klima kumandasında ayarladığınız derecedir. Bu sayede odanızı ve işyerlerinizi istediğiniz dereceye ulaştirabilirsiniz.
 • Bulaşık Makinesi Otomatik Program Nedir ?
  • CEVAP Bulaşıkların kirlilik durumuna binaen cihaz otomatik program seçer ve daha az su ve daha az deterjan kullanımını gerçekleştirir. Bu sayede hem ekonomik tasarruf hemde fazla vakit kaybını önler. Bulaşık Makinesi Servisleri önceden bilgi verdikleri için bu tarz özellikleri kullanıcılara tekrar tekrar hatırlamalıdır. 
   Bulaşık makinesi otomatik program seçeneği ile her an tasarruf edersiniz.
 • Klima Akıllı Kart Montajı Nasil Yapılır ?
  • CEVAP Eğer klimanıza akıllı kart montajı yapılacak ise tamiri mümkün olmayan anakart arızası meydana gelmiştir. Klima Akıllı Kart Montajı elektronik bilgisi gerektiren ve iş güvenliği gereği tehlikeli bir işlemdir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca klimanıza usta teknisyen tarafından müdehale edilmeli ve tüm kablolar bağlantı öncesi kontrol edilerek kısa devre kontrolü yapılmalıdır. Şemaya uygun olarak monte edilen Klima Akıllı Kart Montajı dikkatlice yapılmalıdır.
 • Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter ?
  • CEVAP Klima Gazı sanıldığı gibi kısa sürede bitmez. Çünkü akışkan gaz kendi kendini yok edebilen yada buharlaşan bir yapıya sahip olmadığı için klima iç ünite ile klima motoru arasındaki tesisatda bir kaçak olmadığı sürece bitmez veya eksilmez. Klima bağlantı ekipmanları rekor ve havşa arasında gaz kaçırma daha çok meydana gelir. Bu nedenle rekorların yenilenip havşa tazelenmesi klima gaz doldurma işlemi öncesinde kritik bir rol taşır. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır ve yerinde en yakın klima servisi ile hemen irtibat sağlayın.
 • Bulaşık makinesi neden uzun yıkıyor?
  • CEVAP Yoğun bir yıkama programı seçtiyseniz, program süresi uzayabilir. Makinenizdeki bulaşıklardaki kir ve yağın yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçtiğinizden emin olun. Musluğu açtığınızda su debisi az ise makineniz suyu yavaş çekeceği için program uzayabilir.
 • Çamaşır makinesinin kazanı temizliği nasıl yapılır?
  • CEVAP Kireç ve birikintileri temizlemek için yaygın olarak kullanılan kabartma tozu ve sirke karışımı iyi bir seçim olabilir. Yarım bardak kabartma tozu ve yarım litre beyaz sirkeyi karıştırarak, makinenizin deterjan çekmecesine küvet temizleyicisi olarak ekleyebilir ve makineyi çalıştırabilirsiniz.
 • Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?
  • CEVAP Uzaktan kumandayı TV'nin önündeki sensöre doğrultun ve uzaktan kumandadaki güç düğmesine basın. TV'nin açık olup olmadığını veya LED aydınlatmanın açık olup olmadığını kontrol edin. Aydınlatma LED'i yanıyorsa ancak TV açılmıyorsa, TV'yi sıfırlamayı (yeniden başlatmayı) deneyin.
 • Televizyon neden geç açılıyor?
  • CEVAP En yaygın sorunlardan biri olan geç açılma sorunu her hafta artan saatlerle devam ediyor. Bu sorunun ana nedeni güç kontrol ünitesidir. Bu cihazdaki kapasitörlerin  yaşadığı elektriksel düşüş nedeniyle oluşur.
 • Televizyon ledleri neden bozulur?
  • CEVAP Kapalı alan için onaylanmayan LED'leri sıkıca kapatılmış bir armatür içine yerleştirmeyin. Soğutucudan ısı dağıtılmazsa, lamba zamanından önce bozulabilir. Ayrıca, çevredeki ortamı da unutmayın. Oda ne kadar sıcak olursa, LED aydınlatma o kadar hızlı bozulabilir.
 • Klima Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı
  • CEVAP Aşırı toz veya kir yada kimyasal madde bulunan ortamlarda sık sık klima bakımına ihtiyaç duyulur. Normal periyotlarda ise 6 ayda bir kez periyodik olarak klima bakımı yapılmalıdır. Düzenli olarak bakıma giren klimaların diğerlerine nazaran çok daha az arıza yaptığı uzman kişiler tarafından gözlemlenmiştir. 
   Sizlerde klima bakımınızı servisimiz güvencesi ile yaptırın. Ayrıca covid 19 salgınına binaen iç ünite dezenfekte işlemi yapıyoruz.
 • Klimaya Gaz Nasıl Basılır ?
  • CEVAP Öncelikle hiç kimse ehil olmadan kendi klimasina gaz basmasın, çünkü herkes birşeyleri öğrenmeye kapmaya ve sonrasında sessiz kalmaya çalışıyor. Klimaya Gaz Nasıl Basılır ? 
   Bizde bu durumdan muzdarip mesleğe yeni başlamış klimacı kardeşlerimiz için detaylı anlatım yaptık. 
   Eğer klima gaz kaçırmış işe öncelikle gaz kaçağı tespit edilip kaçak giderilmeli. 
   Sonrasında ise klimanın havşa bağlantıları yeni rekor kullanarak tazelenmelidir. Sonrasında ise vakum bağlanarak sistem temizlenmelidir.  Sistem temizliği 24.000 Btu cihzarda ortalama 1 saat yapılmalıdır. Sonrasında ise usulüne uygun olarak gaz dolumu yapılır. Belli bir miktar gaz kaçırmış klimaya gaz dolumu yaparken ilave değil gazın tamamı boşaltılıp tekrar gaz dolumu yapılmalıdır. Bu sayede performans daha güzel olur.
 • Klima Kumanda İle Neden Çalışmaz ?
  • CEVAP Kumandanızın pillerini kontrol edin eğer pil akması yada paslanma mevcut ise pilleri değiştirip deneyin. 
   Eğer klima kumandası satın almak istiyorsanız müşteri temsilcimiz yada whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz. 
   Kumandayı değişirip tekrar klima kumanda ile çalışmıyor ise klimanın alıcı ekran kartında arıza vardır. Bir çok modelin kartı tamir olmuyor. Bizlerde klima servisi olarak akıllı kart öneririz. Klima akıllı kart fiyatları için 0850 302 5808 hemen arayın.
 • Salon Tipi Klima Soğutmuyor ?
  • CEVAP Salon tipi klima ile split klima çalışma prensipleri aynıdır.  Klimanız gaz kaçırmış olabilir. Gaz dolumu yapılmalıdır. Klimanızın motoru arızalı olabilir. Salon tipi klima soğutmuyor arızası çözümlemesi en doğru şekilde teknisyen kontrolünde yapılır.
 • Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?
  • CEVAP Bir çok enfeksiyon hastalığına neden olabilir. Klima içerisinde ki zararlı bakteriler nemli ortam ve üfleme sayesinde ortama yayılabilirler. Başta lejyon hastalığı olmak şartıyla bir hastalığa sebeb olabilir. Klimanin yılda bir defa (minimum) periyodik bakıma girmesi gerekiyor. Elektrik sarfiyatı gibi faydaları da vardır.
 • Klima İç Ünite Su Akıtıyor ?
  • CEVAP Eğer klima dengesi yani terazide değilse su akıtması normaldir. İç üniteden bakır boruların soğuk ve sıcak çarpışması sonucu nem yapması dolayısı ile de su akıtır. 
   İç Ünite içerisinde bulunan tavanın gider kısmı tıkandığı zaman tavadaki suyu tahliye edemez ve klima iç ünite su akıtıyor problemi ortaya çıkar. Aşırı sıcak ve soğuk nedeniyle cihazın tavasında veya gövdesinde delik meydana geldiği zaman da klima iç ünite su akıtıyor arızası meydana gelir. 
   Çözüm olarak en hızlı şekilde teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Salon Tipi Klima Dış Ünite Çalışmıyor ?
  • CEVAP Salon tipi klimalar diğer klimalara nazaran daha farklı bir sisteme sahiptirler. Tüm klimaların çalışma prensipleri aynı olsa da salon tipi cihazlar sanayii elektriği ile çalışır. Yeni modelleri ise inverter 220 volt ile çalışır. 
   Eğer dış ünite devreye girmiyor ise ilk ihtimal kontaktör arızasıdır. Kontaktör kompresöre elektrik gönderip kesmeye yarayan parçadır. Eğer kontaktör sağlam ise cihazın kompresör kabloları kontrol edilir ve klima motorunun terlikleri kontrol edilir. Sırasıyla kompresör ve dış ünite kartının voltaj ölçümleri yapılır. Bazı modeller de alçak basınç sensörü olduğu için Salon tipi klima dış ünite devreye girmez. Gaz ölçümü yapılır eksik var ise tamamlanır. 
   En net çözüm ise klima servisi tarafından arıza tespiti yapılmasıdır.
 • Kaset Tipi Klima Soğutmuyor ?
  • CEVAP Kaset Tipi klimanız soğutmuyor ise gazını kaçırmış olabilir. Gaz takviyesi yapılır gaz kaçağı onarımı yapılmalı. Klima bakımı gerekiyorsa serpantin bölgeleri solvent ile temizlenmeli. Klima bakımı garanti içerisine girmez. 
   Eğer dış ünite aşırı tozlu ise, dış ünite fanı yeterli soğutmayı yapamaz ve cihazın motoru termik açar. 
   Klima gaz kaçırmış ise gaz dolumu öncesinde mutlaka vakum ile sistem temizlenmelidir. Kaset Tipi Klima Soğutmuyor arıza çözümü için teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz.
 • 18.000 Btu Klima Sogutmuyor ?
  • CEVAP Eğer 18.000 Btu klimanız soğutma yapmıyor ise dış ünite devreye girmiyor demektir. Klima dış ünite içerisinde bulunan Kompresör basınç ile cihazın soğutma ve ısıtma yapmasını sağlar. Eğer klima kompresörü yanmış ise soğutma yapmaz. Klima servisi tarafından klima motor değişim işlemi yaptırmalısınız. Klima kompresör değişimi ücretini Servis Fiyatları kısmından marka ve modele göre öğrenebilirsiniz.
 • Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klimanız iyi soğutmuyor ise filtreleri kirli olduğundan dolayı klima soğutma işlemini iyi yapmayabilir.
   Klima bakımı ve filtre temizliği hem sağlığınız hemde klima performansı için önemlidir. Filtre temizliğini mümkün ise her hafta 2 defa yapmalısınız. Klima bakımı ise yılda 1 defa minimum yapılmalıdır. Klima iyi soğutmuyor ise çözümü bu şekildedir.
 • De Montaj Montaj İşlemi Nasıl Yapılmalı ?
  • CEVAP Klima yer değişikliği yani demontaj montaj işlemi için hızlı ve çözüm odaklı ekipler ile aynı gün içerisinde yapılmalıdır. Klima de montaj montaj işlemi klimanın gazını kaçırmadan yapıldığı taktirde sizi ek masraftan kurtarır. Klima yer değişikli işlemi dikkatli ve ince detaylara dikkat edilmemesi durumunda klimanızın ömrünü kısaltır. Her hangi bir klimacı tarafından yapılan yer değişikliği sorun yaratabilir. Mesleki yeterlilik belgesi olan ve vergi mükellefti olan firmalara klima de montaj montaj işlemini yaptırmanız muhatap açısından önemlidir.
 • Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ?
  • CEVAP Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise cihazınız bir arıza yada soğutma derecesi uyarısı veriyordur. Kırmızı ışığın yanıp sönmesi ve kaç kez yanıp söndüğü her biri farklı anlamda olduğu için önemlidir. Eğer klima ışık yanıp sönüyor iken soğutmaya devam ediyorsa arıza için değil derece uyarısı için ikaz veriyor demektir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olucaktir. 
   Bunun yanı sıra klimaya gelen voltaj ve klima bakımı yapılması da gerekir.
 • Klima çalışıyor ama soğutmuyor ise ?
  • CEVAP Klimanızda teknik bir arıza meydana gelmiş demektir. Gaz kaçırmış, kapasitörü arızalanmış veya motoru yanmış olabilir. Gaz ölçümü yapılmalı ve kapasitör kontrol edilmeli. Herşey normal ise kompresör uçları ölçülmeli ve arızalı parça değiştirilmeli. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır.
 • Klima Montaji İçin Süreç?
  • CEVAP Eğer klima montaj işlemi için öğleden önce kayıt oluşturduğunuz zaman aynı gün içerisinde klima montaj işlemi yapılır. Klima servisimiz güvencesi ile klima montaj işçiliğinde 1 yıl garantili işlem yapıyoruz.
 • Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klimanızı mevsim normallerine göre aşırı sıcaklarda 22 ile 24 derece arasında kullanabilirsiniz. Eğer klimanız ortam sıcaklığına uyum sağlayabiliyor ise bu derece tavsiyesi normaldir. Fakat klima servisi tarafından cihazınızın performans kontrollerini ve klima servis bakımını mutlaka yaptırın.
 • Kaset Tipi Klima Ne Kadar Gaz Alır ?
  • CEVAP Kaset Tipi Klimalar 9.000 Btu dan başlayarak 60.000 Btu kapasiteye kadar seçenek sunmaktadır. Kaset Tipi Klimalar ortalama 4 ile 14 kg arasında soğutucu gaz almaktadır. Bu gazlardan bir kısmı R410 gaz diğer kısmı ise 407 gaz seçeceğine uyumludur.
 • Klima Gaz Dolum Süresi Ne.Kadar ?
  • CEVAP Bir klimaya ortalama gaz basma süresi 30 dk' dir. Klima servis tarafından yapılan bu işlemler. Acil müdehale gerektirir. Klimanızı doğru şekilde müdehale edilmesi için uzman klima servis desteği almanız en doğrusu olucaktir.
 • Soğuk Hava Az Veriyor Neden ?
  • CEVAP Eğer klimanız aşırı sıcak havalarda yeterli seviyede soğuk hava üflemiyor ise cihazınız bakımsız yada gaz kaçırmış demektir.  Klimalar gaz kaçırdığı zaman soğutma yapmaz yada az bir miktar soğuk hava üfler. Bu nedenle klima bakımı yılda bir defa yapılmalıdır. Ayrıca klima servis desteğini en kısa zamanda almanız gerekir.
 • Klima soğutmuyor neden olabilir?
  • CEVAP Klimadaki çok az veya çok fazla gaz, klimanın soğumamasına neden olabilir. Klima gazı manometre ile ölçülür. Seviye düşükse klimaya gaz pompalanır, seviye yüksekse fazla gaz dışarı alınır. Ezilme meydana gelirse, boru hattı sızarak klimanın gazı azaltarak soğumasına neden olur. 

   Önemli sıcak yaz günlerinde ısıyı soğutmak için kullandığımız klimaların soğutma problemlerini yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Aslında, klimaların neden soğutmadığının birkaç cevabı var. Klimanın soğutmamasının olası nedenleri şunlardır: Uzaktan kumanda soğumazsa, önce cihazın kontrolünü kontrol etmek uygundur. Uzaktan kumanda hasarlı veya arızalı olabilir ve klimanın soğutma işlevini yerine getirmiyor olabilir. Denetleyicide bir sorun varsa, sorun değiştirilerek değiştirilebilir.

   Klimanın soğumamasının sebeplerinden biri de klima ve gazın yetersiz veya fazla olmasıdır. Klima gazını ölçmek için nanometreler kullanılır. Klima gazı nanometre cinsinden ölçülmelidir. Klimanın soğutulmamasının sebeplerinden biri kompresör arızasıdır. Bu nedenle kompresörün arızalı olmadığını teyit etmek ve herhangi bir anormallik varsa kompresörü değiştirmek gerekir. Klima soğutmuyorsa, iç ve dış ünitelerin fanlarını kontrol etmeniz gerekir. Fanda sorun varsa gerekli işlemleri yapınız. Borularda göçük veya sızıntı varsa klima yok demektir. Dolayısıyla bu durumlarda klima soğutulmayacaktır.

   Klima gaz alıyor, tesisatta sorun var, gaz kaçağı var, lütfen sürekli gaz basıncı uygulayınız. Bu nedenle boru hattı arızalı ise acil müdahale gerekir. Klima kartında sorun olan ekipman soğumayabilir. Bu nedenle, gerekirse kartı kontrol edin, onarın veya değiştirin. Cihazınızdaki fan kondansatörlerini kontrol edin ve bir sorun varsa gerekli işlemi yapın. Klima soğutulmuyorsa servis gerektiren görevlerden biri de klima sinyal kablosunu kontrol etmektir. Sinyal kablosunda sorun varsa kontrolör sinyalini okumayan cihazlar soğumayabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekir.

   Duvar tipi klimanızın neden soğutmadığını bilmiyorsanız, soğutmamasının nedeni muhtemelen yukarıdaki maddelerden biridir. Klimanız soğuk değilse, yardım için bu alanda uzmanlaşmış bir teknik servise arıza kaydı için başvurmanızı öneririz. Servis gelmeden ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Klima soğutulmamışsa ürünü başlatmak için güç düğmesine basın. Oda sıcaklığı kontrol cihazında "soğutma" veya "göz" sembolünü seçin. Ardından klimanın soğutma seviyesini gerektiği gibi ayarlayın. Ardından fan hızını ayarlamak için "FAN" düğmesine basın. Tüm klimalar için fan hızları düşük seviyelerde başlar ve yüksek seviyelerde devam eder. Böylece beklentilerinize göre hayran seviyenize karar verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz ortalama 35 dakika soğumaya başlar. Bu adımları uyguladıktan sonra klima soğutmuyorsa, önce klimanın giriş deliklerini kontrol edin. Perdelerdeki veya mobilyalardaki herhangi bir açıklık kapalıysa, girişi açmak için bunları çıkarın. Oda ortamını ısıtacak bir cihaz varsa çıkarılmalıdır. Pencere açıksa, kapattığınızdan emin olun. Son olarak, klima uzaktan kumandasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm bu kontrol ve talimatlardan sonra ünite soğumaz ise en kısa sürede teknik servise başvurunuz. Klima, normal mekanlardan fazla büyüklükteki mekanların soğutulması ve ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir; iç ortam havasını istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutar. Ayrıca klima yazın fazla ısıyı salarak oturma odasını yani iç ortamı soğutur. İçindeki havadaki fazla suyu uzaklaştırır, istenilen hızda içeride hava sirkülasyonu sağlar ve havayı filtreler. Ancak klimalar bazen bu yükümlülüklerini yerine getirememekte ve kontrolden çıkmaktadır. İklimlendirmenin en önemli amaçlarından biri olan soğutma işlevini bazen kullanmıyoruz. Bu durumda, klimada bir arıza veya arıza olduğu anlamına gelir.
 • Klima soğutmuyor neden olabilir?
  • CEVAP Klimadaki çok az veya çok fazla gaz, klimanın soğumamasına neden olabilir. Klima gazı manometre ile ölçülür. Seviye düşükse klimaya gaz pompalanır, seviye yüksekse fazla gaz dışarı alınır. Ezilme meydana gelirse, boru hattı sızarak klimanın gazı azaltarak soğumasına neden olur.
 • Klima soğuk üflemiyor neden?
  • CEVAP Soğutma döngüsü sırasında ayar her zaman daha düşük olmalıdır. Klimanız düşük devirden dolayı soğutmayabilir. Klimaya giden hava girişlerinin açık olduğundan emin olun Klima çalışırken hava girişlerinin açık olması önemlidir. Aksi takdirde beklenen ısıtma ve soğutma performansını gösteremez. 

   Klimanın hava girişini kontrol edin. Hava girişi perde veya mobilya sarılı ise bu parçaları çıkartın ve klimanın hava girişini açın. İç ortamı ısıtan tüm ekipmanları çıkarın. Odadaki tüm pencereleri ve kapıları kapatın. Güneş ışığının odaya girmesini önlemek için kalın bir perde çekin. Fan hızını buna göre ayarlayın. Fan hızı düşükse, klima soğutmayabilir. Klima iç ünitesinin filtresini kontrol edin.

   İç ünitenin filtresi tıkalı. Su altındaki tüm gözenekleri temizlemek için filtre vidalarını yavaşça gevşetin. kuru. Kuruduğunda yeniden bağlanmayı deneyin. Klima ortamı soğutmuyorsa klimada sorun vardır. Bu durumda net bir teşhis ve sorun giderme için servisi aramak gerekir. Yukarıdaki uygulamayı çalıştırarak sonucu alamıyorsanız hiçbir şey yapmamanız ve servisi aramanız gerekmektedir. Eğer sorunu kontrol ve anında hatayı düzeltmek önerilir, böylece, bu durumda ortaya çıkabilir birçok problem vardır. İlk olarak, klimanın kontrolünü kontrol edin. Kontrolör bozuk veya arızalı olabilir. Kontrolör başarısız olursa, değiştirin. Ardından soğutucuyu kontrol edin. Klima gazı yetersiz veya aşırı ise soğuk hissetmeyebilir. Soğutucu bir manometre ile ölçülür. Klima gazı gönderirken hava sıkıntısı varsa ek gaz alınız. Klimanın kompresörünü kontrol edin. Kompresör arızalanırsa, sorunu çözmek için kompresörü değiştirin. Boru hattı onaylandı. Boru hattı ezilir veya sızdırılırsa, klima gazı giderecek ve üşüme olmayacaktır. Klima gaz beslemesi her zaman gaz basıncı altındadır, bu da tesisatta ve gaz sızıntılarında sorunlara neden olur. bu pahalı Boru hattında bir sorun varsa, ekip onu değiştirecektir.

   İç ve dış mekan ekipmanlarının fanlarını kontrol eder. Fanın bir sorunu varsa, gerekli işlemleri ve uygulamaları çalıştırmak için kullanıcıdan izin alın. Klima kartını kontrol edin. kart, onarım ile ilgili bir sorun ya da varsa değiştirin. Fan kondansatörünü kontrol edin. Herhangi bir sorun olması durumunda kullanıcının onayı ile gerekli aksiyonları alıyoruz. Son olarak, klimanın sinyal kablosunu kontrol edin. Sinyal kablosunda sorun varsa kumandadan gelen sinyali okumadığı için cihaz soğutmuyor olabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekebilir. Bu uygulama sadece profesyonel bir servis ekibi tarafından yazılmalıdır. Klimalardan kaynaklanan bu arızalar ciddiye alınmakta ve profesyonel yardım alınması gerekmektedir.
 • Klima neden yazın sıcak üfler?
  • CEVAP Arızasının nedenlerinden biri de klimadaki gaz eksikliğinden kaynaklanmaktadır, sıcak klima da normalden daha fazla gazdan kaynaklanabilir. Klimanın sıcak üflemesinin sebeplerinden biri de klimanın dış ünitesindeki kondenserin hasar görmüş olmasıdır.
 • Ev klima gazı bittiği nasıl anlarız?
  • CEVAP Klimanın gazının bittiğini anlamak için klima çalışırken klima dış ünitesindeki ince borunun durumunu kontrol edin. Boru hattındaki bir tıkanıklık nedeniyle de olabilir.
 • Klima dış ünite neden devreye girmiyor?
  • CEVAP İç ünite çalışırken dış ünitenin açılmaması gibi sorunlar genellikle sinyal alıcısının ve klimanın sinyal sisteminin arızalanmasından kaynaklanır. Hatayı düzeltmek için klima kumandasının mı yoksa klima ana kartının mı hasarlı olduğunu kontrol etmek gerekir.
 • Ev klima gaz kontrolü nasıl yapılır?
  • CEVAP Gaz giriş ağzını tornavida ile iterseniz içeride gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında açığa çıkan gazlar insan sağlığına zararlı olduğundan eldiven giyilerek, cilde ve göze temas ettirilmeden yapılmalıdır.
 • Ev klima Gazı Neden Biter?
  • CEVAP Klima gazının bitmesi veya azalması, klima borusu kaçakları, klima gaz kaçakları, klima dış ünitesinin kompresör tahliye borusunda sızıntı veya çatlama olabilir.
 • Klima dış ünite fanı neden çalışmaz?
  • CEVAP Ünitenin yönü yanlış olabilir, ön camın alınması gerekir, Motor soketinde sorun olabilir, rölenin takılması veya değiştirilmesi gerekir, Araç üstü fan rölesinde sorun olabilir, röle gerekebilir değiştirilmesi gerekiyor, Buz çözme anahtarında bir sorun olabilir, anahtarın değiştirilmesi gerekebilir.
 • Klima çalışırken neden duruyor?
  • CEVAP Klimanın bir süre çalışıp sonra durmasının iki olası nedeni vardır. İlk neden, klimanın iç ünitesinin filtresinin ve serpantininin temizlenmesinden kaynaklanmaktadır. Kirli klima filtresi, ünitenin çevredeki ısıyı emmesini engeller. Ünite ısıyı ememez ise güvenlik fonksiyonu devreye girer ve kompresörü durdurur.
 • Klima fan modu ne işe yarar?
  • CEVAP FAN modu: Sıcaklığı ayarlamadan ortama hava akışı sağlayabilen bir mod. Başka bir deyişle, klimayı bir vantilatör gibi kullanın. Fan hızını ihtiyaçlarınıza göre (otomatik, zayıf, orta, yüksek fan) seçebilirsiniz.
 • Klima nasıl daha az elektrik harcar?
  • CEVAP Klimayı doğru konuma yerleştirin. Etkin bir şekilde çalışabilmesi için doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalı ve pencerelerden uzak tutulmalıdır. Diğer bir nokta ise, püskürtülen soğuk havanın ulaşmaması için klimanın göz hizasından yukarı monte edilmesi gerektiğidir. Böylece klima daha az hava üfler ve daha az güç tüketir.

Klima Servis Destek Hattı