Beko Servisi

Hizmet çerçevesinde özellikle klima, kombi ürünlerinde Beko servisi'nin akıllarda bulunması amacıyla telefonlarca karşınızdayız.

Beko Hizmet Ücretleri

Beko servisi tarafından verilen hizmetlerin fiyatları konusunda önceden bilgi almış olun.

Beko Servisleri

Beko servisi için il ve ilçelere göre servis noktaları, telefon ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Beko Servisi

Sorular / Yorumlar

Henüz hiç kimse bir soru sormamış ve yorumda bulunmamış.

Beko Servisi Hakkında

 Adından yıllardır söz ettiren bir markanın ürünlerinin kalitesi elbette tartışılmaz; fakat ister istemez bu ürünlerde dahi problemler baş göstermektedir. Tam bu sırada devreye Beko servisi olarak giriyor, en kısa sürede en kaliteli hizmeti vererek mağduriyetinizi gideriyoruz. Ulaşılabilir olmanın uzman ekip kadrosu ile birleştiği hizmet anlayışımız sayesinde siz değerli müşterilerimize sunduğumuz kalite, başarının göstergesi olmuş ve olacaktır. Dünya markası algısında sizlere başarı argümanlarımızı tanıtmak son derece önem arz etmektedir. Özellikle tekrar belirtmek istediğimiz dünya markası algımız, farklılığımızın ana karakteri olarak dikkat çekmektedir.

 Başta klima, kombi olmak üzere envayi çeşit Beko marka ürünleri tecrübe sahibi uzman ekibimizle en ince detayına kadar inceliyoruz. Yaz aylarının vazgeçilmez sorunu klima, bizler sayesinde sorun olmaktan çıkarak her şekildeki bakımı, tamiri, onarımı, montajı yapılmaktadır. Bu durum kış ayları çerçevesinde kombiler için de geçerlidir. Beko servisi doğrultusunda ekibimizin sağlamış olduğu sağlam hizmet olanağından faydalanmanız en temel düşüncemizdir. Amaçlarımızın sizlerin çıkarlarıyla doğru orantılı bir seyir halinde olduğunu belirtmek isteriz. Müşteri mağduriyetine önem verdiğimiz kadar başka bir duruma önem vermemiz söz konusu olmamaktadır. İlerleyen zaman dilimi içerisinde müşterilerimize bunu daha iyi hissettireceğimize emin olmaktayız.

 Müşterilerimize güven duygusunu aşılayarak vermiş olduğumuz hizmetin arkasındayız. Deneyimli ekibimiz güncel bilgiler doğrultusunda tecrübelerine bilgileri ekleyerek en iyisini sizlere getirmek amacıyla çalışmaktadırlar. Beko servisi en hızlı ve ulaşılabilir olmanın gururuyla sizlere hizmet vermektedir. Verilen hizmetlerin kapsamlarına değinecek olursak; özellikle sosyal medya hesaplarını kullanıyor olmamız nihai farklılığımızı ortay koymaktadır. Ayrıca elektronik posta sistemini kullanıyoruz. Bizlere sadece telefon numaralarıyla ulaşmak zorunda değilsiniz.

Beko servisi, hizmet çerçevesinde inanılmaz işler başarmış bir algıdadır. Anlayışlarını başarı üzerine kuran firma, müşteri memnuniyetini de ihmal etmeden yoluna devam etmektedir. Her sorun içerisinde bir cevap ve çözüm bulan servis, sistemli hizmet anlayışını oturtmaya devam ediyor. Kalite ve başarı unsurunu bir arada hızlı bir şekilde uygulamaya sokan bizler, adımıza yakışan markamıza yakışan her bilgiyi güncelleyerek hayatımızı şekillendirmeyi amaçlıyoruz. 

 

Beko Servisi
 • Servis süreci nasıl işlemektedir?
  • Öncelikle bulunduğunuz konuma gelip gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ücretlendirme belirlenir. Onay almamız durumunda servis işlemi başlamış sayılarak adınıza servis kaydı açılır.
 • Servis ücretleri nelerdir?
  • Servis ücretleri en düşük 60 TL olarak alınmaktadır. Eğer cihazınızda bir arıza yoksa en düşük tutar olarak alınır. Cihazınızın arızasına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Sizlere incelemenin akabinde toplam fiyat bilgisi verilecektir.
 • Servis sonrası arızanın tekrarlanması durumunda süreç nasıl işler?
  • Tarafımızdan yapılan işlemlerdeki hatalarda sorumluluk tamamıyla bize aittir. Kullanıcı hatası olması durumunda ise duruma göre size tekrar bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ürünümün arızası ne zaman giderilir?
  • Gelen servis ekibimiz öncelikle arıza yerinde giderir fakat atölyeye alınan beyaz eşyaların tamir süresi en fazla 1 iş günüdür.
 • Klima Neden Soğutmaz ?
  • CEVAP Klimalar içerisinde bulunan akışkan gaz ile soğutma ve ısıtma işlemini gerçekleştirir. Klima eğer soğutma yapmıyorsa ilk önce uzaktan kumanda üzerindeki mode ayarlarını kontrol edin. Ayarlamalar düzgün ve doğru ise klimanız arızalanmış olabilir. 

   Klima Neden Soğutmaz - Arızaları 

   1- Klimanızın gazının ölçülmesi gerekir. Eğer bağlantı yerlerinden gaz kaçırdıysa rekor ve havşa yenilenmesi gerekir.
   2- Klimanızın dış ünitesinde bulunan kapasitör arızalanmış olabilir.
   3- Dış ünitede bulunan Kompresör ( motor ) arızalanmış olabilir. 
   4- Elektronik kart ölçümleri yapılmalı eğer arıza varsa tamir veya değişimi yapılmalıdır.
 • Buzdolabı Motoru Neden Devreye Girmez ?
  • CEVAP Cihaz blokaj halinde yani iç kısımdaki kanallar komple buz tuttuğu zaman belli bir süre motor devreye girmez. Bu süreç içerisinde cihaz iç kısımdaki buzlanmanın erimesini bekler ve erime sonucunda motor devreye girer. Buzdolabını z eski performansında soğutma yapmıyorsa teknik destek almalısınız.
 • Buzdolabına Neden Elektrik Gelmez ?
  • CEVAP Öncelikle cihazin fişini kontrol edin eğer bir problem yok ise fişi taktığınız prizi kontrol ediniz. Cihaz içerisinde ki elektronik devrelerden kaynaklanan bir arıza veya kısa devre sonucu oluşan bir arıza olabilir. Bu neden ile cihazınıza yetkili servis yada ehil kişiler tarafından müdehale ettiriniz. Cihazınız fişte takılı olmasına rağmen hiç bir çalışma emaresi göstermiyorsa ne olmuş olabilir ? 
   Olası ihtimallerin en büyüğü cihazın elektronik kartında problem olmasıdır. Elektronik kart üzerindeki devreler yanmış olabilir. Eğer yanık kokusu tarzında bir koku alıyorsanız kesinlikle hiç bir müdehale de bulunmayınız. Çünkü elektronik devreler üzerinde bilmeyerek daha büyük problemler oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendi can güvenliğinizi de riske atmamalısınız. Buzdolabı Servisi olarak önce tedbirli davranmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Buzdolabı Ses Yapıyor Nedeni ?
  • CEVAP Buzdolabı ses yapıyor ise öncelikle ayak dengesi düzgün olmalıdır aksi taktirde vibrasyon şeklinde titremeli ses çıkarır. Buzdolabı bulunduğu yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. No Frost Buzdolaplarında ise bu daha çok çıtırtı şeklinde çıkar. İç kısımda buzlanma meydana geldiği zaman buzdolabı gövdesine temas eden buzlar erirken bu şekilde ses çıkarır. Bu işleme aynı zamanda defrost işlemi denir. 
   Eğer buzdolabınızdan olağan dışı bir gürültü ile ses geliyorsa muhtemelen fan motorununuz arızalıdır.
 • Klima Bakımı Garanti Kapsamına Girer Mi ?
  • CEVAP Hayır girmez. Garanti kapsamı sadece cihazın kullanıcı ve dış etkenler dışında oluşan arızalarını kapsar. 
   Klima bakımı işlemi ücretlidir. Klima Bakım ücreti fiyatlarina Anasayfa - Servis Fiyatlari kısmından ulaşabilirsiniz. 
   Buna benzer tüm sorun ve sorularınız için Klima Servisi olarak hizmetinizdeyiz.
 • Klima İyi Soğutmuyor ?
  • CEVAP Klima içerisinde bulunan filtreleri kontrol edip temizleyiniz. Periyodik Klima Bakım işlemi yapılmadıysa mutlaka yapılması gerekir. Gaz ölçümü ve eksik gaz miktarının tamamlanması ve klimanın tüm elektronik ölçümlerinin yapılması gerekir. Gaz eksiği olan klima az soğutur. Eğer tesisatta bir problem var ise klima tesisatı kontrol edilir gerekirse yenilenir.
   Klima montajı esnasında eksik bir işlem yapıldıysa buda az soğutmasına neden olur. Klima servisi olarak detaylı bakım öneririz.

   Önemli sıcak yaz günlerinde ısıyı soğutmak için kullandığımız klimaların soğutma problemlerini yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Aslında, klimaların neden soğutmadığının birkaç cevabı var. Klimanın soğutmamasının olası nedenleri şunlardır: Uzaktan kumanda soğumazsa, önce cihazın kontrolünü kontrol etmek uygundur. Uzaktan kumanda hasarlı veya arızalı olabilir ve klimanın soğutma işlevini yerine getirmiyor olabilir. Denetleyicide bir sorun varsa, sorun değiştirilerek değiştirilebilir.

   Klimanın soğumamasının sebeplerinden biri de klima ve gazın yetersiz veya fazla olmasıdır. Klima gazını ölçmek için nanometreler kullanılır. Klima gazı nanometre cinsinden ölçülmelidir. Klimanın soğutulmamasının sebeplerinden biri kompresör arızasıdır. Bu nedenle kompresörün arızalı olmadığını teyit etmek ve herhangi bir anormallik varsa kompresörü değiştirmek gerekir. Klima soğutmuyorsa, iç ve dış ünitelerin fanlarını kontrol etmeniz gerekir. Fanda sorun varsa gerekli işlemleri yapınız. Borularda göçük veya sızıntı varsa klima yok demektir. Dolayısıyla bu durumlarda klima soğutulmayacaktır.

   Klima gaz alıyor, tesisatta sorun var, gaz kaçağı var, lütfen sürekli gaz basıncı uygulayınız. Bu nedenle boru hattı arızalı ise acil müdahale gerekir. Klima kartında sorun olan ekipman soğumayabilir. Bu nedenle, gerekirse kartı kontrol edin, onarın veya değiştirin. Cihazınızdaki fan kondansatörlerini kontrol edin ve bir sorun varsa gerekli işlemi yapın. Klima soğutulmuyorsa servis gerektiren görevlerden biri de klima sinyal kablosunu kontrol etmektir. Sinyal kablosunda sorun varsa kontrolör sinyalini okumayan cihazlar soğumayabilir. Bu nedenle, sinyal kablosunun değiştirilmesi gerekir.

   Duvar tipi klimanızın neden soğutmadığını bilmiyorsanız, soğutmamasının nedeni muhtemelen yukarıdaki maddelerden biridir. Klimanız soğuk değilse, yardım için bu alanda uzmanlaşmış bir teknik servise arıza kaydı için başvurmanızı öneririz. Servis gelmeden ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Klima soğutulmamışsa ürünü başlatmak için güç düğmesine basın. Oda sıcaklığı kontrol cihazında "soğutma" veya "göz" sembolünü seçin. Ardından klimanın soğutma seviyesini gerektiği gibi ayarlayın. Ardından fan hızını ayarlamak için "FAN" düğmesine basın. Tüm klimalar için fan hızları düşük seviyelerde başlar ve yüksek seviyelerde devam eder. Böylece beklentilerinize göre hayran seviyenize karar verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihaz ortalama 35 dakika soğumaya başlar.

   Bu adımları uyguladıktan sonra klima soğutmuyorsa, önce klimanın giriş deliklerini kontrol edin. Perdelerdeki veya mobilyalardaki herhangi bir açıklık kapalıysa, girişi açmak için bunları çıkarın. Oda ortamını ısıtacak bir cihaz varsa çıkarılmalıdır. Pencere açıksa, kapattığınızdan emin olun. Son olarak, klima uzaktan kumandasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm bu kontrol ve talimatlardan sonra ünite soğumaz ise en kısa sürede teknik servise başvurunuz. Klima, normal mekanlardan fazla büyüklükteki mekanların soğutulması ve ısıtılmasını sağlayan bir sistemdir; iç ortam havasını istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutar. Ayrıca klima yazın fazla ısıyı salarak oturma odasını yani iç ortamı soğutur. İçindeki havadaki fazla suyu uzaklaştırır, istenilen hızda içeride hava sirkülasyonu sağlar ve havayı filtreler. Ancak klimalar bazen bu yükümlülüklerini yerine getirememekte ve kontrolden çıkmaktadır. İklimlendirmenin en önemli amaçlarından biri olan soğutma işlevini bazen kullanmıyoruz. Bu durumda, klimada bir arıza veya arıza olduğu anlamına gelir.
 • Klima Kaç Derecede Kullanılmalı ?
  • CEVAP Klima keyfi kullanım gerektiren özellikle sıcak bölgelerde zorunlu ihtiyaç olan bir cihazdır. Ortalama 22 ile 24 derece soğutma için yeterli bir ayardır. Fakat aşırı soğuk seven kullanıcılara tavsiyemiz daha düşükte kullanacak iseniz klimanın üfleme alanından uzak durunuz. 
   Ortamın istenilen derecesi klima kumandasında ayarladığınız derecedir. Bu sayede odanızı ve işyerlerinizi istediğiniz dereceye ulaştirabilirsiniz.
 • Bulaşık Makinesi Otomatik Program Nedir ?
  • CEVAP Bulaşıkların kirlilik durumuna binaen cihaz otomatik program seçer ve daha az su ve daha az deterjan kullanımını gerçekleştirir. Bu sayede hem ekonomik tasarruf hemde fazla vakit kaybını önler. Bulaşık Makinesi Servisleri önceden bilgi verdikleri için bu tarz özellikleri kullanıcılara tekrar tekrar hatırlamalıdır. 
   Bulaşık makinesi otomatik program seçeneği ile her an tasarruf edersiniz.
 • Klima Akıllı Kart Montajı Nasil Yapılır ?
  • CEVAP Eğer klimanıza akıllı kart montajı yapılacak ise tamiri mümkün olmayan anakart arızası meydana gelmiştir. Klima Akıllı Kart Montajı elektronik bilgisi gerektiren ve iş güvenliği gereği tehlikeli bir işlemdir. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca klimanıza usta teknisyen tarafından müdehale edilmeli ve tüm kablolar bağlantı öncesi kontrol edilerek kısa devre kontrolü yapılmalıdır. Şemaya uygun olarak monte edilen Klima Akıllı Kart Montajı dikkatlice yapılmalıdır.
 • Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter ?
  • CEVAP Klima Gazı sanıldığı gibi kısa sürede bitmez. Çünkü akışkan gaz kendi kendini yok edebilen yada buharlaşan bir yapıya sahip olmadığı için klima iç ünite ile klima motoru arasındaki tesisatda bir kaçak olmadığı sürece bitmez veya eksilmez. Klima bağlantı ekipmanları rekor ve havşa arasında gaz kaçırma daha çok meydana gelir. Bu nedenle rekorların yenilenip havşa tazelenmesi klima gaz doldurma işlemi öncesinde kritik bir rol taşır. Klima servis desteği almanız en doğrusu olacaktır ve yerinde en yakın klima servisi ile hemen irtibat sağlayın.
 • Bulaşık makinesi neden uzun yıkıyor?
  • CEVAP Yoğun bir yıkama programı seçtiyseniz, program süresi uzayabilir. Makinenizdeki bulaşıklardaki kir ve yağın yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçtiğinizden emin olun. Musluğu açtığınızda su debisi az ise makineniz suyu yavaş çekeceği için program uzayabilir.
 • Çamaşır makinesinin kazanı temizliği nasıl yapılır?
  • CEVAP Kireç ve birikintileri temizlemek için yaygın olarak kullanılan kabartma tozu ve sirke karışımı iyi bir seçim olabilir. Yarım bardak kabartma tozu ve yarım litre beyaz sirkeyi karıştırarak, makinenizin deterjan çekmecesine küvet temizleyicisi olarak ekleyebilir ve makineyi çalıştırabilirsiniz.
 • Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?
  • CEVAP Uzaktan kumandayı TV'nin önündeki sensöre doğrultun ve uzaktan kumandadaki güç düğmesine basın. TV'nin açık olup olmadığını veya LED aydınlatmanın açık olup olmadığını kontrol edin. Aydınlatma LED'i yanıyorsa ancak TV açılmıyorsa, TV'yi sıfırlamayı (yeniden başlatmayı) deneyin.
 • Televizyon neden geç açılıyor?
  • CEVAP En yaygın sorunlardan biri olan geç açılma sorunu her hafta artan saatlerle devam ediyor. Bu sorunun ana nedeni güç kontrol ünitesidir. Bu cihazdaki kapasitörlerin  yaşadığı elektriksel düşüş nedeniyle oluşur.
 • Televizyon ledleri neden bozulur?
  • CEVAP Kapalı alan için onaylanmayan LED'leri sıkıca kapatılmış bir armatür içine yerleştirmeyin. Soğutucudan ısı dağıtılmazsa, lamba zamanından önce bozulabilir. Ayrıca, çevredeki ortamı da unutmayın. Oda ne kadar sıcak olursa, LED aydınlatma o kadar hızlı bozulabilir.

Beko Hata Kodları ve Anlamları

 • Beko Buzdolabı E4 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Beko buzdolabınız ekranda bu hata kodunu gösteriyorsa, cihazınızdaki defrost ısıtıcısı veya termik sigorta arızalı demektir. Defrost ısıtıcısı arızalanırsa, cihazınızın üst kısmı donacak ve soğutucunun soğutma kapasitesi zamanla zayıflayacaktır.
 • Beko Buzdolabı E Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Sanılanın aksine dijital ekranda e görünmesi bir sorun belirtisi değildir. E işareti eko modunu gösterir. Sıcaklık ayarını +4 ila -18 derece arasında ayarladığınızda Eco modu etkinleştirilir.
 • Beko Buzdolabı E9 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Buzu çözülmüş bir buzdolabı bölmesi, ısıtma sisteminin arızalı olduğu anlamına gelir. Başka bir deyişle, cihazınızın direnci temizlendi. Bu hata kodundan önce cihazınızı soğuturken su akışında zayıflık veya problemler fark edebilirsiniz. Cihazınız bunu ilk kez yapıyorsa, cihazınız buzlanma yapmıştır
 • Beko Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Çamaşır makinesi çalışırken bir şeyler ters giderse, dijital ekranda hata kodu yanıp sönmeye başlar. Beko çamaşır makinesi ekranındaki e18 hatası, temel olarak çamaşır makinesinin boşaltma işlevinde bir sorun olduğunu gösterir.
 • Beko Kombi E01 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Ateşleme/Gaz Besleme Başarısız: Kombinize giden gaz kesilirse ünite emniyete alınır ve ekranda E01 kodu okunur. "R" tuşunu 2 saniye basılı tutun. 3 sıfırlamadan sonra sorun devam ediyorsa teknik servis çağrınız.
 • Beko Kombi E03 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Bu durumda önce bar saatinden su basıncını kontrol ediniz, eğer 1 bar'ın altında ise su doldurma ağzını kullanarak 1,5 bara kadar su ile doldurunuz. Kombi kış konumunda ise radyatör vanalarını kontrol edip açık olduklarından emin olun ve en az 2 radyatörü açık tutun. Ardından sıfırlamayı yapın.
 • Beko Kombi F33 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Sıcak su sensörü sorunu. Beko Kombi'de kullanım sıcak suyunun sıcaklığını ölçen NTC sıcak su sensöründe sorun olduğu ortaya çıktı.
 • Beko Kombi F37 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Kombide dolaşımda olması gereken su seviyesinin azaldığını gösteren hata kodudur. Su basıncı 1 barın altındaysa kombi F37 hata kodu ekranda belirir. Bu durumda cihazın altında yer alan doldurma musluğundan 1,5 bara ulaşana kadar su basmanız gerekmektedir.
 • Beko Kombi A07 Hata Kodu Anlamı ve Çözümü
  • Ana rezistans aşırı ısınırsa veya sıcaklık farkı varsa Beko kombinin ekranında A07 hata kodu görüntülenir. Öncelikle kombiyi birkaç kez kapatıp tekrar açın, sorun çözülmezse servis çağırmalısınız.

Beko Kombi Servisi

Beko Klima Servisi

Beko Buzdolabı Servisi

Beko Çamaşır Makinesi Servisi

Beko Kurutma Makinesi Servisi

Beko Bulaşık Makinesi Servisi

Beko Fırın Servisi

Beko Set Üstü Ocak Servisi

Beko Derin Dondurucu Servisi

Beko Şofben Servisi

Beko Televizyon Servisi

Beko Davlumbaz Servisi